وکیل امور ثبتی

گروه وکلای بزرگمهر با سابقه درخشان و پرونده های موفق طی سال های اخیر آماده بررسی پرونده های قضایی و مشاوره های تخصصی در حوزه های مختلف حقوقی می باشد. با اعتماد به وکلای ما می توانید از گرفتن کامل حقوق قانونی خود اطمینان خاطر داشته باشید.

هر ساعت از شبانه روز میتوانید با ما تماس بگیرید 02144428277

 • وکلا با تجربه
 • درصد موفقیت بالا
 • پیگیری مستمر
 • وکالت تخصصی
 • حق وکالت منصفانه
 • مطلع از تغییرات قوانین کشور
Blogsامور ثبتی

وکیل امور ثبتی

دعاوی ثبتی چیست؟ | وکالت امور ثبتی چیست؟ | زمان در وکالت امور ثبتی چه اهمیتی دارد؟

برای اعطای وکالت به وکیل امور ثبتی با شماره 02144428277 و 09374807447 (منشی ۲۴ ساعته وکیل) تماس حاصل فرمایید.

چنانچه از وکیل امور ثبتی سوال داشته و یا نیاز به مشاوره دارید، در انتهای مطلب در بخش کامنت ها و نظرات سوال خود را مطرح نمایید تا کارشناسان حقوقی مجموعه سریعا به شما پاسخ دهند.

گاهی ممکن است مشکلاتی در زمینه‌ ی امور ثبت سند و املاک پیش آید یا در رابطه با ثبت اسناد در دفاتر رسمی دچار موانعی شوید که برای رفع آن نیازمند فردی کاردان باشید که بتواند راهگشای خوبی برایتان باشد، کسی که به تمام اصول و قوانین آگاه است. وکیل اداره ثبت میتواند در این جریان هوشمندانه عمل کند و موجب رهایی شما از بار گره‌ های قانونی شود. با ما همراه باشید تا در صورت مواجه با این مشکلات آگاهانه عمل کنید.

پرونده های موفق وکیل امور ثبتی در گروه وکلای بزرگمهر

از آنجا که در گروه وکلای بزرگمهر، وکلا به صورت تخصصی در زمینه های حقوقی و کیفری فعالیت می کنند و به طور مثال وکیل امور ثبتی، به صورت تخصصی تنها در این زمینه فعالیت کرده و از پذیرش پرونده هایی در زمینه های دیگر (به طور مثال خانواده، کیفری و…) معذور هستند، تعداد پرونده هایی که وکیل متخصص در هر زمینه پیگیری نموده است، از دیگر وکلای سایر مجموعه ها بیشتر بوده و همچنین به دلیل فعالت تخصصی، تجربه بسیار بالاتر و حرفه ای تری در این زمینه دارند. از جمله پرونده های شاخصی که امور ثبتی در گروه وکلای بزرگمهر در آن ها موفق بوده است می توان به:

پرونده های شاخص موفق وکیل امور ثبتی در گروه وکلای بزرگمهر

 

 ۱. پرونده ۱۰ هکتار زمین اراضی ملی اعلام شده که موفق به بازپس گیری زمین شد.

 ۲. پرونده تصرف عدوانی ملکی به ارزش ۱۰ میلیارد تومان که منجر به محکومیت متهمین و باز پس گیری ملک از آن ها برای موکلین شاکی این پرونده شد.

 ۳. پرونده فروش مال غیر و کلاهبرداری از طریق وکالت فروش ملک که ملکی به ارزش ۳ میلیارد تومان، به ارزش ۵۰ میلیون تومان معامله شده بود منجر به محکومیت متهم به ۵ سال حبس و بازپس گیری ملک به همراه خسارت برای موکل شد.

۴. پرونده تهاتر ملکی به ارزش ۲۴ میلیارد تومان

 ۵. پرونده انحصار وراثت و سهم الارث ملک به ارزش ۱۴ میلیارد تومان

۶. پرونده زمینخواری املاکی به ارزش مجموعا ۳۰۰ میلیارد تومان که منجر به دستگیری و محکومیت متهمین و بازپس گیری املاک شد.

