Blogsرابطه نامشروع

وکیل زنای محصنه

ضرورت داشتن وکیل زنای محصنه | زنای محصنه | مجازات زنای محصنه

برای اعطای وکالت به وکیل زنای محصنه با شماره 02144428277 و 09374807447 (منشی ۲۴ ساعته وکیل) تماس حاصل فرمایید.

چنانچه از وکیل زنای محصنه سوال داشته و یا نیاز به مشاوره دارید، در قسمت کامنت ها و نظرات در انتهای مطلب سوال خود را مطرح نمایید تا وکلای مجموعه سریعا به شما پاسخ دهند.

چنانچه مشکلاتی در موضوع زنای محصنه برای شما به وجود آمده می توانید با کمک از وکیل زنای محصنه اقدام به طرح شکایت خود کنید و یا اگر شکایتی از شما در مورد زنای محصنه شده می توانید با کمک گرفتن از وکیل زنای محصنه مجرب از حق خود دفاع کنید. برای ثبت شکایت زنای محصنه در صورتی که شاکی هستید و یا دفاع از پرونده زنای محصنه خود در صورتی که متهم شده اید، اگرآگاهی کافی نداشته باشید ممکن است شکست بخورید در این صورت می بایست از وکیل زنای محصنه کمک بگیرید. در صورتی که شاکی یا متهم به تنهایی و به دلیل عدم استفاده از وکیل زنای محصنه نتوانند ادعای خود را ثابت کنند و از خود دفاع کنند در پرونده خود شکست میخورند و در مواردی نیز امکان دارد به دلیل عدم آگاهی مجازات سنگینی را برای خود رقم بزنند. بنا بر این موضوع، از به همراه داشتن وکیل زنای محصنه مجرب در پرونده زنای محصنه خود غافل نشوید.

پرونده های موفق وکیل زنای محصنه بزرگمهر

از آنجا که در گروه وکلای بزرگمهر، وکلا به صورت تخصصی در زمینه های حقوقی و کیفری فعالیت می کنند و به طور مثال وکیل زنای محصنه، به صورت تخصصی تنها در این زمینه فعالیت کرده و از پذیرش پرونده هایی در زمینه های دیگر (به طور مثال خانواده و…) معذور هستند، تعداد پرونده هایی که وکیل متخصص در هر زمینه پیگیری نموده است، از دیگر وکلای سایر مجموعه ها بیشتر بوده و همچنین به دلیل فعالت تخصصی، تجربه بسیار بالاتر و حرفه ای تری در این زمینه دارند. وکیل زنای محصنه بزرگمهر با بیش از ۸۷ پرونده موفق و همچنین موفقیت بالای ۹۶٪ در پرونده های پیچیده و دشوار که بسیاری از وکلا در خصوص این پرونده ها قطع امید کرده اند، دارای بهترین تجربه و سابقه بوده و امید است که بتواند در پرونده های شما مشکل گشا باشد. از جمله پرونده های شاخصی که وکیل زنای محصنه گروه وکلای بزرگمهر در آن ها موفق بوده است می توان به:

پرونده های موفق وکیل زنای محصنه بزرگمهر

 

 ۱. پرونده قتل همسر به دلیل رابطه نامشروع وی که موفق به تبرئه متهم از تمامی اتهامات شد.

 ۲. پرونده زنای محصنه و تجاوز و تهدید با سلاح گرم که منجر به محکومیت متجاوز به اعدام و دریافت خسارت از آن ها برای موکل شاکی این پرونده شد.

 ۳. پرونده رابطه نامشروع همسر که منجر به طلاق و اخذ مهریه و نفقه شد.

 ۴. پرونده زنای احصان مرد و زن متاهل که منجر به تبرئه متهم از تمامی اتهامات شده است.

 ۵. پرونده ادعای تجاوز و زنای محصنه پزشک به بیمار که منجر به رفع اتهام متهم گردید.

 ۶. پرونده آدم ربایی مسلحانه و تجاوز به یک خانم که منجر به محکومیت متهم به اعدام و دریافت دیه برای شاکی از سوی وکیل رابطه نامشروع شد.

و…

آیا میدانید؟ یک دادخواست اشتباه یا یک سخن نسنجیده پرونده ۱۰۰٪ پیروز شما را به شکست میکشاند؟دانید؟ یک دادخواست اشتباه یا یک سخن نسنجیده پرونده ۱۰۰٪ پیروز شما را به شکست میکشاند؟
آیا میدانید؟ یک دادخواست اشتباه یا یک سخن نسنجیده پرونده ۱۰۰٪ پیروز شما را به شکست میکشاند؟

 


لیست وکیل زنای محصنه

 

وکیل سعید ستوده تیک آبی تایید هویت
ستاره امتیاز

تصویر جناب وکیل آقای سعید ستوده پارسا

 •  وکیل پایه یک دادگستری
 •  کارشناس ارشد حقوق خصوصی
 • عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • بیش از ۱۴ سال سابقه
تماس جهت اعطای وکالت

 

مشاهده رزومه وکیل

 

وکیل حامد شاکری نیا تیک آبی تایید هویت
ستاره امتیاز

جناب آقای حامد شاکری نیا وکیل پایه یک دادگستری
جناب آقای حامد شاکری نیا وکیل پایه یک دادگستری
 • وکیل پایه یک دادگستری
 • عضو مرکز وکلای قوه قضاییه
 • بیش از ۱۵ سال سابقه

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل

 

وکیل مرجانه فشنگچی تیک آبی تایید هویت
ستاره امتیاز

مرجانه فشنگچی وکیل پایه یک دادگستری

 • وکیل پایه یک دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی
 • رتبه دو رقمی آزمون وکالت و عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • بیش از ۱۵ سال سابقه

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل

 

وکیل محمد فرخی تیک آبی تایید هویت
ستاره امتیاز

تصویر وکیل محمد فرخی

 • وکیل پایه یک دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی
 • عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • بیش از ۲۲ سال سابقه

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل

دکتر مهرداد محمدی (بخش بین الملل) تیک آبی تایید هویت
ستاره امتیاز

دکتر مهرداد محمدی وکیل بین الملل
دکتر مهرداد محمدی وکیل بین الملل
 • مشاور حقوقی و امور قراردادهای شرکت‌هایی چون هواپیمایی قطر و …
 • داوری اختلافات قراردادی فدراسیون فوتبال ایران
 • داور مرکز بین‌المللی مرکز داوری شانگهای (SHIAC)

 

تماس جهت اعطای وکالت

وکیل ملیحه سنگ سفیدی تیک آبی تایید هویت
ستاره امتیاز

خانم ملیحه سنگ سفیدی وکیل دادگستری

 

 • وکیل دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق
 • عضو وکلای مرکز مشاوران و کارشناسان قوه قضاییه

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل

 

 

وکیل امیر بهادر عامری

امتیاز ۴ ستاره

تصویر جناب وکیل آقای امیر بهادر عامری

 • وکیل پایه یک دادگستری در اصفهان
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی
 • عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • بیش از ۵ سال سابقه

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل

 

وکیل اصغر قنبری
امتیاز ۴ ستاره

تصویر جناب وکیل آقای اصغر قنبری

 • کارآموز وکالت
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی دانشگاه آزاد اسلامی اهر
 • عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • کمتر از 2 سال سابقه

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل

 

خانم فریبا رنجبر
امتیاز ۳ ستاره

تصویر خانم فریبا رنجبر؛ کارشناس حقوقی

 • کارآموز وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری البرز
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی دانشگاه شهید بهشتی

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه

 

چرا باید وکالت پرونده زنای محصنه خود را به گروه وکلای بزرگمهر بسپاریم

از آنجا که در پرونده های زنای محصنه، تخصص و تجربه وکیل معیار و ملاک بسیار مهمی در تعیین سرنوشت پرونده است، تجربه بالا و همچنین موفقیت وکیل زنای محصنه در پرونده های زنای محصنه در زمینه مشابه و یکسان، بسیار تاثیرگذار بوده و می تواند پرونده شما را به بهترین نتیجه ممکن هدایت کند. با در نظر گرفتن این اصل مهم، ما در گروه وکلای بزرگمهر در تلاش هستیم تا با هدف افزایش کیفیت و افزایش هرچه بیشتر آمار موفقیت پرونده ها، وکالت پرونده زنای محصنه شما را وکیل زنای محصنه با تجربه که سابقه موفقیت در پرونده مشابه پرونده شما را در زمینه پرونده زنای محصنه شما داشته باشد. در صورتی که تنها قصد اعطای وکالت زنای محصنه دارید با گروه وکلای بزرگمهر تماس بگیرید تا کارشناسان ما جهت تنظیم وقت جلسه شما با وکیل متخصص در زمینه پرونده زنای محصنه شما، اقدام نمایند.

ضرورت داشتن وکیل زنای محصنه

زنا جزو جرم های کیفری محسوب می شود؛ جرم های کیفری در دادگاه های کیفری بررسی خواهد شد. از آن جایی که جرائم کیفری جزو جرائم سنگین به شمار می آیند دفاع از پرونده های جرم های کیفری برای وکیل زنا ساده نخواهد بود، بنابراین وکیل زنا (و یا انواع وکیل زنا مثل وکیل زنای محصنه) را که انتخاب می کنید می بایست با جرائم کیفری مخصوصا زنا و زنای محصنه و هم چنین انواع دادگاه های کیفری به خوبی آشنا باشد و تجربه کافی از حضور در دادگاه های کیفری و وکالت پرونده های کیفری و انواع پرنده های زنا داشته باشد.

در ادامه مقاله بیش تر با انواع زنا (مثل زنای محصنه) و مجازات زنا برای زن و مرد زنا کار آشنا خواهید شد.

زنا

در واقع زنا همان رابطه جنسی بین زن و مرد می باشد. زنا عمل جنسی زن و مرد به همراه عمل دخول می باشد؛ همین موضوع زنا را از رابطه نامشروع متمایز می کند در ادامه تفاوت زنا و رابطه نامشروع را بیان می کنیم. از آن جایی که عمل زنا بین زن و مرد نامحرم در دین گناه بزرگی است و برای آن مجازات سنگین برای زن و مرد زنا کار تعیین شده است در عمل نیز مجازات سنگین برای متهمین مطابق با شرع و قانون اجرا خواهد شد. نکته ای که وجود دارد و باید به آن توجه کرد این است که درست است که زنا بین زن و مرد نامحرم مجازات سنگینی برای انجام دهندگان آن دارد و این موضوع به این معنی نیست که هر زن و مردی که محرم هستند می توانند زنا کنند و چون محرم هستند مجازاتی برای آن ها در نظر گرفته نخواهد شد این عمل تنها برای هر زن و مردی که محرم هم شده باشند و همسر یکدیگر باشند مجاز می باشد. در غیر این صورت زنا بین زن و مرد جرم محسوب می شود و محکوم به مجازات آن خواهند بود.

زنای فرد بالغ و نابالغ

نکته ای که در مورد زنا وجود دارد و حائز اهمیت است این است که مجازات جرم زنایی که بین زن و مرد انجام می شود اگر بالغ باشند متفاوت است با زمانی که یکی از آن ها یا هر دوی آن ها به بلوغ نرسیده باشند. و یا اگر زن یا مرد یا هر دوی آن ها متاهل باشند مجازاتی که برای آن ها در نظر گرفته خواهد شد متفاوت از زنا با شرایط دیگر (مثل مجرد بودن و یا بالغ نبودن یکی از طرفین یا هر دو) خواهد بود. به طور کلی شرایط زنا که تغییر کند مطابق با نظر قاضی مجازات زن و مرد زنا کار تغییر می کند. مجازات زنا در ادامه مقاله ذکر شده است.

زنای محصنه

زنای محصنه زنایی است که بین زن و مردی که هر دو متاهل هستند رخ می دهد. چنانچه زن متاهلی اقدام به زنا با مردی غیر از همسر دائمی خود بکند به او محصنه و هم چنین اگر مردی که همسر دائمی دارد با زنی به غیر از همسر خود زنا کند به او محصن می گویند. محصن و محصنه به زن و مردی که دارای احصان یعنی همسر دائم می باشند، گفت می شود. از شروط آن بالغ بودن زن و مرد می باشد. زنی محصنه و مردی محصن است که علاوه بر این که همسر دائمی دارد امکان برقراری رابطه جنسی نیز با همسرش را داشته باشد و به دلیل بیماری و غیبت همسر و یا هر دلیل دیگر اقدام زنا با زن یا مرد غیر از همسر خود نکرده باشد.

همچنین بخوانید:  مشاوره حقوقی رابطه نامشروع

 

تفاوت زنا و رابطه نامشروع

افراد ممکن است به اشتباه زنا و رابطه نامشروع را به جای یکدیگر به کار ببرند و یا فرض کنند زنا و رابطه نامشروع هر دو یک جرم هستند در صورتی که این طور نیست. همان طور که در قسمت قبل توضیح دادیم، زنا به عمل جنسی بین زن و مرد به گفته می شود اما رابطه نامشروع رابطه بین زن و مرد است به گونه ای که ارتباط تلفنی و مجازی یا در آغوش گرفتن و تماس فیزیکی بین آن دو بدون رابطه جنسی برقرار باشد. ممکن است کسانی که به اشتباه زنا و رابطه نامشروع را یکی می دانند مجازاتی که برای آن جرم ها اجرا خواهد شد را هم یکسان بدانند اما این طور نیست همان طور که در دین نیز آمده زنا بین زن و مرد نامحرم جرم سنگین تری نسبت به رابطه نامشروع دارد بنابراین زنا مجازات سنگین تری نیز نسبت به رابطه نامشروع خواهد داشت.

انواع زنا

نکته دیگری که در مورد زنا وجود دارد این است که زنا انواع مختلفی دارد. این که زن و مرد محرم باشند اما زن وشوهر نباشند و یا زن و مرد نامحرم باشند و هر دو یا یکی از آن ها مجرد یا متاهل باشد و یا این که هم زن و هم مرد یا یکی از آن ها بالغ نباشد و یا این که عمل زنا به خواست و به اجبار یکی از طرفین باشد و یا به خواست هر دوی آن ها صورت گرفته باشد؛ جرم زنا در هر یک از موارد فوق متفاوت خواهد بود یعنی مجازاتی که برای آن ها در نظر گرفته خواهد شد بنا به تشخیص قاضی تفاوت خواهد داشت.

موارد زیر انواع زنا هستند:

 1. زنا با محارم نسبی:

محارم نسبی همان اقوام نزدیک هستند که به علت هم خون و محرم بودن نمی توانند با یکدیگر ازدواج کنند. بدین صورت هر گاه زن یا مردی با اقوام محرم و جنس مخالف خود زنا کند مرتکب جرم شده است. تعدادی از محارم نسبی مثل خواهر، برادر، خاله، عمه، عمو، دایی، می باشند.

 1. زنای محصنه:

پیش تر راجب زنای محصنه توضیح دادیم. زن متاهل و مرد متاهلی که هر کدام ازدواج دائم کرده اند و همسری دارند که می توانند با او آمیزش کنند؛ چنانچه با مرد یا زنی غیر از همسر خود زنا کنند به این زنا، زنای محصنه گفت می شود. ممکن است یکی از طرفین یا ر دوی آن ها تاهل باشند.

 

 1. زنای غیر محصنه:

زنای غیر محصنه یعنی زنایی که زن یا مرد متاهل در شرایطی که با همسر خود می تواند آمیزش کند با مرد یا زن دیگری این کار را انجام ندهد به عبارت دیگر زنای محصنه هر شرایطی را که داشته باشد  زنای غیر محصنه عکس آن شرایط را خواهد داشت.

زنای غیر محصنه به دو قسمت تقسیم می شود:

 1. زنای فرد متاهل:

زنای فرد متاهل زمانی زنای غیر محصنه به شمار می آید که فرد متاهل به علت غیبت یا بیماری یا هر دلیل دیگر نتواند یا همسر خود آمیزش داشته باشد و با فرد دیگری زنا می کند که به آن زنای غیر محصنه برای فرد متاهل می گویند.

 1. زنای فرد مجرد:

هنگامی که فرد مجرد با اراده خود زنا انجام دهد زنای غیر محصنه انجام داده است. زمانی که می گوییم با اراده خود یعنی هیچ اجباری برای او در برقراری رابطه جنسی نبوده یعنی قربانی زنای به عنف نبوده است و هم چنین این فرد، بالغ می باشد.

 1. زنای به عنف:

زنای به عنف همان تجاوز به عنف می باشد. این عمل با اجبار یکی از طرفین ( زن یا مرد) انجام می شود یعنی عمل زنای به عنف بدون رضایت یکی از طرفین انجام می گیرد.

 

 1. زنای فرد نابالغ:

زمانی که زن یا مرد زنا کار نابالغ باشد (یعنی به سن بلوغ نرسیده باشد) و عمل زنا انجام دهد به آن زنای فرد نابالغ می گویند.

برای اعطای وکالت به وکیل زنای محصنه با شماره 02144428277 و 09374807447 (منشی ۲۴ ساعته وکیل) تماس حاصل فرمایید.

چنانچه از وکیل زنای محصنه سوال داشته و یا نیاز به مشاوره دارید، در انتهای مطلب سوال خود را مطرح نمایید تا کارشناسان حقوقی مجموعه سریعا به شما پاسخ دهند.

مجازات زنا

در قسمت قبل راجب انواع زنا صحبت کردیم در این قسمت راجب مجازات زنا صحبت خواهیم کرد. برای جرائم زنا مجازات های حدی انجام می گیرد. بنابراین افراد باید شرایط اجرای مجازات حدی را نیز داشته باشند یکی از شرایط اجرای حد برای متهمین بالغ بودن آن ها می باشد.

در ادامه مجازات های هر کدام از انواع زنا ذکر شده است:

 1. مجازات زنا با محارم نسبی:

اگر طرفین با رضایت، زنا انجام داده باشند طبق ماده 224 قانون مجازات اسلامی هردوی آن ها اعدام خواهند شد. اما اگر به اجبار یکی از طرفین انجام شده باشد به تشخیص قاضی فقط همان فرد اعدام خواهد شد.

 1. مجازات زنای محصنه:

طبق ماده 225 قانون مجازات اسلامی مجازات زنای محصنه برای زن و مرد چنانچه با رضایت هر دو شخص انجام گرفته باشد سنگسار می باشد بنابه تشخیص قاضی اگر امکان اجرای سنگسار نباشد طرفین اعدام خواهند شد. گاهی نیز بنابه شرایط زنای انجام شده و تشخیص قاضی پرونده زنای محصنه، ممکن است حکم صد ضربه شلاق اجرا شود.

 1. مجازات زنای غیر محصنه:

طبق ماده 225 قانون مجازات اسلامی مجازات زنای غیر محصنه صد ضربه شلاق خواهد بود.

 1. مجازات زنای به عنف:

مجازات زنای به عنف برای فردی که طرف مقابل را مجبور به این کار کرده اعدام خواهد بود. چنانچه تجاوز به دختر باکره صورت گرفته باشد متهم ملزم به پرداخت ارش البکارتی که از دست رفته و هم چنین مهرالمثل خواهد بود و چنانچه زنی که به او تجاوز شده باکره نبوده متهم تنها باید مهرالمثل را پرداخت کند. علاوه بر پرداخت این موارد که ذکر شد، حکم اعدام نیز برای متهم اجرا خواهد شد.

 1. مجازات زنای فرد نابالغ:

طبق ماده 222 تبصره 2 قانون مجازات اسلامی چنانچه فردی که عمل زنا را مرتکب شده، نابالغ باشد حکم اعدام برای او اجرا نخواهد شد اما محکوم به اقدامات تربیتی و تامینی می شود. چنانچه زنا با یک فرد نابالغ و یک فرد بالغ صورت گیرد، فرد بالغ محکوم به صد ضربه شلاق خواهد بود.

سوالات متداول

برخی سوالات متداول در زمینه زنای محصنه عبارتند از:

زنای محصنه چیست؟

زنای محصنه به حالتی گفته می شود که مرد با زن شوهر دار رابطه ی جنسی برقرار کند.

حکم زنای محصنه چیست؟

در صورتی که زنای محصنه با رضایت هر دو نفر انجام شده باشد، حکم هر دو نفر سنگسار می باشد. در صورت عدم امکان سنگسار هر دونفر اعدام خواهند شد. در مواردی نیز بسته به شرایط زنای محصنه، حکم صد ضربه شلاغ اجرا شده است.

زنا با رابطه نامشروع چه تفاوتی دارد؟

رابطه ی نامشروع به هرگونه ارتباط تلفنی یا مجازی یا اعمالی نظیر در آغوش گرفتن می باشد در صورتی که زنا تنها به حالتی گفته می شود که عمل دخول و رابطه جنسی صورت گرفته باشد.

مزایای وکلای با تجربه گروه بزرگمهر

 

 • سرعت بخشیدن به روند دادرسی
 • حضور در جلسات دادگاه بدون نیاز به حضور موکل و گزارش دهی منظم به موکل
 • حفظ اسرار و اطلاعات موکل و عدم فاش شدن آن ها
 • شفاف مسائل حقوقی برای موکل
 • پیگیری منظم روند پرونده تا زمان حاصل شدن نتیجه پرونده
 • حق وکالت منصفانه
 • جذب اعتماد موکل و برقرای ارتباط موثر با او
 • انجام فعالیت های حقوقی با به روزترین سیستم حقوقی
 • به روز بودن و اطلاع از اخرین قوانین کشور
 • برخود مناسب و محترمانه با موکل و قاضی موکل
 • فعالیت گروه های مجرب در تمامی زمینه های حقوقی(ملکی، خانواده،و…)، کیفری و….

وکالت تخصصی

 

گروه وکلای بزرگمهر با سابقه درخشان و پرونده های موفق طی سال های اخیر آماده بررسی پرونده های قضایی و مشاوره های تخصصی در حوزه های مختلف حقوقیمی باشد. با اعتماد به وکلای ما می توانید از استیفای کامل حقوق قانونی خود اطمینان خاطر داشته باشید.
جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

تلفن: 44428277-021

به مطلب وکیل زنای محصنه امتیاز دهید!

134

امتیاز کل وکیل زنای محصنه

از طریق دکمه زیر به وکیل زنای محصنه امتیاز دهید!

امتیاز کاربران: 4.77 ( 3 رای)

لیست عناوین

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

 1. با سلام زن مطلقه ای است که در خانه پدر و مادر خود که خانواده بسیار متدین هستند زندگی می کند. وی با توجه به 4 سال از طلاقش با مردان مجرد و غیر مجرد به صورت محرمانه در همان خانه رابطه نامشروع (زنای غیر محصنه) دارد و به آن روابط اعتراف هم کرده است. برخی مردها برای او با آوردن موبایل زمینه ارتباط را ایجاد کرده اند. با توجه به اینکه پدر و مادر وی مقداری از این روابط را فهمیده اند و رنج آنها به قدری شده که چند بار تا آستانه سکته پیش رفتند آیا می توان در صورت اعتراف رسمی وی را به زندان انداخت و حکم وی چه خواهد بود و مقدار زندانیش تا چه مدتی است؟ اگر راهکار قضایی دارد ارائه نمایید. با تشکر

  1. با سلام و وقت بخیر. مجازات رابطه نامشروع دون زنا، بین ۱ الی ۹۹ ضربه شلاق می باشد. جهت اثبات این موضوع نیز به مدارکی همچون عکس و پرینت اس ام اس ها و یا تماس ها نیاز خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 23 = 33

دکمه بازگشت به بالا