تماس با ما

وکیل اعدام

اعدام یکی از انواع مجازات قانونی است و می توان آن را اشد مجازات در اکثر پرونده ها تلقی کرد. با توجه به این که در پرونده هایی که احتمال اعدام خطاکار در آن وجود دارد یا در حال حاضر منجر به صدور حکم اعدام توسط قاضی پرونده گردیده است بحث جان یک انسان مطرح است، اخذ وکیل اعدام متخصص برای دفاعیه از شخص خطاکار بسیار حائز اهمیت است. در این مقاله ضمن بررسی ویژگی های وکیل اعدام متخصص به بررسی این نوع مجازات و دلایل آن خواهیم پرداخت پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

برای اعطای پرونده و اخذ وکیل اعدام با شماره 02144428277 تماس حاصل فرمایید.

در صورتی که سوالی درباره وکیل اعدام و یا نیاز به مشاوره درباره این موضوع دارید سوال خود را در انتهای این مقاله بپرسید تا مشاوران حقوقی ما در سریع ترین زمان به شما پاسخ دهند.

 

مجازات اعدام

قبل از توضیح درباره وکیل اعدام لازم است بدانیم اعدام چیست و چه جرایمی ممکن است منجر به اعدام شخص خاطی شوند.

اعدام اشد مجازات طبق قوانین و مقررات جامعه است که منجر به فقدان حیات شخص مورد محاکمه می شود.

اسلام نیز اجازه اعدام را در شرایطی که برای اصلاح جامعه لازم است صادر کرده و قانون اسلامی به ولی دم نیز اجازه قصاص شخص در چارچوب قوانین اسلامی و مراجعه به دادگاه را داده است.

با توجه به این موضوع اخذ وکیل اعدام برای پیگیری پرونده اعدام شخص خاطی کاملا لازم و ضروری است و به دلیل مطرح بودن بحث زندگی انسان اهمیت اخذ وکیل اعدام چندین برابر می شود.

 

جرایم نیازمند وکیل اعدام

وکیل اعدام وکیلی است که ضمن آشنایی کامل با قوانین و مقررات، در شاخه حقوقی دعاوی کیفری به تخصص رسیده است.

از این رو اخذ وکیل اعدام برای پرونده هایی که احتمال اعدام طبق قوانین و مقررات وجود داشته باشد و یا پرونده هایی که دادگاه مربوط به شکایت اعدام در حال تشکیل باشد و شخص مورد شکایت خواهان تخفیف مجازات و یا حتی برنده شدن مطلق در پرونده اعدام باشد لازم و ضروری می باشد.

همچنین اخذ وکیل اعدام برای طرف دیگر شکایت با توجه به شرایط پرونده می تواند لازم باشد.

لازم به ذکر است تنها پرونده های قتل منجر به صدور حکم اعدام نمی شوند و اخذ وکیل اعدام فقط برای این دسته جرایم نمی باشد؛ جرایمی مانند فروش عمده مواد مخدر و عمل در خلاف جهت منافع کشور و مردم نیز می توانند منجر به اعدام شوند و شخصی که مورد شکایت قرار گرفته نیاز به اخذ وکیل اعدام خواهد داشت.

هر چند باید توجه داشت این جرایم تنها جرایمی نیستند که می توانند منجر به اعدام شوند و نیاز به اخذ وکیل اعدام دارند.

از آنجایی که در اکثر موارد صدور کردن یا نکردن حکم اعدام به نظر مستقیم قاضی پرونده و دفاعیه وکیل اعدام بستگی دارد، بهتر است با وکیل اعدام متخصص درباره حجم و نکات پرونده مربوط به اعدام مشاوره حقوقی گرفته شود تا نیاز به اخذ وکیل اعدام دقیق تر بررسی شود.

 

تعداد وکیل اعدام در جرایم کیفری

در اکثر پرونده های حقوقی مرجع قضایی به طرفین شکایت، اجازه اخذ تنها یک وکیل را برای پیگیری پرونده او می دهد.

تعداد وکیل در پرونده های کیفری با توجه به شرایط خاص این گونه پرونده ها از موارد استثنا محسوب می شود.

دو طرفین شکایت در پرونده های کیفری علی الخصوص پرونده های مربوط به وکیل اعدام می توانند اقدام به اخذ سه وکیل اعدام برای پیشبرد پرونده خود کنند؛ در مرحله تحقیقات ابتدایی توسط مرجع قضایی مربوطه، هر طرف طرح شکایت کیفری می تواند حداکثر یک وکیل اعدام برای پرونده خود اخذ کند و پس از این مرحله طرفین شکایت می توانند حداکثر سه وکیل اعدام به عنوان تیم دفاعیه پرونده مربوط به اعدام به دادگاه معرفی کنند.

لازم به ذکر است قانون اخذ حداکثر سه وکیل اعدام برای هر طرف شکایت مربوط به دادگاه کیفری یک است.

 

 دادگاه کیفری وکیل اعدام

برای آن که بدانیم فعالیت و پیگیری وکیل اعدام مربوط به کدام یک از انواع دادگاه کیفری است ابتدا لازم است انواع دادگاه کیفری را بشناسیم.

 • دادگاه کیفری یک

در دادگاه کیفری یک به جرایم مربوط به اعدام، حبس ابد، ضرب و جرح عمدی و یا غیر عمدی که به نقص عضو منجر شود، مجازات تعذیری درجه سه به بالا و جرایم سیاسی رسیدگی می شود.

 • دادگاه کیفری دو

اکثر جرایمی که در حوزه جرایم مورد رسیدگی در دادگاه کیفری یک به آن ها اشاره نشد، به احتمال زیاد در دادگاه کیفری دو مورد رسیدگی قرار می گیرند.

همان طور که گفته شد جرایم مربوط به اعدام در دادگاه کیفری یک مورد رسیدگی قرار می گیرند پس عمده فعالیت وکیل اعدام در پرونده های مربوط به اعدام در دادگاه کیفری یک صورت می گیرد.

 

جرایم کیفری وکیل اعدام

در قانون جرایم کیفری هرکدام مجازات مختلفی دارد و این امکان وجود دارد بابت جرایمی که متهم مرتکب شده است حکم اعدام از سوی قاضی صادر شود، پس از همان زمان صادر شدن حکم جلب کیفری برای متهم تا قبل از برگزاری دادگاه متهم با توجه به جرم کیفری که مرتکب شده است و احتمال صدور رای اعدام باید در فکر گرفتن وکیل اعدام باشد.

جرایمی که احتمال صدور حکم اعدام برای آن ها خواهد بود مانند: (قتل، حمل سنگین و یا قاچاق مواد مخدر، پولشویی و اختلاس و …)

دیه به جای حکم اعدام

پرداخت دیه در بعضی از جرایمی که برای آن ها حکم اعدام صادر شده است امکان پذیر است، وکیل اعدام با توجه به پرونده کیفری متهم می تواند مسیر پرونده را به سمتی ببرد که قاضی امکان پرداخت دیه را به جای حکم اعدام در نظر بگیرد. البته این امکان در پرونده هایی امکان پذیر است که جنبه حقوقی برای شاکی داشته باشد مانند قتل عمد که اولیای دم می توانند با گذشتن از حق اعدام خود برای متهم از او طلب دیه کنند، به همین منظور دفتر وکلای بزرگمهر وکیل کیفری غرب تهران را به عنوان وکیل اعدام متخصص به شما پیشنهاد می دهد.

فرجام خواهی وکیل اعدام

پس از صدور حکم اعدام از سوی قاضی برای متهم، وکیل اعدام متهم قادر به فرجام خواهی برای او می باشد، وکیل اعدام با زدن اعتراض به حکم صادر شده می تواند از دیوان عالی کشور تقاضای فرجام خواهی در امور کیفری کند.

 

مزایای داشتن وکیل اعدام

اخذ وکیل مجرب به عنوان وکیل اعدام با توجه به گسترده بودن محدوده قوانین مربوط به وکیل اعدام و لزوم دقت و پیگیری همه جانبه به دلیل این که بحث جان شخص مطرح است، شانس موفقیت پرونده و جلوگیری از اجرای حکم قطعی کیفری را به طور چشمگیری افزایش می دهد.

در صورتی که پرونده حقوقی شما مربوط وکیل اعدام است، بهتر است قبل از هر گونه اقدام قضایی در این مورد با وکیل اعدام متخصص و با تجربه مشورت کنید.

این گونه موارد دارای نکات و ریزه کاری های بسیاری می باشند که این موضوع اهمیت اخذ وکیل اعدام متخصص که برای سالیان طولانی تجربه درخشان در پرونده های مختلف به عنوان وکیل اعدام را دارد گوشزد می کند.

اخذ وکیل اعدام متخصص برای پرونده علاوه بر صرفه جویی در زمان و هزینه به دلیل شناخت کامل روند این گونه پرونده ها توسط وکیل اعدام، بهترین دفاعیه و پیگیری توسط وکیل اعدام را برای پرونده مورد نظر تضمین می کند.

 

هزینه وکیل اعدام

حق الوکاله پرونده های مربوط به وکیل اعدام مانند سایر پرونده ها مبلغی توافقی بین وکیل و موکل و بر اساس موارد مختلف حقوقی و ریزه کاری ها می باشد.

لازم به ذکر است پرونده های مربوط به وکیل اعدام دارای نکات زیاد و انواع مختلفی با توجه به سختی و حجم پرونده می باشند که با بیان تمام این موارد به این نکته دست می یابیم که اخذ وکیل اعدام مجرب و متخصص در این گونه پرونده ها علاوه بر اطمینان موکل از پیگیری پرونده خود به بهترین شکل ممکن توسط وکیل اعدام، شانس موفقیت پرونده را چندین برابر می کند.

 

مزایای وکلای با تجربه گروه بزرگمهر

 • سرعت بخشیدن به روند دادرسی
 • حضور در جلسات دادگاه بدون نیاز به حضور موکل و گزارش دهی منظم به موکل
 • حفظ اسرار و اطلاعات موکل و عدم فاش شدن آن ها
 • شفافیت مسائل حقوقی برای موکل
 • پیگیری منظم روند پرونده تا زمان حاصل شدن نتیجه پرونده
 • حق وکالت منصفانه
 • جذب اعتماد موکل و برقرای ارتباط موثر با او
 • انجام فعالیت های حقوقی با به روزترین سیستم حقوقی
 • به روز بودن و اطلاع از اخرین قوانین کشور
 • برخود مناسب و محترمانه با موکل و قاضی موکل
 • فعالیت گروه های مجرب در تمامی زمینه های حقوقی(ملکی، خانواده،و…)، کیفری و…

گروه وکلای بزرگمهر با سابقه درخشان و پرونده های موفق طی سال های اخیر آماده بررسی پرونده های قضایی و مشاوره های تخصصی در حوزه های مختلف حقوقی می باشد. با اعتماد به وکلای ما می توانید از استیفای کامل حقوق قانونی خود اطمینان خاطر داشته باشید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید. 02144428277

8 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام میخواستم بدونم اگر روی حکم اعدامی که برای مجازات حمل مواد مخدر صادر شده اعتراض بزنیم آیا شانس این وجود داره که تغییر کنه؟ وکیل اعدام میتونه راهی پیدا کنه که شانس تغییر رای بالا بره؟

  پاسخ
  • Avatar
   گروه وکلای بزرگمهر
   آبان 19, 1399 4:14 ب.ظ

   با سلام. مگر در شرایطی خاص این امر امکانپذیر خواهد بود. پیشنهاد میکنم با ما تماس بگیرید تا کار گروه وکلای کیفری پرونده شما را مورد بررسی قرار داده و بهترین وکیل اعدام متخصص را برای این امر به شما معرفی نماید.

   پاسخ
 • شوهر منو با 300 گرم شیشه گرفتن میشه براش کاری کرد وکیل گرفت حکمش اعدام محسوب میشه؟

  پاسخ
  • Avatar
   گروه وکلای بزرگمهر
   فروردین 7, 1400 11:04 ق.ظ

   با سلام و وقت بخیر. خیر. طبق قانون جدید، مجازات اعدام برای مواد مخدر شیشه به بیش از ۳ کیلو گرم تعلق خواهد گرفت. البته این موضوع بستگی به سابقه کیفری و تکرار عمل مجرمانه نیز دارد.

   پاسخ
 • سلام با یه زن شوهر دار رابطه جنسی داشتم و شوهرش پیامک هایی که به هم دادیم و عکسامونو از تو گوشی زنش دیده اگه شکایت کنه حکمم اعدام میشه؟

  پاسخ
  • Avatar
   گروه وکلای بزرگمهر
   فروردین 17, 1400 6:44 ق.ظ

   با سلام و وقت بخیر. چنانچه شهود و مدارکی در خصوص رابطه جنسی شما با ایشان موجود باشد، این احتمال موجود است. اما صرف پیامک ها و عکس های رد و بدل شده، تنها برای اثبات رابطه نامشروع کفایت دارد که در صورت اثبات تنها مجازات شلاق حدی تا ۹۹ ضربه در پی خواهد داشت.

   پاسخ
 • همسرم رو با 30 کیلو تریاک گرفتن خواستم ببینم حکمش اعدام میشه و میشه اعتراض زد به حکمش؟

  پاسخ
  • Avatar
   گروه وکلای بزرگمهر
   فروردین 15, 1400 8:53 ق.ظ

   با سلام. بله امکان اعتراض بسته به اینکه پرونده شما در چه مرحله از دادرسی قرار دارد، وجود دارد. اما پاسخ قطعی در این خصوص بدون آگاهی از جزییات پرونده و مطالعه دقیق آن میسر نیست

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مطالب مرتبط

فهرست
phone برای‌تماس‌کلیک‌کنید021-44428277