تماس با ما

طلاق توافقی

برای اعطای وکالت به وکیل طلاق توافقی با شماره 02144428277 تماس بگیرید.

در صورتی که سوالی از وکیل طلاق توافقی داشته و یا نیاز به مشاوره درباره این موضوع دارید سوال خود را در انتهای این مقاله بپرسید تا مشاوران حقوقی ما در سریع ترین زمان به شما پاسخ دهند.

به طورکلی قانونی به عنوان طلاق توافقی وجود ندارد، و همان طور از اسم طلاق توافقی برمی آید زن و شوهر با توافق یکدیگر تصمیم به جدا شدن از یکدیگر می گیرند و این دلیل طلاق به وسیله دادگاه ثبت می گردد، البته زن و مرد باید یک سری از مسائل را از طریق وکیل خود به توافق رسیده باشند، مسائلی مانند حضانت فرزندان، زمان و نحوه دیدار فرزندان، مهریه زن، نفقه زن، جهیزیه زن و… که توسط دادگاه در پرونده طلاق ثبت خواهد شد.

وکیل طلاق توافقی

حضور وکیل در طلاق توافقی باعث سرعت بخشیدن به روند طلاق می شود چرا که به دلیل آشنا بودن وکیل به قوانین و تجربه های حقوقی که باعث پیش بینی مسائل ایجاد کننده وقفه در روند طلاق می شود و یا مشکلاتی که امکان دارد بعد از طلاق برای طرفین به وجود بیاید بسیار مفید خواهد بود؛ همچنین درصورت حضور وکیل در طلاق توافقی لازم به حضور فیزیکی طرفین طلاق یعنی زن و مرد طی انجام مراحل قانونی در دادگاه نبوده و و بروز تنش جلوگیری می کند.

طلاق توافقی چقدر زمان می برد؟

زن و مردی که برای طلاق توافقی بخواهند اقدام کنند باید ابتدا نسبت به ثبت نام خود در سیستم و وارد کردن مشخصات شناسنامه یکدیگر برای نوبت دهی اقدام کرده و به یکی از مراکز مشاوره جهت برگزاری 1 تا 7 جلسه مشاوره (با توجه به شرایط طلاق زوجین) مراجعه نمایند پس از ارزیابی پرونده طلاق توافقی زوجین در مرکز مشاوره با طی کردن میزان 60 روزکاری و با تایید و اصرار دو طرف برای روند پیگیری طلاق در پرونده طلاق به دادگاه ارسال خواهد شد، این درحالیست زوجین با گرفتن وکیل طلاق توافقی بدون نیاز به حضور طی تنها چند روز موفق به گرفتن تاییدیه برای دادگاه جهت طلاق می شوند.

نقش وکیل طلاق توافقی پس از صدور حکم طلاق

پس از صدور رای دادگاه برای طلاق توافقی زوجین، آن ها 3 ماه وقت دارند با حضور در یکی از دفاتر طلاق نسبت به جاری شدن صیغه طلاق مراجعه کنند در صورتی که دستور طلاق از سوی دادگاه صادر شود و توافق نامه طلاق در دادگاه امضا شود و مرد از حضور در دفتر خانه جهت طلاق خود داری کند، وکیل طلاق توافقی با گرفتن وکالت از مرد برای زن قادر به اجرای طلاق از سوی مرد خواهد بود.

 

پاک کردن طلاق از شناسنامه

وکیل طلاق توافقی در صورتی که یکی از موکلین خود که از طریق طلاق توافقی از همسر سابق خود جدا شده است و نزدیک به ازدواج مجدد می باشد با ارائه در خواست به اداره ثبت احوال می تواند نسبت به پاک کردن طلاق از شناسنامه اقدام کند.

وکیل طلاق توافقی برای اشخاص مقیم خارج از کشور

اگر زوجین هرکدام یا هر 2 خارج از کشور سکونت داشته باشند و تصمیم به طلاق توافقی داشته باشند با توافق سر مسائل مهریه، نفقه، حضانت و غیره می توانند با مراجعه به سفارت و کنسول گری ایران در خارج از کشور نسبت به دادن وکالت طلاق در ایران به وکیل مهریه و طلاق خود اقدام کند در این صورت نیازی به حضور آن ها نخواهد بود و وکیل طلاق با در دست داشتن وکالت نسبت به ارائه دادخواست طلاق و انجام مراحل طلاق از جمله مشاوره رای طلاق را از دادگاه خواهد گرفت و همچنین می تواند بدون نیاز زوجین در دفتر ثبت طلاق با ارائه وکالت نامه و دستور طلاق دادگاه برای جاری شدن صیغه طلاق غیابی اقدام کند.

 

حق وکالت طلاق توافقی

چنانچه زن و شوهر از قبل با هم دیگر به توافق رسیده باشند که حق طلاق با زن باشد، بدون احتیاج به حضور هرکدام وکیل طلاق توافقی نسبت به طلاق زن اقدامات قانونی را انجام خواهد داد.

نقش وکیل طلاق توافقی در مهریه

وکیل زوجین قبل از مراجعه به دادگاه باید نسبت به مشخص شدن پرداخت مهریه زن از طرف مرد جهت انجام سریع مراحل طلاق توافقی اقدام کرده باشد، به این صورت که زن تمام مهریه خود را دریافت کرده یا در صورت توافق زن مهریه خود را بخشیده یا در حالت دیگر زن بخشی از مهریه خود را دریافت و بخش باقی مانده آن را به صورت اقساطی در زمان معین دریافت خواهد کرد هرکدام از این حالات پرداخت مهریه برای ارائه به دادگاه باید از طرف وکیل طلاق توافقی در پرونده مطرح  و تعیین شده باشد.

نقش وکیل طلاق توافقی در حضانت فرزند

زن و مرد دارای فرزند در صورت طلاق توافقی باید نسبت به ادامه حضانت فرزند خود قبل از طلاق توافقی تصمیمات خود را گرفته باشند. وکیل طلاق توافقی موظف است با ذکر حضانت فرزند که به کدام یک از زوجین با توافق خودشان تعلق میگیرد و همچنین مکان و زمان های دیدار فرزند برای طرفی که از حضانت فرزند خود بی بهره است در پرونده طلاق توافقی برای ارائه به دادگاه اقدام کند. لازم به ذکر است که وکیل طلاق توافقی از این که در حالت کلی حضانت قرزند به عهده پدر است آگاهی دارد اما در موارد طلاق توافقی این مسئله به صورت توافق بین زوجین صورت می گیرد.

نقش وکیل طلاق توافقی در نفقه

نفقه به پرداخت تمام مخارج یک زن توسط همسرش در طول زندگی گفته می شود. در صورتی که زوجین از طریق وکیل خود اقدام به طلاق توافقی کنند مرد موظف است تمامی نفقه ای که بر گردنش است به زن پرداخت کرده تا از سرعت پیشرفت روند پرونده کاسته نشود.

همچنین وکیل طلاق توافقی در یک صورت می تواند پرداخت نفقه توسط مرد را در پرونده را ذکر نکند و آن در صورتی است که زن به عدم تکمین از مرد پرداخته باشد. همچنین پرداختی برای نفقه توسط مرد در دوران عده زن وجود ندارد ولی مرد می تواند در صورت تمایل برای پرداخت نفقه زن در زمان عده که شامل 70 روز می شود مبلغی را در نظر بگیرد تا توسط وکیل طلاق توافقی در پرونده ثبت گردد که البته این مورد بسته به باکره بودن زن یا عدم آن دارد.

در صورت باکره بودن هیچ نفقه ای به زن تعلق نخواهد گرفت ولی در صورت ادعای زن به موظف بودن مرد برای پرداخت نفقه، پرونده به کارشناس ارجاع داده می شود که البته برای طلاق توافقی توسط وکیل توصیه نمی شود چرا که زوجین در این نوع طلاق ها نیازمند جدایی زود از یکدیگر هستند.

نقش وکیل طلاق توافقی در نفقه فرزند

وکیل طلاق توافقی موظف است تا تعیین پرداخت نفقه فرزند زن و شوهری که تصمیم به طلاق توافقی گرفته اند را در پرونده ذکر کند. به طور کلی پرداخت نفقه فرزند به عهده پدر خواهد بود و در صورت عدم توانایی مالی پدر، نفقه فرزند به عهده جد پدری است که اگر عدم توانایی مالی در جد پدری هم دیده نشود نفقه توسط وکیل طلاق توافقی به عهده مادر ذکر خواهد شد. البته قابل ذکر است پرداخت نفقه به عهده هر کدام از والدین باشد هیچ تاثیری در دادن حضانت فرزند پس از طلاق توافقی به فرد مقابل نخواهد داشت.

در صورت عدم پرداخت نفقه فرزند توسط هرکدام از والدین پس از طلاق توافقی، فرد مقابل می تواند از طریق وکیل برای طرح شکایت حقوقی یا کیفری از فرد پرداخت کننده نفقه اقدام به شکایت کند؛ که خودداری از پرداخت نفقه در صورت داشتن تمکن مالی فرد جرم کیفری محسوب می شود و مجازات آن 3 تا 6 ماه زندان تعیین شده است.

وکیل طلاق توافقی برای عدم سازش

در صورتی که هرکدام از زوجین ادعا به عدم سازش طرف مقابل کند و اقدام به طلاق نماید می تواند به وکیل طلاق توافقی برای جدایی از همسر خود مراجعه کند در این صورت وکیل طلاق با ارائه دلایل محکمه پسند به دادگاه ادعا به عدم سازش همسر موکل خود می پردازد و دادگاه با دادن حق طلاق به فرد خواستار جدایی اجازه جاری شدن صیغه طلاق را برای مراجعه به طرف ثبت طلاق صادر می کند.

آیا طلاق توافقی مهریه دارد؟

به طور کلی در بسیاری از موارد طلاق توافقی این تفکر به وجود می آید که زن در صورت طلاق توافقی باید تمام حقوق خود را به مرد ببخشد در حالی که این تفکر غلطی است و زن می تواند از طریق وکیل خود اقدام به مطالبه حق خود کند، ولی در بیشتر موارد مرد در صورتی طلاق توافقی را می پذیرد که زن از تمامی حقوق خود صرف نظر نماید.

هزینه وکیل طلاق توافقی

هزینه ای که برای انجام طلاق توافقی از موکل های مراجع کننده به گروه وکلای بزرگمهر برای گرفتن وکیل طلاق توافقی دریافت می شود تنها 4 میلیون تومان برای هر یک از طرفین می باشد که در مقایسه با سرعتی که در روند پرونده طلاق ایجاد می شود.

همچنین وکیل صرف مدت 1 هفته تا 10 روز قادر به گرفتن دستور طلاق از دادگاه خواهد بود بسیار مبلغ ناچیزی است. همچنین باید ذکر کرد در طی این مدت نیازی به حضور زوجین در دادگاه نخواهد بود و تمامی مراحل توسط وکیل طلاق توافقی معرفی شده از سوی گروه وکلای بزرگمهر انجام خواهد شد.

 

مزایای وکلای با تجربه گروه بزرگمهر

 • سرعت بخشیدن به روند دادرسی
 • حضور در جلسات دادگاه بدون نیاز به حضور موکل و گزارش دهی منظم به موکل
 • حفظ اسرار و اطلاعات موکل و عدم فاش شدن آن ها
 • شفاف مسائل حقوقی برای موکل
 • پیگیری منظم روند پرونده تا زمان حاصل شدن نتیجه پرونده
 • حق وکالت منصفانه
 • جذب اعتماد موکل و برقرای ارتباط موثر با او
 • انجام فعالیت های حقوقی با به روزترین سیستم حقوقی
 • به روز بودن و اطلاع از اخرین قوانین کشور
 • برخود مناسب و محترمانه با موکل و قاضی موکل
 • فعالیت گروه های مجرب در تمامی زمینه های حقوقی(ملکی، خانواده و…)، کیفری و…

گروه وکلای بزرگمهر با سابقه چندین ساله و داشتن وکلای مجرب و متخصص در تمامی زمینه های حقوقی و کیفری آماده ارائه خدمات و رسیدگی به پرونده های حقوقی و کیفری شما می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید. 02144428277

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مطالب مرتبط

فهرست
phone برای‌تماس‌کلیک‌کنید021-44428277