و…

آیا میدانید؟ یک دادخواست اشتباه یا یک سخن نسنجیده پرونده ۱۰۰٪ پیروز شما را به شکست میکشاند؟دانید؟ یک دادخواست اشتباه یا یک سخن نسنجیده پرونده ۱۰۰٪ پیروز شما را به شکست میکشاند؟
آیا میدانید؟ یک دادخواست اشتباه یا یک سخن نسنجیده پرونده ۱۰۰٪ پیروز شما را به شکست میکشاند؟

 


لیست وکیل امور ثبتی

 

وکیل سعید ستوده تیک آبی تایید هویت
ستاره امتیاز

تصویر جناب وکیل آقای سعید ستوده پارسا

 •  وکیل پایه یک دادگستری
 •  کارشناس ارشد حقوق خصوصی
 • عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • بیش از ۱۴ سال سابقه
تماس جهت اعطای وکالت

 

مشاهده رزومه وکیل

 

وکیل حامد شاکری نیا تیک آبی تایید هویت
ستاره امتیاز

جناب آقای حامد شاکری نیا وکیل پایه یک دادگستری
جناب آقای حامد شاکری نیا وکیل پایه یک دادگستری
 • وکیل پایه یک دادگستری
 • عضو مرکز وکلای قوه قضاییه
 • بیش از ۱۵ سال سابقه

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل

 

وکیل مرجانه فشنگچی تیک آبی تایید هویت
ستاره امتیاز

مرجانه فشنگچی وکیل پایه یک دادگستری

 • وکیل پایه یک دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی
 • رتبه دو رقمی آزمون وکالت و عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • بیش از ۱۵ سال سابقه

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل

 

وکیل محمد فرخی تیک آبی تایید هویت
ستاره امتیاز

تصویر وکیل محمد فرخی

 • وکیل پایه یک دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی
 • عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • بیش از ۲۲ سال سابقه

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل

دکتر مهرداد محمدی (بخش بین الملل) تیک آبی تایید هویت
ستاره امتیاز

دکتر مهرداد محمدی وکیل بین الملل
دکتر مهرداد محمدی وکیل بین الملل
 • مشاور حقوقی و امور قراردادهای شرکت‌هایی چون هواپیمایی قطر و …
 • داوری اختلافات قراردادی فدراسیون فوتبال ایران
 • داور مرکز بین‌المللی مرکز داوری شانگهای (SHIAC)

 

تماس جهت اعطای وکالت

وکیل ملیحه سنگ سفیدی تیک آبی تایید هویت
ستاره امتیاز

خانم ملیحه سنگ سفیدی وکیل دادگستری

 

 • وکیل دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق
 • عضو وکلای مرکز مشاوران و کارشناسان قوه قضاییه

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل

 

 

وکیل امیر بهادر عامری

امتیاز ۴ ستاره

تصویر جناب وکیل آقای امیر بهادر عامری

 • وکیل پایه یک دادگستری در اصفهان
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی
 • عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • بیش از ۵ سال سابقه

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل

 

وکیل اصغر قنبری
امتیاز ۴ ستاره

تصویر جناب وکیل آقای اصغر قنبری

 • کارآموز وکالت
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی دانشگاه آزاد اسلامی اهر
 • عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • کمتر از 2 سال سابقه

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل

 

خانم فریبا رنجبر
امتیاز ۳ ستاره

تصویر خانم فریبا رنجبر؛ کارشناس حقوقی

 • کارآموز وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری البرز
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی دانشگاه شهید بهشتی

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه

چرا باید وکالت پرونده امور ثبتی خود را به گروه وکلای بزرگمهر بسپاریم

از آنجا که در پرونده های امور ثبتی، تخصص و تجربه وکیل معیار و ملاک بسیار مهمی در تعیین سرنوشت پرونده است، تجربه بالا و همچنین موفقیت وکیل امور ثبتی در پرونده های امور ثبتی در زمینه مشابه و یکسان، بسیار تاثیرگذار بوده و می تواند پرونده شما را به بهترین نتیجه ممکن هدایت کند. با در نظر گرفتن این اصل مهم، ما در گروه وکلای بزرگمهر در تلاش هستیم تا با هدف افزایش کیفیت و افزایش هرچه بیشتر آمار موفقیت پرونده ها، وکالت پرونده امور ثبتی شما را وکیل متخصص امور ثبتی با تجربه که سابقه موفقیت در پرونده مشابه پرونده شما را در زمینه پرونده امور ثبتی شما داشته باشد. در صورتی که تنها قصد اعطای وکالت به وکیل متخصص امور ثبتی دارید با گروه وکلای بزرگمهر تماس بگیرید تا کارشناسان ما جهت تنظیم وقت جلسه شما با وکیل متخصص در زمینه پرونده امور ثبتی شما، اقدام نمایند.

از شاخه‌ های بسیار مهم در حقوق، گرایش ثبت بوده در حالی که منظور ثبت املاک و اسناد است، اما طبق قوانین و قواعد خاص حاکم بر این دعاوی میباشد.

وکیل امور ثبتی کسی است که تسلط کافی بر قوانین ثبت به خصوص ثبت املاک و اسناد و همچنین بر آیین‌ نامه‌ های اجرایی مربوطه را داشته باشد.

یکی از مواردی که وکیل اداره ثبت میبایست به آن واقف باشد مهارت بکارگیری اجرای مفاد اسناد رسمی از آیین‌ نامه است که این عمل به میزان تخصص و تجربه‌ ی وکیل امور ثبتی بستگی دارد.

وکیل امور ثبتی به وکیلی گفته میشود که فعالیتش در دعاوی ثبتی صورت میپذیرد، به قوانین و مقررات پایبند است و به کمک تخصص و تجربه‌‌ اش در جهت منافع و احقاق حق موکل قدم برمیدارد.

گروه وکلای بزرگمهر میتواند با همکاری بهترین وکیل امور ثبتی و حقوقی کاربلد و مجرب خدماتی چون مشاوره و برعهده گرفتن وکالت امور ثبت با هر پیچیدگی در این راستا به شما کمک کند.

در مجموعه‌ ی بزرگمهر ابتدا دلیل و پرونده‌ ی دعوا توسط وکلای اداره ثبت بررسی شده و سپس دادخواست موکل براساس مدارک ارائه شده تنظیم میشود.

انواع دعاوی ثبتی:

دعاوی ثبتی چیست؟

دعاوی ثبتی نوعی دعاوی است که در راستای ثبت اسناد و املاک و اجرای لازم الاجرای اسناد اطلاق میشود. وکیل اداره ثبت در جهت رفع مشکلاتی مانند ثبت اسناد، ثبت املاک، اعتراض به تحدید حدود، اعتراض به ثبت اسناد و املاک، اعتراض به رای هیات حل اختلاف، تعیین تکلیف ساختمان‌ های فاقد سند و اراضی به موکل خود کمک میکند.

دعاوی ثبتی و اختلافات در دو مرجع به صورت جداگانه با صلاحیت ذاتی رسیدگی میشود:

 1. یک دسته از دعاوی که رسیدگی آن در صلاحیت محاکم دادگستری در دو ماده 16 و 20 قانون به ثبت رسیده است.
 2. نوع دیگر در صلاحیت شورای عالی و هیات نظارت در ماده 25 قانون به ثبت رسیده است.

اما رسیدگی به دعاوی ثبتی در صلاحیت ذاتی محاکم دادگستری در سه دسته تقسیم میشود:

 1. دعاوی ثبت املاک: نوعی دعاوی که در راستای ثبت املاک و قبل از آن در دفاتر املاک منظور شده است که حل آن در صلاحیت محاکم نیز به صورت عمومی به عنوان اعتراض به ثبت قابل بررسی است. مانند اسناد ثبتی که در اثر حوادث از بین رفته باشند یا معامله معارض و یا قانون صدور اسناد مالکیت.
 2. دعاوی مربوط به ابطال و اصلاح یا ثبت و اسناد: منظور دعاوی است که پس از ثبت املاک در دفتر املاک و همچنین صدور اسناد مالکیت صورت میگیرد، مثل دعاوی اعتراض افرازی، دعاوی اسناد مالکیت معارض.
 3. دعاوی اجرای لازم الاجرا اسناد رسمی: منظور دعاوی است که در اجرای لازم الاجرای اسناد رسمی صورت میپذیرد، این امکان وجود دارد که ناظر سند رسمی را اجرا کند یا اقدامات و عملیات اجرایی ماموران ثبت که امکان دارد شکایت از دستور اجرای اسناد رسمی به علت مجعول بودن اسناد با معرفی جاعل باشد.

رسیدگی به دعاوی ثبتی که در صلاحیت شورای عالی و هیات نظارت ثبت است:

 1. هیات نظارت: طبق ماده 6 مربوط به اصلاح قانون ثبت جهت رسیدگی به کلیه اشتباهات و اختلافات در رابطه با ثبت املاک و اسناد در هر دادگاه، هیاتی به عنوان هیات نظارت تشکیل شده که به تمام اختلافات و اشتباهات ممکن در امور ثبت که در صلاحیت و حدود هیات نظارت باشد رسیدگی میکند. طبق ماده 25 قانون ثبت اسناد اشتباهاتی که در جریان ثبت به طور غیر موثر مانند اشتباه در نام کوچک یا تاریخ اتفاق میافتد به راحتی با دستور راسا اصلاح میشود، اما اگر اشتباهات رخ داده در جریان ثبت سند یا ملک صورت گیرد در این صورت موثر است و برای رفع آن به طور کلی جریان ثبت باطل شده و تجدید میشود، مانند اشتباه در شماره اصلی ملک یا نوع ملک ( باغ، دکان، مسکونی…)
 2. شورای عالی ثبت: شورای عالی ثبت وظیفه‌ ی رسیدگی به اشتباهات و مسائل مربوط به ثبت را دارد. طبق ماده 25 اصلاحات قانون ثبت، این شورا فقط وظیفه‌ ی تجدید نظر به آراء هیات نظارت را دارد که در دو شعبه اسناد و املاک فعالیت میکنند.
 3. به طور کلی رسیدگی هیات نظارت در زمینه‌ ی رفع اشتباه و اشکالات ممکن همچنین تشخیص صحت اقدامات خواهد بود.
همچنین بخوانید:  وکیل اداره ثبت

متاسفانه امروزه مشکلات ثبتی زیادی برای تعداد زیادی از افراد وجود دارد، با این حال وکلای امور ثبتی مجموعه‌ ی بزرگمهر میتوانند با اعمال راهکار اصولی به موکلان خود کمک میکنند.

وکالت امور ثبتی چیست؟

وکیل امور ثبتی بر قوانین و مقررات حاکم بر تمام امور چهارگانه که شامل ممات، طلاق، حیات و ازدواج است برای نظام‌ بندی در جهت حاکمیت دولت بر اشخاص و تمام تملک آنها بر روی اموالشان (اموال غیرمنقول) شکل گرفته است، این امر موجب شده تا حاکمیت به نظام‌ مند کردن این قانون‌ ها فکر کند و بر اجرای این امور نظارت داشته باشند.

وکالت امور ثبتی شامل شاخه‌ های مختلفی از جمله دعاوی ثبت اسناد است که خود نیز شامل اصلاح شناسنامه، الزام به ثبت ولادت، تغییر نام و نام خانوادگی، حذف نام همسر سابق، تغییر سن، درخواست صدور سند مالکیت، الزام به تفکیک افراز و فروش مال مشاع، اعتراض به ثبت علائم تجاری، دعاوی مربوط به اجرای لازم الاجرای اسناد رسمی، توقیف یا ابطال عملیات اجرایی، ابطال اجرائیه ثبتی و …. است.

لازم به ذکر است که هر سندی میبایست در دفاتر ثبت اسناد رسمی ثبت شود تا بر اعتبار و وجاهت آن افزوده شود، در غیر این صورت این امکان وجود دارد که از لحاظ قانونی دچار مشکل شود، به همین دلیل وکیل امور ثبتی یکی از مهمترین مشاغلی است که دقت و تجربه زیادی میطلبد.

زمان در وکالت امور ثبتی چه اهمیتی دارد؟

آشنایی با قوانین به تنهایی نمیتواند دلیلی بر واقف بودن بر تمام امور وکالت باشد، چرا که تمام پرونده‌ های ثبتی پیچیدگیهای زیادی دارد که تخصص و تجربه میتواند به راحتی موجب رفع اشکالات و اشتباهات موجود در پرونده شود، این بدین معناست که هر وکیل اداره ثبت متخصص نیست و نمیتواند بر تمام قوانین و بخشنامه‌ های ثبتی اشراف داشته باشد. این موضوع میتواند موجب طولانیتر شدن روند پرونده، اتلاف وقت و مخدوش شدن روحیه اشخاص شود.

وکیل اداره ثبت در گروه وکلای بزرگمهر شخصی است کاردان و مدبر که بر تمام قوانین حاکم بر ثبت اسناد و املاک واقف است.

به طور مثال دعاوی ملکی با دعاوی ثبتی برابر نیست، این تفکری اشتباه است که باعث شده اغلب افراد به جای پیگیری از اداره ثبت به دادگستری و یا قوه قضاییه مراجعه کنند. نتیجه‌ ی این مسیر اشتباه اتلاف وقت، هزینه‌ های زیاد دادرسی و در نتیجه بی‌ اثر بودن روند پرونده خواهد شد.

امور ثبت شامل چیست؟

دعاوی امور ثبتی اموری است که برای بررسی و رفع اشکالات وارده به وکیل اداره ثبت نیازمندیم، امور ثبتی شامل:

 • ابطال سند: گاهی یک شخص برای ابطال سند رسمی بنا به دلایل مختلفی اقدام میکند، به طور مثال تنظیم سند به گونه‌ ایست که معامله‌ ی ثبت شده یکی از شرایط اساسی را ندارد و یا ادعای انکار یا تردید در خصوص جعلی بودن سند در دادگاه به اثبات رسیده است.
 • اعتراض به سند: در این خصوص اعتراض فرد نسبت به تقاضای فردی دیگر در ثبت صورت میگیرد، طبق قوانین میتواند در زمانی مشخص شده و محدود اقدام کند که با کمک وکیل امور ثبتی این اتفاق با ریسک کمتری می افتد.
 • اعتراض به عملیات ثبتی: فرد میتواند به عملیات مقدماتی ثبت که در اداره ثبت اسناد صورت گرفته اعتراض کند، منظور از عملیات مقدماتی، عملیاتی است که قبل از ثبت سند در دفتر ثبت اسناد انجام شده و منجر به صدور سند میشود، که با اعتراضهای وارده ممکن است در این اقدامات ثبتی و صدور سند موانعی ایجاد شود. تحدید حدود و تفکیک ملک از عملیات مقدماتی ثبت به حساب می آید.
 • اعتراض به اقدام واحد ثبت در رابطه با افراز: افراز یعنی جدا کردن سهم مشاع شرکاء ، مال غیرمنقول در افراز بین شرکاء با توجه به سهمشان تقسیم میشود. اگر یکی از واحد‌ های ثبتی افراز و تقسیم را رد کند شرکاء میتوانند برای مطرح کردن اعتراض در دادگاه محل وقوع ملک اقدام کنند، اما به جهت رعایت بعضی از مقررات و حقوق قشر خاص به طور کامل این صلاحیت از محاکم دریغ نشده است.

و محاکم میتواند در سه مورد مجاز به انجام افراز باشد، در مورد اول شرکاء میتوانند در مهلت زمان قانونی نسبت به تصمیم واحد ثبت در دادگاه عمومی اعتراض کنند. مورد دوم مربوط به زمانی است که ثبت یک ملک تمام نشده باشد و مورد سوم مربوط به تقسیم املاک بین شرکاء مشاعی است که دادگاه در این مورد اقدام میکند، وکیل امور ثبتی در این مورد میتواند رافع باشد.

 • اعتراض به تحدید حدود: تحدید حدود به معنی تعیین حدود املاک یا ملک معین است، در این دعاوی معترض اعتراضی به تقاضای ثبت ملک ندارد. بلکه اعتراض او بر این اساس است که در حقوق تحدید حدودش تجاوز صورت گرفته است و بخشی از ملک‌ اش در ملک متقاضی به ثبت رسیده است، در این راستا فرد معترض اعتراض خود را از طریق دادگاه پیگیری میکند. نکته قابل توجه اینجاست که اعتراض به تحدید حدود قبل از ثبت ملک مطرح میشود.

در تمامی مراحل حضور وکیل امور ثبتی به شما کمک شایانی می کند.

در گذشته رسیدگی به پرونده‌ های ثبت و مشکلات پیش آمده به صورت حضوری و صرف زمان زیادی صورت میگرفت، اما امروزه در بسیاری از اموری اداری و پیگیری اعتراضات و شکایات مربوط به ثبت سند و املاک و دیگر قوانین حاکم بر حقوق به صورت الکترونیکی و غیرحضوری قابل پیگیری است. اما پیچیدگی امور ثبتی و افزایش عوامل پیچیدگی پرونده‌ های حقوقی موجب پیدایش امور حقوقی زیادی شده است. در این موارد برای حل و فصل چنین مسائلی به وکیل امور ثبتی نیاز است که مجموعه‌ ی بزرگمهر با اعطای وکلای متخصص به افراد در جهت احقاق حق کمک شایانی میکند.

وکیل اداره‌ی ثبت می‌ تواند در امور ثبتی گام مطمئنی برای رفع اشکالات موجود در پرونده‌ های حقوقی در کمترین زمان بردارد.

مزایای وکلای با تجربه گروه بزرگمهر  

 • سرعت بخشیدن به روند دادرسی
 • حضور در جلسات دادگاه بدون نیاز به حضور موکل و گزارش دهی منظم به موکل
 • حفظ اسرار و اطلاعات موکل و عدم فاش شدن آن ها
 • شفاف سازی مسائل حقوقی برای موکل
 • پیگیری منظم روند پرونده تا زمان حاصل شدن نتیجه پرونده
 • حق وکالت منصفانه
 • جذب اعتماد موکل و برقراری ارتباط موثر با او
 • انجام فعالیت های حقوقی با به روز ترین سیستم حقوقی
 • به روز بودن و اطلاع از آخرین قوانین کشور
 • برخورد مناسب و محترمانه با موکل و قاضی موکل
 • فعالیت گروه های مجرب در تمامی زمینه های حقوقی(ملکی، خانواده و…)، کیفری و … 

وکالت تخصصی

 

گروه وکلای بزرگمهر با سابقه چندین ساله و داشتن وکلای مجرب و متخصص در تمامی زمینه های حقوقی و کیفری آماده ارائه خدمات و رسیدگی به پرونده های حقوقی و کیفری شما می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

تلفن: 44428277-021

به وکیل امور ثبتی امتیاز دهید

345

امتیاز کل وکیل امور ثبتی

از طریق دکمه زیر به وکیل امور ثبتی امتیاز دهید

امتیاز کاربران: 4.83 ( 2 رای)

دکتر حسین مروج

✔️ از جمله مطرح ترین و شناخته شده ترین وکلای تهران متخصص در امور کیفری، ملکی و خانواده و... جناب آقای دکتر حسین مروج عضو مرکز وکلای قوه قضاییه از جمله مطرح ترین و با تجربه ترین وکلای دادگستری تهران در زمینه های کیفری، ملکی و خانواده فعالیت می کنند. ایشان با بیش از ۴۰ سال سابقه مدیریت حقوقی در سازمان نیروهای مسلح و همچنین ۴۰ سال سابقه در تدریس حقوق در دانشگاه های آزاد و نیروهای مسلح، دارای تجربه بالایی در زمینه حقوقی می باشند. تماس بگیرید

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

 1. بنده یک ملک رابصورت رسمی به فردی انتقال دادم.بعدا او با یک وکالتنامه غیرمحضری کلیه اختیارات آن اعم ازمراجعه به ادارات و نیزمسئولیت های ناشی ازفروش یاواگذاری ملک رابه بنده واگذارکردوهرگونه مسئولیتی راازخودش درمورداین ملک سلب کردو درمتن ذکرشدکه این وکالتنامه درهرزمانی قابل ثبت رسمی میباشدوتوسط 4شاهدوخودش امضاشد.حالاآن فردازدنیارفته درحالی که سندبنام اوست ومن یک وکالتنامه غیرمحضری بامتن فوق دراختیار دارم.بااین شرایط تکلیف ملک چیست وآیا میتوانم آنرا اعاده کنم؟

  1. با سلام و وقت بخیر. اولا وکالت نامه غیر رسمی اعتبار ندارد ثانیا با فوت شخص وکالت از بین می رود ثالثا دادن وکالت دلیل مالکیت نیست و ادعای شما پذیرفته نمی شود مگر اینکه وراث آن را با بیع نامه به شما منتقل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه : شماره تماس شما منتشر نخواهد شد

*

5 + 5 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا