تماس با ما

وکیل خوب

برای اعطای وکالت به وکیل خوب با شماره 02144428277 تماس بگیرید.
در صورتی که تنها نیاز به مشاوره دارید، سوال خود را در کامنت های انتهای این صفحه بپرسید. مشاورین حقوقی ما در کوتاه ترین زمان به سوالات شما پاسخ می دهند.

در زندگی اکثر افراد شرایطی پیش می­ آید تا برای پیشبرد کارهای خود نیازمند مشاوره و یا استفاده از خدمات یک وکیل خوب هستند بخصوص در جامعه امروزی ما که شاهد روزافزون مشکلات و مسائل امور خانوادگی هستیم در چنین شرایطی که می­خواهیم وکالت کار خود را به وکیل خوب بسپاریم یا از مشاوره های آن استفاده کنیم، سوالاتی برایمان مطرح می شود از جمله:

خصوصیات و ویژگی های یک وکیل خوب چیست؟ از کجا می­توان وکیل خوب پیدا کرد؟ چه مهارت ها و توانمندی هایی باید داشته باشد؟ در چه مواردی نیاز است به وکیل مراجعه کنیم؟ برای یک پرونده چه میزان باید هزینه کرد؟ و…

ما در این مطلب قصد داریم تا به این سوالات پاسخ داده و شما را با ویژگی های یک وکیل خوب و چگونگی پیدا کردن آن آشنا کنیم.

مباحثی که در اینجا به آن پرداخته شده است، عبارتند از:

 • وکیل خوب کیست؟
 • 9 ویژگی مهم یک وکیل خوب چیست؟
 • یک وکیل خوب دارای چه توانمندی ها و مهارت هایی باید باشد؟
 • چگونه می توان وکیل خوب پیدا کرد؟
 • قیمت و هزینه وکیل خوب چقدر است؟

 

وکیل خوب کیست؟

وکیل در لغت به معنای نماینده، جانشین و مدافع است. در واقع وکیل کسی که شخص دیگری انجام کارهای خود را به او واگذار می کند.

بر اساس قانون و به موجب ماده 656 قانون مدنی:«وکالت عقدی است که به موجب آن یکی از طرفین، طرف دیگر را برای انجام امری نایب خود می نماید.»

همانگونه که در تعاریف نیز مشخص است، وکیل برای کسی که او را انتخاب می کند، اهمیت به سزایی دارد و لازم است دارای ویژگی های خاصی باشد از این رو انتخاب یک وکیل خوب و خبره امری مهم است که در نتیجه کار تاثیر بسزایی خواهد گذاشت.

 

 

9 ویژگی مهم یک وکیل خوب چیست؟

به منظور انتخاب صحیح و مناسب یک وکیل خوب لازم است ابتدا بدانیم که یک وکیل خوب باید دارای چه ویژگی ها و خصوصیاتی باشد. کدام ویژگی ها برای یک وکیل خوب مهم است و می تواند در فرایند دادرسی و کارهای حقوقی موثر باشد. در ادامه 9 تا از مهمترین ویژگی هایی که لازم است برای انتخاب یک وکیل خوب در نظر داشت بیان شده است:

متخصص، علاقه مند و پیگیر

در هر زمینه ای وکیل خوب را که انتخاب می کنیم و کار خود را به او می سپاریم، لازم است در آن کار تخصص و مهارت داشته باشد. منظور از تخصص لزوما مدرک و سطح خاصی از تحصیلات نیست بلکه تخصص به معنای توان تجزیه و تحلیل مسائل و استفاده صحیح و بجا از دانش و تجربیات وکیل خوب می باشد.

همچنین یک وکیل خوب پرونده­ای را که در آن تخصص ندارد، نمی­پذیرد به عنوان مثال اگر شخصی پرونده ای در باب موضوع دعاوی ملکی داشته باشد اگر وکیل مورد نظر تخصص و آگاهی لازم در این زمینه را نداشته باشد از پذیرفتن آن امنتا میکند.

از سویی دیگر علاقه مندی به کاری که انجام می شود، توان فرد را در انجام آن کار چند برابر کرده و به او کمک می­کند تا با قدرت، توان و انگیزه بیشتری در برابر مسائل و سختی هایی که ممکن است در روال کار با آن روبرو شود، به هدف خود دست یابد.

پیگیر بودن و استمرار در فرایند دادرسی و حقوقی نیز ویژگی مهمی است که لازم است یک وکیل خوب و خبره داشته باشد چرا که گاهی روال دادخواهی و رسیدن به هدف در مسیر وکالت پیچیده و زمانبر خواهد بود.

داشتن این سه ویژگی در کنار هم می تواند یک وکیل خوب را متمایز ساخته و به او در دستیابی به نتیجه مورد نظر کمک کند.

صادق

از دیگر ویژگی های مهم یک وکیل خوب صداقت می باشد. همانگونه که داشتن صداقت در تمامی حرفه­ها سبب اعتماد افراد به آنها می شود، صادق بودن وکیل به ویژه با موکل خود سبب می شود تا موکل از واقعیت موجود در پرونده اطلاع داشته باشد و منتظر نتایج واقع بینانه باشد.

وکیل خوب تمامی موارد را برای موکل شفاف­سازی می­کند و تمامی مسائل مربوط به پرونده را برای موکلش توضیح می­دهد.

همچنین لازم است تا وکیل خوب در ابتدای قبول پرونده، قول موفقیت در انتهای آن را ندهد چرا که به دلیل پیچیدگی­ها و عوامل مختلفی که بر روی یک پرونده تاثیرگذار است، هیچگاه نمی توان نتیجه آن را به صورت دقیق پیش­بینی کرد.

 • امانتدار و حافظ اسرار موکل

زمانی که فردی مجبور به حضور در دادگاه می شود و یا باید مسیر حقوقی را طی کند، ممکن است نتواند تمامی صحبتها و مسائل موجود را در حضور قاضی و یا در روند مسیرهای حقوقی بیان کند.

یک وکیل خوب فضایی را بوجود می­آورد تا موکلش حرفش را بدون دغدغه و نگرانی بیان کند و تمامی جزییات مربوط به پرونده را شرح دهد، تا بتواند به موقع و درست از این اطلاعات استفاده نماید.

لذا لازم است تا یک وکیل خوب امانتدار بوده و اسرار موکل را حفظ نماید.

 • منظم و در دسترس

در جریان پرونده حقوقی و قضایی لازم است تا رفت و آمدها، تعاملات و قرارهای زیادی مابین وکیل و موکل صورت پذیرد. داشتن نظم در برنامه یک وکیل خوب، ویژگی مهمی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

همچنین در دسترس بودن و پاسخگویی سریع و مناسب یک وکیل خوب برای موکلش مهم و موثر می باشد.

 • سلامت در عملکرد و انجام وظایف

ماده 667 قانون مدنی به صراحت بیان می­کند:«وکیل باید در تصرفات و اقدامات خود، مصلحت موکل را مراعات نماید و از آنچه که موکل بالصراحه به او اختیار داده یا بر حسب قرائن و عرف و عادت داخل اختیار اوست تجاوز نکند.»

همین امر بیانگر میزان اهمیت سلامت یک وکیل خوب در عملکرد و انجام وظایف خود می باشد.

 • حسن شهرت

حسن شهرت و خوشنامی از دیگر ویزگیهای مهم یک وکیل خوب می­باشد. ممکن است یک وکیل با سوء استفاده­هایی که در جریان پرونده­های پیشین خود انجام داده باشد، در میان موکلین و نیز مراجع قضایی از اعتبار خود کاسته باشد. لذا توجه به سابقه و حسن شهرت یک وکیل خوب می تواند اعتماد موکل را در جریان پرونده وکالت بیشتر جلب نماید.

 • حسن رفتار

برخورد صحیح و حسنه با تمامی افرادی که یک وکیل در طی روال کاری خود دارد، از مهمترین ویژگی های یک وکیل خوب می­باشد.

لازم است تا وکیل خوب با موکل، قضات، کارمندان دادگستری، طرف مقابل در پرونده و وکیل آن رفتاری مناسب و انسانی داشته باشد.

 • سرعت عمل

یک وکیل خوب لازم است در هر زمینه­ای بخصوص پرونده­ای که آن را پذیرفته است سرعت عمل داشته باشد. روال قانونی و دادگاهی معمولا طولانی و پیچیده است و اگر وکیل سرعت عمل لازم را در انجام روال پرونده نداشته باشد، نمی­تواند در زمان مناسب کار را پیش برد و ممکن است به نتیجه موردنظر دست پیدا نکند.

 • با تجربه

در هر زمینه­ای بخصوص مشاغلی مانند پزشکی و وکالت، تجربه فرد کمک زیادی به موفقیت و پیش برد مسیر آن می­نماید. یک وکیل خوب با تخصص و تجربه­ای که دارد و فنونی که می­داند، گفتگوهای خود را به سمت مناسب پیش می برد تا بتواند بهترین نتیجه را اخذ کند.

 

یک وکیل خوب دارای چه توانمندی ها و مهارت هایی باید باشد؟

برای وکالت و پیشبرد صحیح آن، لازم است تا یک وکیل خوب توانمندی ها و مهارت های زیر را داشته باشد:

 • فن بیان بالا و مهارت سخنوری

از اصلی­ترین کارهایی که وکیل خوب باید انجام دهد، سخنرانی، دفاع و ارتباط کلامی می­باشد. قدرت و مهارت یک وکیل خوب در فن بیان و سخنوری کمک زیادی به پیشبرد صحیح پرونده می­نماید.

 • توانمندی در نوشتن

یک وکیل خوب لازم است توانایی بالا و اشراف کاملی به نوشتن داشته باشد، این امر کمک زیادی به لایحه نویسی و موارد مشابه آن می­نماید.

 • آشنایی مناسب با فرهنگ­های مختلف و آداب و رسوم آنها

در روال دادگاهی و قضاوت، در بسیاری از مواقع بر اساس عرف تصمیم­گیری گرفته می­شود. لذا لازم است تا یک وکیل خوب با عرف و آداب و رسوم مناطق مختلف آشنایی مناسبی داشه باشد.

 • روابط عمومی قوی

ارتباط با افراد مختلف اعم از موکل، قاضی، طرف مقابل در پرونده و سایر افراد مختلفی که هرکدام ممکن است به نوعی درگیر پرونده باشند، ضرورت داشتن روابط عمومی بالا و برخورد مناسب توسط وکیل خوب را با افراد نشان می­دهد.

 • اطلاعات به­روز از قوانین و مقررات

قوانین و مقررات در حال به روز شدن و مطابق با شرایط فعلی جامعه می­باشند. اطلاع از تغییرات احتمالی در قوانین و شرایط روز آنها، از وظایف اصلی یک وکیل خوب است.

 • دید جامع و تشخیص درست

یک وکیل خوب لازم است تا تمامی راهکارها را در پرونده بررسی کند و سپس بهترین راهکار را پیشنهاد دهد.

 • تسلط به فقه و اصول فقه

بسیاری از قوانین و مبنای احکام صادره بر اساس اصولی فقه می­باشد. لذا لازم است تا یک وکیل خوب با اصول فقهی آشنایی و تسلط کافی داشته باشد.

 

چگونه می­توان وکیل خوب پیدا کرد؟

حال آنکه با ویژگی ها و توانمندی های یک وکیل خوب آشنا شدیم، سوالی که پیش می ­آید این است که یک وکیل خوب با چنین ویژگی­ هایی را چطور می­توان پیدا کرد؟!

معمولا اولین راه برای انتخاب یک وکیل خوب معرفی آن توسط دوستان و آشنایان می­باشد. اعتمادی که به این افراد داریم سبب می­شود تا به وکیلی که آنها تایید می­کنند و رضایتشان را جلب کرده است، اطمینان کنیم. در این مواقع لازم است حتما ویژگی­ ها و توانمندی های وکیل خوب شرح داده شده بررسی شود تا از نتیجه کار اطمینان خاطر بیشتری داشته باشیم.

راه دیگری که امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی و ارتباطات مورد توجه قرار گرفته است، جستجو در اینترنت و سایت های تخصصی می ­باشد. استفاده از اینترنت کمک می­ کند تا بتوانیم از میان تعداد زیادی وکیل خوب، بهترین گزینه را برای خود انتخاب نماییم. با استفاده از سایتهای معتبر، می­توان علاوه بر مشاهده رزومه و سابقه کار وکلا، بخش زیادی از ویژگی ها و توانمندیهایی که لازم است یک وکیل خوب داشته باشد را بررسی نمود.

گروه وکلای بزرگمهر، با هدف تسهیل در امور حقوقی و وکالت، بستر مناسبی را فراهم آورده است تا همه افراد جامعه بتوانند با وکلای خوب و خبره­ در زمینه­های مختلف حقوقی و قضایی آشنا شده و با بررسی سابقه و توانمندی های آن ها، مناسب ترین و بهترین وکلای تهران را برای پیشبرد کار خود انتخاب نمایند.

 

قیمت و هزینه وکیل خوب چقدر است؟

درخصوص قیمت و هزینه کار یک وکیل خوب، نمی­توان عدد مشخصی را بیان کرد، چرا که بسته به پرونده و شرایط آن، هزینه­های متفاوتی قابل پرداخت است.

اما آنچه که مشخص است، لازم نیست تا قیمت­های سرسام­آور و بسیار بالا برای دستیابی به نتیجه مورد نظر پرداخت شود، چرا که یک وکیل خوب با تعهد و تخصصی که دارد، دفاع از حقوق موکل و پیشبرد صحیح و عادلانه پرونده را وظیفه خود می­داند.

گروه وکلای بزرگمهر این امکان را به شما می­دهد تا با قیمتی منصفانه از خدمات بهترین وکلا در حوزه تخصصی خود بهره ­مند شوید و به وکیل خوب مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید.

تلفن: 44428277-021

 

مزایای وکلای با تجربه گروه بزرگمهر

 

 • سرعت بخشیدن به روند دادرسی
 • حضور در جلسات دادگاه بدون حضور موکل و گزارش دهی منظم به موکل
 • حفظ اسرار و اطلاعات موکل و عدم فاش شدن
 • ساده سازی مسائل حقوقی برای موکل
 • پیگیری منظم تا زمان حل شدن پرونده موکل خود
 • حق وکالت منصفانه
 • جذب اعتماد موکل و برقرای ارتباط موثر با او
 • انجام فعالیت های حقوقی با به روزترین سیستم حقوقی
 • به روز بودن و اطلاع از اخرین قوانین کشور
 • برخود مناسب و محترمانه با موکل و قاضی موکل
 • فعالیت گروه های مجرب در تمامی زمینه های حقوقی،کیفری و….

 

 

کانون وکلای بزرگمهر با سابقه چندین ساله و داشتن بهترین وکلای مجرب و متخصص در تمامی زمینه های حقوقی و کیفری آماده ارائه خدمات و رسیدگی به پرونده های حقوقی و کیفری شما می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

تلفن: 02144428277

 

 

6 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • با سلام و ممنون از مطلب مفیدتون
  اگر سوالی در زمینه حقوقی داشته باشیم، از طریق کامنت پاسخگو هستید؟

  پاسخ
 • در خصوص پرونده ی مواد مخدر نیاز فوری به مشاوره و گرفتن وکیل خوب دارم. راهنماییم کنید لطفا

  پاسخ
  • همین حالا با ما تماس بگیرید تا پس از مکالمه با کارشناسان حقوقی ما، بهترین وکیل از نظر هزینه و تخصص لازم برای پرونده شما خدمتتان معرفی گردد.

   پاسخ
 • Avatar
  راحله زاده دباغ
  آبان 15, 1399 10:55 ق.ظ

  وقت بخیر، برای شکایت از یک فروشگاه اینترنتی و پیگیری برای بسته شدن پیجشون آیا باید وکیل بگیرم؟

  پاسخ
  • Avatar
   گروه وکلای بزرگمهر
   آبان 15, 1399 12:17 ب.ظ

   اگر که شکایت شما در خصوص جرایم اینترنتی‌ ست، بله!
   چرا که پیگیری این روند نیازمند وکیل خوب و با تجربه در این زمینه می باشد. در مجموعه بزرگمهر، وکلای بسیاری با سابقه درخشان در خصوص جرایم اینترنتی و موارد مربوط به آن آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند. با ما تماس بگیرید تا بهترین وکیل متخصص در خصوص پرونده شما را از نظر هزینه و تخصص، به شما معرفی کنیم.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مطالب مرتبط

فهرست
phone برای‌تماس‌کلیک‌کنید021-44428277