Blogsارز دیجیتالجرایم رایانه ایوکیل

وکیل ارز دیجیتال

لیست وکیل ارز دیجیتال | انواع کلاهبرداری ارز دیجیتال | نحوه پیگیری کلاهبرداری و سرقت ارز دیجیتال

برای اعطای وکالت به وکیل ارز دیجیتال با شماره 02144428277 و 09374807447 (منشی ۲۴ ساعته وکیل) تماس حاصل فرمایید.

چنانچه از وکیل ارز دیجیتال سوال داشته و یا نیاز به مشاوره دارید، در انتهای مطلب سوال خود را مطرح نمایید تا کارشناسان حقوقی مجموعه سریعا به شما پاسخ دهند.

وکیل ارز دیجیتال

لیست عناوین

این روزها بازار ارز های دیجیتال در بین مردم و به خصوص جوانان بسیار داغ است و منبع درآمد بسیاری از مردم در سراسر دنیا شده است، و بسیاری از مردم در تب و تاب این بازار و سودهای زبانزد آن هستند و این چنین، به طبع کلاهبرداری در این زمینه در این روزها، رو به افزایش و باب است. که این موضوع نیاز به یک وکیل ارز دیجیتال متخصص و با تجربه را بیش از پیش نمایان می سازد.

وکیل کلاهبرداری ارز دیجیتال

بهترین راه برای مصون و در امان ماندن از این خطرات، مشاوره ی حقوقی ارزی با وکیل ارز دیجیتال می باشد، تا فرد هم اطلاعات حقوقی درست و معتبر و به روز به دست آورد،هم در صورت افتادن به دام کلاهبرداران، که از هر راهی می خواهند از این بازار پول های بی زحمت به جیب بزنند و با فریب اذهان عمومی و افراد بی اطلاع، روز به روز جیب هایشان را پر پول تر کنند، با مشاوره و اقدام حقوقی به موقع تا حد امکان جلوی ضرر را بگیرند.

البته ناگفته نماند که سرمایه گذاری در این بازار ریسکی به دلیل فرد به فرد بودن و بدون واسطه انجام گرفتن، کاملا امری در اختیار خود افراد است که چطور سرمایه های خود را خرج و در کجا سرمایه گذاری یا معامله کنند‌. به همین دلیل داشتن اطلاعات کافی امری واجب در این زمینه و در کل در هر زمینه ای ست که تمایل به سرمایه گذاری در آن وجود دارد.

پرونده های موفق وکیل ارز دیجیتال در گروه وکلای بزرگمهر

از آنجا که در گروه وکلای بزرگمهر، وکلا به صورت تخصصی در زمینه های حقوقی و کیفری فعالیت می کنند و به طور مثال وکیل ارز دیجیتال، به صورت تخصصی تنها در این زمینه فعالیت کرده و از پذیرش پرونده هایی در زمینه های دیگر (به طور مثال خانواده، کیفری و…) معذور هستند، تعداد پرونده هایی که وکیل متخصص در هر زمینه پیگیری نموده است، از دیگر وکلای سایر مجموعه ها بیشتر بوده و همچنین به دلیل فعالت تخصصی، تجربه بسیار بالاتر و حرفه ای تری در این زمینه دارند. از جمله پرونده های شاخصی که وکیل ارز دیجیتال در گروه وکلای بزرگمهر در آن ها موفق بوده است می توان به:

پرونده های شاخص موفق وکیل ارز دیجیتال در گروه وکلای بزرگمهر

 

 ۱. پرونده کلاهبرداری بیت کوین با رد مال ۱۳ میلیارد تومان که موفق به دستگیری متهمین و مجازات آنان شد.

 ۲. پرونده کلاهبرداری سایت صرافی آنلاین ارز دیجیتال که منجر به محکومیت عوامل آن به حبس و دریافت خسارت از آن ها برای موکلین شاکی این پرونده شد.

 ۳. پرونده هک ولت های ارز دیجیتال توسط هکر نوجوان که در شبکه های اجتماعی بسیار جنجال به پا کرده بود منجر به رفع اتهام موکل شد.

۴. پرونده کلاهبرداری دلال های ارز دیجیتال که منجر به محکومیت متهمین و دریافت خسارت برای شاکی از سوی وکیل کلاهبرداری ارز دیجیتال شد.

 ۵. پرونده کلاهبرداری در سایت صرافی ارز دیجیتال به ارزش ۵۸ میلیارد تومان با ۳۱ شاکی که منجر به پس گیری تمامی مبالغ به همراه خسارات از عوامل سایت شده است.

و…

آیا میدانید؟ یک دادخواست اشتباه یا یک سخن نسنجیده پرونده ۱۰۰٪ پیروز شما را به شکست میکشاند؟دانید؟ یک دادخواست اشتباه یا یک سخن نسنجیده پرونده ۱۰۰٪ پیروز شما را به شکست میکشاند؟
آیا میدانید؟ یک دادخواست اشتباه یا یک سخن نسنجیده پرونده ۱۰۰٪ پیروز شما را به شکست میکشاند؟

لیست وکیل ارز دیجیتال

وکیل سعید ستوده تیک آبی تایید هویت
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

تصویر جناب وکیل آقای سعید ستوده پارسا

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از ۱۳ سال سابقه

 

تماس جهت اعطای وکالت ☑️  مشاهده رزومه وکیل ✏️


وکیل مرجانه فشنگچی تیک آبی تایید هویت
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

مرجانه فشنگچی وکیل پایه یک دادگستری⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ رتبه دو رقمی آزمون وکالت و عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از ۱۵ سال سابقه

 

تماس جهت اعطای وکالت ☑️ مشاهده رزومه وکیل ✏️


وکیل محمد فرخی تیک آبی تایید هویت
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

تصویر وکیل محمد فرخی

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از ۲۲ سال سابقه

 

تماس جهت اعطای وکالت ☑️ مشاهده رزومه وکیل ✏️


وکیل ملیحه سنگ سفیدی تیک آبی تایید هویت
⭐️⭐️⭐️⭐️

خانم ملیحه سنگ سفیدی وکیل دادگستری

⚖️ وکیل دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق

⚖️ عضو وکلای مرکز مشاوران و کارشناسان قوه قضاییه

 

تماس جهت اعطای وکالت ☑️ مشاهده رزومه وکیل ✏️

وکیل منا محمدی سام
⭐️⭐️⭐️

تصویر سرکار خانم وکیل منا محمدی سام

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق دانشگاه تهران
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از ۱۱ سال سابقه

 

تماس جهت اعطای وکالت ☑️ مشاهده رزومه وکیل ✏️


وکیل امیر بهادر عامری
⭐️⭐️⭐️

تصویر جناب وکیل آقای امیر بهادر عامری

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری در اصفهان
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از ۵ سال سابقه

 

تماس جهت اعطای وکالت ☑️ مشاهده رزومه وکیل ✏️


وکیل اصغر قنبری
⭐️⭐️⭐️

تصویر جناب وکیل آقای اصغر قنبری

⚖️ کارآموز وکالت
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی دانشگاه آزاد اسلامی اهر
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️کمتر از 2 سال سابقه

 

تماس جهت اعطای وکالت ☑️ مشاهده رزومه وکیل ✏️


خانم فریبا رنجبر
⭐️⭐️

تصویر خانم فریبا رنجبر؛ کارشناس حقوقی

⚖️ مشاور حقوقی
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی دانشگاه شهید بهشتی

⚖️بیش از 4 سال سابقه مشاوره حقوقی

 

تماس جهت مشاوره ☑️ مشاهده رزومه ✏️


خانم نسترن صادقی گندم آباد
⭐️⭐️

تصویر خانم نسترن صادقی گندم آباد؛ کارشناس حقوقی

⚖️ مشاور حقوقی
⚖️ کارشناس ارشد حقوق بین الملل
⚖️ پژوهشگر شرکت انتقال گاز ایران

⚖️بیش از 4 سال سابقه مشاوره حقوقی

 

تماس جهت مشاوره ☑️ مشاهده رزومه ✏️


آقای مهدی مصفا
⭐️⭐️

تصویر مهدی مصفا کارشناس حقوق

⚖️ مشاور حقوقی
⚖️ کارشناس حقوق

⚖️بیش از 2 سال سابقه مشاوره حقوقی

 

تماس جهت مشاوره

چرا باید وکالت پرونده ارز دیجیتال را به گروه وکلای بزرگمهر بسپاریم

از آنجا که در پرونده های کلاهبرداری ارز دیجیتال، تخصص و تجربه وکیل معیار و ملاک بسیار مهمی در تعیین سرنوشت پرونده است، تجربه بالا و همچنین موفقیت وکیل کلاهبرداری ارز دیجیتال در پرونده های کلاهبرداری ارز دیجیتال در زمینه مشابه و یکسان، بسیار تاثیرگذار بوده و می تواند پرونده شما را به بهترین نتیجه ممکن هدایت کند. با در نظر گرفتن این اصل مهم، ما در گروه وکلای بزرگمهر در تلاش هستیم تا با هدف افزایش کیفیت و افزایش هرچه بیشتر آمار موفقیت پرونده ها، وکالت پرونده کلاهبرداری ارز دیجیتال شما را وکیل ارز دیجیتال با تجربه که سابقه موفقیت در پرونده مشابه پرونده شما را در زمینه پرونده ارز دیجیتال شما داشته باشد. در صورتی که تنها قصد اعطای وکالت به وکیل ارز دیجیتال دارید با گروه وکلای بزرگمهر تماس بگیرید تا کارشناسان ما جهت تنظیم وقت جلسه شما با وکیل متخصص در زمینه پرونده کلاهبرداری ارز دیجیتال شما، اقدام نمایند.

ارز دیجیتال چیست

منظور از ارز، سند بانکی یا پولی ارزشمند است مانند اسکناس و غیره که از آن برای خرید، فروش یا تجارت استفاده می شود. منظور از دیجیتال هم، طبق فرهنگ نامه ی دهخدا ویژگی سیگنال یا دستگاهی که تغییرات ناپیوسته دارد و فقط می تواند دو مقدار داشته باشد، به صورت عدد یا رقم.

پس ارز دیجیتال به معنای ارزی ست که به صورت دیجیتال مبادله و تبادل می شود ‌و شما می‌توانید با مشاوره و استفاده از توصیه های وکیل ارز دیجیتال با تجربه در تجارت الکترونیکی بین المللی، برای به دست آوردن تمامی اطلاعات لازم برای سرمایه گذاری و یا راه اندازی مشاغل مربوط به ارز دیجیتال و یا استخراج آن ها به بهترین و درست ترین روش اقدام کنید.

به ارز های دیجیتال ارز های اینترنتی هم گفته می شود‌. به این معنا که مبادلات و معاملات این ارزها در بستر آنلاین انجام می شود.

به گفته وکیل ارز دیجیتال، یکی از مهم ترین نکات ارزهای دیجیتال که باید به آن توجه شود، این است که در معاملات ارزهای دیجیتال واسطه ها تماما حذف شده اند، در واقع ارز های دیجیتال آمده اند که نیاز مردم به بانک و سیستم بانکی را از بین ببرند. یکی از اهداف مهم رمز ارزها حذف بانک ها و در واقع حذف واسط های مالی بین مردم می باشد.

وکیل ارز دیجیتال در توضیح و تعریف ارز دیجیتال این طور بیان می کند:

ارز های دیجیتال مانند اسکناس و سکه ماهیت خارجی و واقعی ندارند و نحوه‌ی معاملات و مبادلات آن ها نیز تفاوت دارد.

حذف واسطه را اگر با مثالی بخواهیم توصیف کنیم به این صورت است که در زمان معاملات با دلار و تومان و غیره، نیاز است شما اسکناسی برای خرید و فروش مبادله کنید، و محل نگهداری این اسکناس ها هم بانک ها هستند. در واقع میان خریدار و فروشنده واسطه ای وجود دارد به نام بانک.

و یا برای مثال برای انتقال پول بین بانکی حدی مشخص وجود دارد که اشخاص بیشتر از آن نمی توانند از انتقال حساب به حساب و یا با استفاده از اپلیکیشن های اینترنتی استفاده کنند و باید برای انجام این کار به بانک مراجعه کرده و متصدی بانک این انتقال را انجام دهد.(وجود واسطه)

در مبادلات ارزهای دیجیتال این واسطه ها حذف شده و مبادلات به صورت فرد به فرد از کیف پول به کیف پول انجام می شود.

برخی از ارز های دیجیتال به صورت غیر متمرکز و برخی به صورت متمرکز هستند. غیر متمرکز به این معنا که هیچ نهاد دولتی یا هیچ نظارت دولتی در معاملات ارزهای دیجیتال دخیل نیست و این سیستم تحت کنترل شخص خاصی نیست و همچنین ارز های متمرکز، ارزهایی هستند که دولت ها و یا سیستم های خصوصی آن ها را کنترل می کنند. به طور مثال ارز تتر یک ارز متمرکز بوده و توسط دولت آمریکا اداره می شود و ارزش آن همواره برابر یک دلار آمریکا است.

اما ویژگی منحصر به فرد بودن رمز ارزها این است که تمام تراکنش ها و معاملات توسط تمام افراد و اشخاص و اعضای این سیستم قابل پیگیری و نظارت می باشد. در واقع به گفته وکیل ارز دیجیتال یکی از مهم ترین عوامل در خصوص قابل اطمینان بودن ارز دیجیتال، قابلیت پیگیری و نظارت تراکنش ها و افراد سرمایه گذار آن رمز ارز می باشد. هرچه سیستم شفاف تر و بی واسطه تر و بدون عوامل کنترل کننده بازار آن باشد، قابلیت پیگیری بیشتر میسر خواهد بود.

پس ارز دیجیتال نوعی پول مجازی ست که در طراحی آن از فناوری رمزنگاری استفاده شده است و معمولا در بستر های غیر متمرکز اداره و ارائه می شوند. ارز دیجیتال همانند ارز فیزیکی می تواند استفاده شود با این تفاوت که استفاده ی آنها محدود به موارد پول فیزیکی نیست و در مواردی از جمله شبکه های اجتماعی و بازی ها و مبحثی که این روزها بسیار ترند و داغ است به نام متاورس و خرید زمین مجازی در آن و… می توان از آن ها استفاده کرد.

قوانین ارز دیجیتال در ایران

دولت ها نگران سرمایه گذاری های روز افزون مردم در ارز های دیجیتال هستند. به این دلیل که از طرفی مردم بدون داشتن اطلاعات درست و کافی و به واسطه صرافی ها یا افراد دیگر وارد بازار می شوند که به گفته وکیل ارز دیجیتال خطراتی مثل کلاهبرداری های هرمی و پانزی می تواند از عواقب آن باشد.

همانند هر بازار مالی که پول در آن جریان دارد، انواع مختلفی از کلاهبرداری در بازار ارز های دیجیتال هم وجود دارد.

انواع کلاهبرداری های رایج این حوزه از نظر وکیل ارز دیجیتال عبارتند از:

 • کلاهبرداری از طریق طرح های پانزی، هرمی و شبکه ای
 • کلاهبرداری از طریق ادعای استخراج ابری (بدون دستگاه) و ربات های تلگرامی(که به گفته وکیل ارز دیجیتال این ادعا در واقع ادعایی پوچ است چون استخراج رمز ارز ها به هیچ عنوان به این راحتی نیست و نیاز به استفاده از قدرت پردازش دستگاه های قوی هست.)
 • کلاهبرداری و سرقت با ایجاد صرافی های تقلبی ارز دیجیتال و ایجاد کیف پول های تقلبی (که در واقع همان مبحث فیشینگ در اینجا مطرح می باشد.)
 • کلاهبرداری از طریق حملات فیشینگ با ایجاد صفحات جعلی اینترنتی و دریافت اطلاعات شخصی کاربر
 • کلاهبرداری از طریق ایجاد تیم های پشتیبانی تقلبی و دریافت اطلاعات شخصی کاربر (فیشینگ)
 • کلاهبرداری با وعده اهدای رایگان ارز دیجیتال در شبکه های اجتماعی (خطر احتمال وقوع فیشینگ)
 • کلاهبرداری از طریق ادعای استخراج ارز دیجیتال با موبایل و کامپیوترهای خانگی
 • کلاهبرداری از طریق فروش توکن (واحد شمارش رمزارز) بی ارزش
 • کلاهبرداری از طریق پروژه پامپ و دامپ (افزایش و کاهش، که باز هم از طریق اعتماد سازی ابتدایی افراد کلاهبردار و سپس اقدام به کلاهبرداری انجام می شود)

هر یک از این روش های کلاهبرداری که نام برده شد، تعریف و شیوه های اجرای خود را دارد و برای جلوگیری از وقوع آن ها نیز راه های مشخصی وجود دارد که توضیح آن از موضوع این بحث خارج است. اما به طور قطع برخی از این روش ها از طریق قانونی قابلیت پیگیری دارند که وکیل ارز دیجیتال می توانند در این خصوص شما را یاری کنند.

اما مهم ترین عامل در جلوگیری از وقوع این کلاهبرداری ها افزایش اطلاعات کاربران و آموزش اصولی و دریافت مشاوره های کاری و حقوقی از وکیل ارز دیجیتال متخصص این حوزه است.

همچنین بخوانید:  کلاهبرداری ارز دیجیتال

طرح کلاهبرداری پانزی

به گفته وکیل ارز دیجیتال طرح پانزی یا ponzi scheme، ترفندی برای کلاهبرداری می باشد که در آن فردی کلاهبردار یا همان طراح پانزی، به افراد دارای اطلاعات ناکافی و نا آگاه وعده داده می شود که اگر پول هایشان را در اختیار وی قرار دهند، با آن پول ها کار خواهد کرد و سود های نجومی و کلان به سرمایه گذاران بر می گرداند.

در ابتدای کار برای جلب اعتماد بیشتر، از پول افراد تازه وارد، سود افراد قدیمی پرداخت می شود تا به این طریق سرمایه گذاران و افراد بیشتری وارد این سیستم شوند. در نهایت به دلیل اشباع شدن سیستم و عدم وجود سرمایه گذاران جدید سیستم نابود شده و کلاهبردار با مقدار زیادی پول متواری می شود.

متاسفانه در کشوری مانند ایران به دلیل ضعف سیستم اقتصادی این نوع کلاهبرداری ها بیشتر انجام می شود. وعده ی سود های نجومی از طرف طراح کلاهبرداری و طراح پانزی و عدم آگاهی و نداشتن اطلاعات جامع و کامل و به امید چند برابر شدن سرمایه و یا در بین جوانان باب شدن تب و تاب پولدار شدن یک شبه، تعداد زیادی از افراد گرفتار این دست از کلاهبرداری ها می شوند.

از طرف دیگر به گفته وکیل ارز دیجیتال انجام نقل و انتقالات ارزهای دیجیتال به صورت ناشناس بوده (در توضیح این ناشناس بودن نقل و انتقالات و در واقع تراکنش های رمز ارز ها باید بگوییم که ناشناس بودن در این سیستم به این معناست که هیچ نام و اثر مشخصی از قبیل مکان جغرافیایی و کشور محل سکونت، سن، جنس، نژاد و اطلاعاتی از این دسته از افراد طرف معامله مشخص نیست و فقط آدرس کیف پول های افراد و میزان نقل و انتقالات مشخص است که این اطلاعات هم در اختیار تمام افراد سیستم می باشد.) بنابر آنچه ذکر شد تراکنش ها و معاملات به صورت ناشناس انجام می شود، به همین دلیل در صورت وقوع جرم پیگیری قضایی آن تقریبا نا ممکن می شود و همین امر هم باعث افزایش روز افزون کلاهبرداری در ارزهای دیجیتال می شود‌.

نکته ی حائز اهمیت این است که بازار رمز ارز های دیجیتال، بازاری ریسکی می باشد و تحت تاثیر اخبار بازار های جهانی و حتی در خیلی از موارد تحت کنترل افراد سرمایه دار و هدایت کننده ی این بازار (هدایت کننده به دلیل داشتن سرمایه های کلان در بازار) که به نهنگ های بازار معروف هستند، می باشد. از همین رو بازاری نوسانی بوده و طی این نوسانات بسیاری از مردم و سرمایه گذاران ضرر های کلانی متحمل می شوند و به همان دلیل غیر متمرکز بودن بازار رمز ارزهای دیجیتال هیچ مرجعی برای پاسخگویی وجود ندارد و مالباختگان حتی برای جبران خسارت نمی توانند متوسل به وکیل و مهارت های وی شوند چون هیچ مرجعی برای جبران خسارت به وجود آمده وجود ندارد.

فیشینگ

بر اساس نظر وکیل ارز دیجیتال، فیشینگ نوعی عمل کلاهبردارانه است که در آن فرد کلاهبردار که در اصطلاح به آن فیشر گفته می شود از طریق فریب افراد از راه های مختلف، به اطلاعاتی همچون جزئیات کارت بانکی و رمز های عبور افراد دسترسی پیدا کرده و از طریق آن اقدام به هک کردن و کلاهبرداری حساب ها ی آنها می کنند. پیگیری موارد کلاهبرداری از طریق فیشینگ، با توجه به شرایط آن امکان پذیر است. اما نیازمند تخصص و تجربه در زمینه ارز دیجیتال و کلاهبرداری آن می باشد. پیشنهاد میکنیم در این خصوص از وکیل ارز دیجیتال متخصص و با تجربه که سابقه در پرونده های مشابه شما داشته باشد، یاری بخواهید.

فیشینگ در لغت به معنای ماهیگیری است اما در املای نوشتاری آن به جای”f” از “ph” استفاده شده است.

در واقع نحوه ی کار فیشر ها را می توان به ماهیگیری یا صیادی تشبیه کرد. فیشر ها افراد و کاربران را مانند ماهی هایی می بینند که در دریای وسیع اینترنت در حال جستجو و گذران وقت و انجام امور روزمره ی خود همچون خرید و پرداخت وجه و… می باشند و برای هر یک از این کارها رمز اینترنتی و “cvv2” خود را در اختیار سایت ها و درگاه های پرداخت قرار می دهند غافل از اینکه فیشر ها و افراد فرصت طلب در کمین شان نشسته اند.

لازم به ذکر است افراد فیشر همیشه الزاما به دنبال اطلاعات بانکی افراد نیستند و گاها تنها با استفاده از اطلاعات شخصی و اطلاعاتی نظیر شماره تلفن، اطلاعات هویتی، اطلاعات و عکس های خانوادگی، علایق شخصی می توانند به اهداف خود برسند.

انواع فیشینگ از نظر وکیل ارز دیجیتال

فیشینگ و کلاهبرداری در بازار رمزهای دیجیتال راه و روش های بی شماری دارد. در واقع می توان به تعداد هر هکر و یا فیشر یک روش به خصوص کلاهبرداری در نظر گرفت پس به توصیه وکیل ارز دیجیتال، هر فرد باید از ابتدا مراقب اطلاعات هویتی و شخصی خود در بستر کریپتو کارنسی باشد تا حد امکان به هیچ عنوان به دام این کلاهبرداری ها نیفتد و از عواقب آن جلوگیری کند.

به خصوص از آنجا که در بازار ارزهای دیجیتال امکان پیگیری افراد و شخصیت های پشت حساب ها تقریبا وجود ندارد و افراد خود مسئول فاش کردن اطلاعات شخصی خود می باشند حساسیت بیشتری در موضوع کلاهبرداری وجود دارد.

توضیه وکیل ارز دیجیتال در خصوص جلوگیری از کلاهبرداری

تا حد امکان سعی کنید به هر لینک یا پیام یا هر روشی که کوچک ترین شکی مبنی بر کلاهبرداری به آن دارید، به واقع به چشم کلاهبرداری نگاه کنید و فریب آن ها را به هیچ وجه نخورید و اطلاعات خودتان را با دست خودتان در اختیار افراد سودجو و فرصت طلب قرار ندهید.

از طرفی هم هنوز هیچ قانونی مبنی بر اعمال مالیات بر درآمد افراد از بازار ارز های دیجیتال و همچنین در خصوص جرایم این زمینه در کشور به تصویب نرسیده است. اما این به معنی آن نیست که این گونه جرایم، قابلیت پیگیری در کشور را نداشته باشند. هرچند به گفته وکیل ارز دیجیتال، شرایط انواع کلاهبرداری در این زمینه متفاوت بوده و نحوه پیگیری آن ها نیز متفاوت از هم خواهد بود.

ماینینگ ارز های دیجیتال

تراکنش های ارزهای دیجیتال در بلوک هایی(block) انجام می شود که این بلوک ها با استفاده از یک سری زنجیر(chain) به هم متصل می باشند. پس تراکنش ها در بستر بلاک چین انجام می شود. برای ساخت هر بلاک نیاز به حل معادلاتی می باشد که توسط کامپیوتر های ماینر ها انجام می شود. در واقع ماینر ها قدرت پردازش سیستم های خود را در اختیار شبکه قرار می دهند تا به پردازش و محاسبات شبکه کمک کنند و وقتی یک بلاک توسط یک ماینر به درستی و زودتر از سایر ماینر ها ماین شود، آن ماینر تعداد مشخص شده ای کوین یا قسمتی از کارمزد تراکنش بلاکی که ماین کرده اند را به عنوان پاداش از شبکه دریافت می کنند.

به گفته وکیل ارز دیجیتال آیین نامه مربوط به ماینیگ ارزهای دیجیتال در سال ۱۳۹۸ و اصلاحیه آن در سال ۱۳۹۹ در ایران، توسط هیئت وزیران در مورد فرآیند استخراج و استفاده از ارزهای دیجیتال تصویب شده است.

این آیین نامه قوانین و مقرراتی برای استخراج بیت کوین به عنوان یک صنعت، وضع کرده است. طبق این قانون، استفاده از ارزهای دیجیتال و مسئولیت استفاده از آن به عهده خود فرد است و افراد باید، خطرات آن را بپذیرند و اعلام کرد که ارزهای دیجیتال از سوی دولت و سیستم بانکی حمایت و ضمانت نمی شود. همچنین طبق این قانون استخراج و ماین کردن ارزهای رمزنگاری شده با اخذ مجوز از وزارت صمت و وزارت نیرو، ممکن خواهد بود. طبق آیین نامه، مراکز ماین کردن به عنوان یک واحد صنعتی شناخته می شود و مشمول مقررات مالیات است و سایر قوانینی که طبق این آیین نامه در مورد ماینینگ ارز دیجیتال وضع شده است، باید توسط افراد رعایت شود.

به طور کلی باید گفت، معاملات و مبادلات حوزه ارزهای دیجیتال در ایران جرم نیست و مجازاتی ندارد. چرا که قوانین ارز دیجیتال در ایران جز در موارد خاصی، روشن و مشخص نیست، اما برای استخراج و ورود دستگاه های آن نیاز به مجوز قانونی است. البته به معنی این نیست که هر استفاده ای از ارز دیجیتال نیز جرم نیست. مثلا اگر کسی برای پولشویی از ارز دیجیتال استفاده کند، به عنوان مجرم به پولشویی تعقیب می شود نه بخاطر معامله با ارز دیجیتال که البته وکیل ارز دیجیتال در این زمینه نمی تواند کمکی به ایشان بکند.

بنابراین با وقوع هر نوع جرمی در این زمینه، افراد می توانند به وکیل ارز دیجیتال مراجعه کنند و پرونده خود را مطرح کنند و خواستار پیگیری ایشان از طریق مراجع حقوقی کشور شوند.

مثلا ممکن است افرادی در فضای مجازی ابتدا با جلب اعتماد مردم صفحات خود را بالا آورند و رشد دهند و بعد با معرفی کوین یا پروژه ای پانزی و کلاهبرداری که هیچ پشتوانه و تیم مشخصی ندارد با فریب مردم نا آگاه که آموزشی در این زمینه ندیده اند و بر طبق تبلیغات و اعتماد به آن فرد خاص اقدام به سرمایه گذاری در آن پروژه ی معرفی شده و یا خرید آن توکن به خصوص می کنند و به دام آن کلاهبردار می افتند. وکیل ارز دیجیتال می تواند در خصوص این موضوع با شناسایی عوامل و طرح شکایت علیه ایشان، از حق موکلین خود دفاع نماید. نقش وکیل ارز دیجیتال در این زمینه می تواند بسیار سرنوشت ساز باشد.

پس به گفته وکیل ارز دیجیتال بسیار مهم است که قبل از خرید یک کوین یا توکن یا سرمایه گذاری روی پروژه ای خاص، ابتدا سفید نامه ی آن پروژه، سوابق تیم تشکیل دهنده ی آن، رود مپ یا نقشه ی راه آن و در کل اطلاعاتی که میتوان با استناد به آن ها به صحت و درستی پروژه و قول و قرار های تیم تشکیل دهنده ی آن پی برد، به دقت مورد بررسی و تحلیل قرار بگیرد.

جلوگیری از هک کیف پول دیجیتال

با توسعه بازار ارزهای دیجیتال، خطراتی مانند هک، سرقت و کلاهبرداری اینترنتی در کمین کاربران است. لذا توصیه های وکیل ارز دیجیتال به افراد برای جلوگیری از کلاهبرداری و هک کیف پول دیجیتال خود این است که باید از صرافی‌ های معتبر و شناخته شده استفاده کنند.

توصیه وکیل ارز دیجیتال یرای انتخاب صرافی معتبر

به توصیه وکیل ارز دیجیتال کاربران برای انتخاب صرافی معتبر، باید این موارد را بررسی کنند:

-بررسی کردن دامنه صرافی و بوکمارک کردن آدرس الکترونیکی صرافی در مرورگر کاربر

– تحقیق در مورد اعتبار صرافی انتخابی در بازار و سایر کاربران

– بررسی میزان سرمایه در گردش صرافی

– بررسی اعضای صرافی و تکنولوژی بکار برده شده

-بررسی scam نبودن به معنای کلاهبردار نبودن و تقلبی نبودن آدرس صرافی ارز دیجیتال

– کلیک نکردن بر روی لینک های آنلاین در زمان بررسی صرافی

– تحقیق در مورد سایت و شبکه های اجتماعی مربوط به صرافی انتخابی

 

سوالات متداول از وکیل ارز دیجیتال

 

آیا استفاده از بیت کوین امن است؟

در پاسخ وکیل ارز دیجیتال به این سوال باید اذعان داشت در واقع استفاده از بیت کوین با داشتن زمینه ی دانش کافی و دیدن آموزش اصولی می تواند نه تنها خطری برای کاربران نداشته بلکه می تواند زمینه ی درآمد و سرمایه گذاری بسیار خوب و آینده داری هم برای کاربران فراهم آورد.

آیا فعالیت در زمینه ی استخراج و ماین بیت کوین و ارز های دیجیتال در ایران قانونی ست؟

در صورت اخذ مجوز قانونی می باشد.

آیا وارد کردن دستگاه های مبدل ارز های دیجیتال قاچاق کالای ممنوعه به حساب می آید ؟

در صورت دریافت مجوز از وزارت صمت می توان این تجهیزات را وارد کرد. به گفته وکیل ارز دیجیتال، دستگاه های ماینینگ که بعد از سال ۹۸ که قوانین مربوط به دستگاه های ماینر در کشور تصویب گشته است، چنانچه از طریق قانونی وارد کشور شده باشند و مورد تایید گمرکات باشند، هیچگونه منع قانونی در زمینه استفاده و یا فروش ندارند.

 در چه مواردی می توانیم به وکیل ارز دیجیتال مراجعه کنیم؟

برای انجام این امور می توانید به وکیل ارز دیجیتال مراجعه کنید:

-جهت تنظیم شکوائیه و دادخواست علیه مجرمان ارز دیجیتال و صرافی های غیرقانونی و متقلب

-انجام مراحل اثبات کلاهبرداری و جرایم مربوط به ارز دیجیتال در مراجع قانونی مربوطه

-طرح و پیگیری پرونده و دفاع از حقوق موکل و انجام تمام مراحل مربوطه تا زمان کسب نتیجه مطلوب

 برای جلسه با وکیل ارز دیجیتال چه مدارکی لازم است؟

برای شکایت جرایم مربوط به ارز دیجیتال، شاکی باید علاوه بر مدارک شناسایی و ثبت نام در سامانه ثنا جهت دریافت ابلاغیه و پیگیری پرونده، لیست تراکنش ها و پرینت کیف پول خود را هم در جلسه با وکیل ارز دیجیتال به همراه داشته باشد.

 

آیا کلاهبرداری در ارزهای دیجیتال را میتوان پیگیری نمود؟

به طور کلی در مواردی مثل اخذ پول توسط صرافی ها در ازای پرداخت ارزی به فرد و عدم انجام آن، یا صرافی های تقلبی یا روشی که در آن فردی اقدام به گرفتن مبالغی از افراد با اهداف کار کردن و سرمایه گذاری کردن در پروژه ای خاص و عدم وفای به عهد خود و مواردی از این دست می توان پیگیری کرد.

برای مراجعه به وکیل ارز دیجیتال بهتر است تراکنش‌های بانکی و تراکنش های انجام شده در کیف پول خود را پرینت بگیرید.

مزایای وکلای با تجربه گروه بزرگمهر

 • سرعت بخشیدن به روند دادرسی
 • حضور در جلسات دادگاه بدون نیاز به حضور موکل و گزارش دهی منظم به موکل
 • حفظ اسرار و اطلاعات موکل و عدم فاش شدن آن ها
 • شفاف سازی مسائل حقوقی برای موکل
 • پیگیری منظم روند پرونده تا زمان حاصل شدن نتیجه پرونده
 • حق وکالت منصفانه
 • جذب اعتماد موکل و برقراری ارتباط موثر با او
 • انجام فعالیت های حقوقی با به روز ترین سیستم حقوقی
 • به روز بودن و اطلاع از آخرین قوانین کشور
 • برخورد مناسب و محترمانه با موکل و قاضی موکل
 • فعالیت گروه های مجرب در تمامی زمینه های حقوقی(ملکی، خانواده و…)، کیفری و … 

 

گروه وکلای بزرگمهر با سابقه چندین ساله و داشتن وکلای مجرب و متخصص در تمامی زمینه های حقوقی و کیفری آماده ارائه خدمات و رسیدگی به پرونده های حقوقی و کیفری شما می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

تلفن: 44428277-021

به وکیل ارز دیجیتال امتیاز دهید

359

امتیاز کل وکیل ارز دیجیتال

از طریق دکمه زیر به وکیل ارز دیجیتال امتیاز دهید

امتیاز کاربران: 4.88 ( 3 رای)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا