وکیل پایه یک دادگستری مواد مخدر

 1. خانه
 2. Blogs
 3. وکیل پایه یک دادگستری مواد مخدر
تماس با ما

وکیل پایه یک دادگستری مواد مخدر

برای اعطای وکالت به وکیل پایه یک دادگستری مواد مخدر با شماره 44428277-021 تماس حاصل فرمایید.

در صورتی که سوالی از وکیل پایه یک دادگستری مواد مخدر داشته و یا نیاز به مشاوره درباره این موضوع دارید سوال خود را در انتهای این مقاله بپرسید تا مشاوران حقوقی ما در سریع ترین زمان به شما پاسخ دهند.

به هرگونه ماده ترکیبی یا خالص که باعث اعتیاد و وایستگی فرد شود مواد مخدر می گویند. با توجه به اینکه کشورمان در همسایگی کشورهایی که کشت مواد مخدر در آن ها منبع درآمد محسوب می شود کشور هایی نظیر افغانستان، پاکستان و ترکیه و… قرار دارد بنابراین کشورمان از ورود و خروج مواد مخدر در امان نمی ماند و اهمیت بالای موضوع مواد مخدر باعث رسیدگی به جرم مواد مخدر در دادگاه انقلاب و وجود وکیل پایه یک دادگستری مواد مخدر در رسیدگی به این گونه جرایم است.

پرونده های مواد مخدر

به طور کلی پرونده های مواد مخدر به دو دسته کلان و خرد تقسیم می شود که وکیل پایه یک دادگستری مواد مخدر در این پرونده ها تجربه و سابقه بالایی باید داشته باشد. بسته به سطح پرونده، دفاع و پیگیری روند آن نیز دشوار تر و زمانبر خواهد بود. همچنین پرونده های سطح کلان مسلما نیازمند تخصص و تجربه بالای وکیل خوب مواد مخدر هستند چرا که کوچکترین اشتباه ممکن است روند پرونده را به سمت اشد مجازات ببرد.

انواع جرایم مواد مخدر در قانون مواد مخدر کشور

تولید و ساخت مواد مخدر

ورود یا خروج مواد مخدر در کشور و یا هرگونه همکاری در این زمینه

نگهداری و مخفی کردن مواد مخدر

قوانین مبارزه با مواد مخدر

ماده 1

 • کشت و تولید خشخاش (تریاک)
 • تولید و واردات وصادرات انواع مواد مخدر
 • حمل و نقل و نگهداری، خرید و فروش و توزیع مواد مخدر
 • برقرار کردن مکانی برای مصرف مواد مخدر
 • مصرف هرگونه مواد مخدر بجز موارد استثنا قانون
 • تولید وسایل و ابزار مربوط به تولید و استعمال مواد مخدر
 • کمک به فرار متهمان، پناه دادن و مخفی کردن مجرمان مواد مخدر که تحت تعقیب یا دستگیر شده اند.
 • مخفی کردن و پنهان کردن دلیل جرم مجرمان

در هریک از موارد ذکر شده وکیل پایه یک دادگستری مواد مخدر می تواند با استفاده از قوانین و تبصره های موجود فرد را از اتهام به جرم تبرئه نماید.

ماده 2

اگر فردی برای تولید مواد مخدر شاهدانه یا خشخاش کشت کند، برحسب میزان کشت مجازات خواهد شد:

 • بار اول، یک تا ده میلیون ریال جریمه نقدی.
 • بار دوم، پنج تا پنجاه میلیون ریال جریمه نقدی و 30-70 ضربه شلاق.
 • بار سوم، ده تا صد میلیون ریال جریمه نقدی و 1-70 ضربه شلاق و دو تا پنج سال حبس.
 • بار چهارم، اعدام.

تبصره اگر ثابت شود که کاشت خشخاش یا شاهدانه به دستور مالک یا مستاجر یا مقام قانونی آنها انجام شده است، شخص دستور دهنده به شرط آنکه اقوی از مباشر باشد (جرم را مستقیما خودش مرتکب نشده است ولی از انجام دهنده جرم بیشتر در انجامش نقش داشته است) به مجازات های مشخص شده در این ماده محکوم خواهد شد و مباشر که کشت را انجام داده به یک تا سه میلیون ریال جریمه نقدی و 15-40 ضربه شلاق محکوم می شود.

برای اثبات بی گناهی فرد متهم نیاز به وکیل پایه یک دادگستری مواد مخدر با تجربه خواهیم داشت.

۵ شرط برای اجرای مجازات اعدام در نظر گرفته شده است:

۱-مباشر جرم یا حداقل یکی از شرکا حین ارتکاب جرم سلاح همراه داشته باشد یا به قصد مقابله با ماموران سلاح گرم و یا شکاری همراه داشته باشد.

۲-سرپرستی باند مواد مخدر را برعهده داشته باشد.

۳-در این زمینه سرمایه گذاری کرده باشد یا پشتیبان مالی مواد مخدر باشد.

۴-از اطفال و نوجوانان با سن کمتر از ۱۸ سال یا دیوانگان استفاده کرده باشد.

۵-سابقه محکومیت اعدام یا حبس ابد یا حبس بیش از ۱۵ سال به دلیل ارتکاب جرایم مرتبط با مواد مخدر داشته باشد.

اعدام بالاترین مجازات برای متهم است و تنها وکیل پایه یک دادگستری مواد مخدر می تواند مجازات فرد متهم را کاهش دهد.

ماده 3

اگر فردی بذر خشخاش یا شاخه های به میوه نشسته شاهدانه را نگهداری کند، مخفی یا حمل کند به صد هزار تا سه میلیون ریال جریمه نقدی و 1-70 ضربه شلاق محکوم خواهد شد. در مورد شاخه های به میوه نشسته شاهدانه باید ثابت شود به قصد تولید مواد مخدر بوده است.

وکیل پایه یک دادگستری مواد مخدر می تواند برای اثبات بی گناهی فرد و این که کشت بذر برای تولید مواد مخدر نبوده است به فرد متهم در جهت کاهش مجازات کمک نماید.

ماده 4

اگر فردی بنگ، تریاک، چرس، شیره و تریاک سوخته را تولید و توزیع کند، خرید و فروش نماید یا وارد و یا از کشور خارج کند، باتوجه به مقدار مواد مخدر به مجازات زیر محکوم خواهد شد:

 • از یک تا پنجاه گرم، تا پانصد هزار ریال جریمه نقدی تا پنجاه ضربه شلاق.
 • بیش از پنجاه تا پانصد گرم، از چهار میلیون ریال تا ده میلیون ریال جریمه نقدی و بیست تا هفتاد وچهار ضربه شلاق و یک تا پنج سال حبس.
 • بیش از پانصد گرم تا پنج کیلوگرم، ده تا چهل میلیون ریال جریمه نقدی و پنجاه تا هفتاد وچهار ضربه شلاق و سه تا پانزده سال حبس.
 • بیش از پنج کیلوگرم، اعدام و مصادره اموال به استثنا هزینه تامین امرار ومعاش خانواده محکوم.

تبصره: اگر ثابت شود مرتکب جرم مورد 4 برای بار اول مرتکب این جرم شده و موفق به توزیع و خرید وفروش مواد مخدر نشده است، دادگاه او را به حبس ابد و هفتاد و چهار ضربه شلاق و مصادره اموال به استثنا هزینه تامین زندگی خانواده محکوم خواهد کرد.

اگر کسی حتی برای اولین بار مواد روانگردان صنعتی و محرک با حجم بیش از ۲ کیلوگرم از او کشف شده باشد و یکی از 5 شرایط اعدام را نداشته باشد به اعدام یا حتی حبس ابد محکوم نمی شود و مجازات قانونی او ۳۰ سال حبس و مصادره اموال ناشی از ارتکاب جرم است.

برای دیگر مواد مخدر مشتق از مورفین و کوکایین، ۳ کیلوگرم تعیین شده است ولی برای مواد دیگری که اثرات کمتری بر مصرف کنندگان دارند (نظیر تریاک، حشیش، ماری جوانا، چرس، شیره تریاک، سوخته تریاک و…) حد اعدام را ۵۰ (پنجاه) کیلوگرم در نظر گرفته اند.

مجازات قاچاق شیشه، ۲۵ برابر سختگیرانه تر از مجازات قاچاق تریاک است.

در تمامی موارد می توانیم نقش به سزای وکیل پایه یک دادگستری مواد مخدر را برای حداقل مجازات ببینیم زیرا با اشراف بر کلیه قوانین و مجازات مواد مخدر و تسلط کافی بر تمامی تبصره های موجود می تواند مجازات فرد را از اعدام به حبس و جزای نقدی تبدیل کند و حتی وکیل پایه یک دادگستری مواد مخدر می تواند میزان حبس متهم را نیز کاهش دهد.

 

ماده 5

شخصی که مواد مخدر را مخفی و یا نگهداری و حمل کند با توجه به مقدار مواد به مجازات زیر محکوم می شود:

 • یک تا پنجاه گرم، تا دویست هزار ریال جریمه نقدی و تا سی ضربه شلاق.
 • بیش از پنجاه گرم تا پانصد گرم، سه تا هفت میلیون ریال جریمه نقدی و ده تا شصت
  ضربه شلاق و شش ماه تا سه سال حبس.
 • بیش از پانصد گرم تا پنج کیلوگرم، هفت میلیون تا سی میلیون ریال جریمه نقدی و
  چهل تا هفتاد و چهار ضربه شلاق و دو تا ده سال حبس.
 • بیش از پنج کیلوگرم، سی تا پنجاه میلیون ریال جریمه نقدی و ده تا بیست و پنج
  سال زندان و در صورت تکرار، اعدام و مصادره اموال به‌ استثنا هزینه تأمین زندگی
  برای خانواده محکوم.

بدهی است که در شرایط مختلف اتهامات، روند رسیدگی کاملا متفاوت خواهد بود. از جمله تجربیات و تخصص های وکیل پایه یک دادگستری مواد مخدر در همین زمینه است؛ چرا که روند رسیدگی به اتهامات مختلفی همچون نگهداری، مصرف، حمل، تولید، توزیع، فروش و معاونت و مشارکت و یا حتی مباشرت در هر یک از این امور کاملا متفاوت است. وکیل پایه یک دادگستری مواد مخدر، با توجه به سابقه و تجربه بالای خود می تواند شما را در این امر به بهترین نحو یاری کند.

ماده 6

مجازات متهم به جرایم ذکرشده در بندهای 1 و 2 و 3 مواد 4 و 5 برای بار
دوم یک برابر و نیم مجازات مذکور در هر بند و برای بار سوم‌ دو برابر میزان مقرر در
هر بند و در مرتبه‌های بعد به ترتیب دو و نیم و سه و سه و نیم و… برابر مجازات
مذکور در هر بند خواهد بود. مجازات شلاق‌برای بار دوم به بعد، حداکثر هفتاد و چهار
ضربه است.

این قوانین شامل ماده های دیگری می شود که وکیل پایه یک دادگستری مواد مخدر باتوجه به شرایط شخص متهم و پرونده می تواند شما را راهنمایی نماید. با کمک وکیل پایه یک دادگستری مواد مخدر می توانید تمامی جرایم و مجازات فرد متهم را کاهش دهید و پرونده خود را به وکیل پایه یک دادگستری مواد مخدر با تجربه بسپارید.

تخفیف مجازات مواد مخدر

مواردی که در صورت اثبات جرم متهم، وکیل پایه یک دادگستری مواد مخدر می تواند از طریق آن در مجازات جرم تخفیف بگیرد:

 • عدم سوپیشینه: نداشتن سابقه طبق قانون مواد مخدر می تواند از عوامل تخفیف مجازات باشد.
 • وجود انگیزه شرافت مندانه: وجود انگیزه شرافت مندانه جزء عوامل تخفیف در کلیه مجازات ها می باشد.
 • همکاری با پلیس یا مقام قضایی به منظور کشف آثار و عدله جرم و یا سایر مجرمین

وکیل پایه یک دادگستری مواد مخدر

وکیل پایه یک دادگستری مواد مخدر به دلیل تجربه بالای و دانش کافی تمامی قوانین مربوط به جرم مواد مخدر را می داند و با بررسی جزییات پرونده و مجازات مواد مخدر می تواند به حل اتهام موکل متهم مواد مخدر کمک نماید. وکیل پایه یک دادگستری مواد مخدر به دلیل پیچیدگی و حساسیت بالای پرونده های مخدر باید علاوه بر تسلط به علم و قانون از علوم روانشناسی و جامعه شناسی نیز برخوردار باشد.

 

مزایای وکیل پایه یک دادگستری مواد مخدر:

تخفیف مجازات مواد مخدر

کاهش مجازات زندانی متهم

تبدیل مجازات مواد مخدر متهم به جریمه نقدی

تعلیق اجرای حکم مجازات مواد مخدر

تبرئه متهم در دادگاه اولیه (دادگاه انقلاب)

تبرئه متهم در دیوان عالی کشور در مرحله تجدیدنظر

تبرئه متهم در مرحله فرجام خواهی

تلاش برای گرفتن حکم آزادی مشروط و…

در رابطه با مواد مخدر افراد زیادی از جمله سازنده، توزیع کننده، وارد کننده و صادرکننده، حمل و نقل و… همگی مجرم هستند و گستردگی پرونده های مواد مخدر بدیهی است.

با توجه به مجازات سخت جرایم مواد مخدر نیاز به وکیل پایه یک دادگستری مواد مخدر متخصص به وضوح حس می شود. با توجه به اینکه پرونده های مواد مخدر پیچیدگی و حساسیت خود را دارند قضات این گونه پرونده ها سخت گیرانه و موشکافانه عمل می کنند در چنین شرایطی نیاز به وکیل کیفری پایه یک دادگستری مواد مخدر کارکشته و متخصص به خوبی نمایان می شود.

ممکن است افرادی فریب خورده و وارد باند خطرناک قاچاق مواد مخدر شوند، مانند راننده ای که در جریان حمل مواد مخدری که در بسته های تحویلی وی مخفی شده است نبوده یا مالکی که در جریان کارگاه تولیدی مواد مخدر (آشپزخانه) در ملک خود نبوده است. باتوجه به پرونده های مواد مخدر خصوصا در سطح کلان، جزو پیچیده ترین پرونده های کیفری است، باید به سراغ وکیل پایه یک دادگستری مواد مخدر  با تجربه که در زمینه مواد مخدر تخصص داشته و با جسارت و تجربه بتواند از متهم مواد مخدر دفاع کند برویم.

هزینه اخذ وکیل پایه یک دادگستری مواد مخدر

هزینه و حق الوکاله وکیل پایه یک دادگستری مواد مخدر مبلغی توافق شده بین وکیل پایه یک دادگستری مواد مخدر و موکل برای رسیدگی و به سرانجام رساندن پرونده رابطه نامشروع موکل می باشد.

البته این هزینه ها به نوع پرونده رابطه نامشروع و سختی کار بستگی دارد که باید مورد بررسی قرار بگیرد و نمی توان مبلغ دقیق و مشخصی را ذکر کرد.

به طور کلی وکیل پایه یک دادگستری مواد مخدر می تواند با دارا بودن توانایی و تحصیلات لازم در پرونده های مواد مخدر برای طرح شکایت و پیشبرد پرونده به ما کمک کند. در پایان امید است بدون داشتن وکیل پایه یک دادگستری مواد مخدر و حتی مشاوره، در دادگاه خانواده اقدام به طرح شکایت نکنید.

مزایای وکلای با تجربه گروه بزرگمهر

 

 • سرعت بخشیدن به روند دادرسی
 • حضور در جلسات دادگاه بدون نیاز به حضور موکل و گزارش دهی منظم به موکل
 • حفظ اسرار و اطلاعات موکل و عدم فاش شدن آن ها
 • شفاف مسائل حقوقی برای موکل
 • پیگیری منظم روند پرونده تا زمان حاصل شدن نتیجه پرونده
 • حق وکالت منصفانه
 • جذب اعتماد موکل و برقرای ارتباط موثر با او
 • انجام فعالیت های حقوقی با به روزترین سیستم حقوقی
 • به روز بودن و اطلاع از اخرین قوانین کشور
 • برخود مناسب و محترمانه با موکل و قاضی موکل
 • فعالیت گروه های مجرب در تمامی زمینه های حقوقی(ملکی، خانواده،و…)، کیفری و….

گروه وکلای بزرگمهر با سابقه درخشان و پرونده های موفق طی سال های اخیر آماده بررسی پرونده های قضایی و مشاوره های تخصصی در حوزه های مختلف حقوقیمی باشد. با اعتماد به وکلای ما می توانید از استیفای کامل حقوق قانونی خود اطمینان خاطر داشته باشید.
جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

تلفن: 44428277-021

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • اگه یکی بدون اطلاع از اینکه چی داره جا به جا میکنه بگیرنش تاثیری تو مجازاتش داره ؟

  پاسخ
  • Avatar
   گروه وکلای بزرگمهر
   اردیبهشت 6, 1400 7:31 ق.ظ

   با سلام و وقت بخیر. سوال شما خیلی کلی و جامع هست. اگر منظور شما بحث اتهام حمل مواد مخدر باشد،‌ در خصوص این پرونده ها همواره تحقیقات توسط بازپرسی و نیروی انتظامی صورت خواهد گرفت و به صورت گزارش به قاضی تحویل داده خواهد شد. و چنانچه این موضوع اثبات شود، قطعا در مجازات ایشان تاثیر خواهد داشت و کمتر خواهد شد.

   پاسخ
 • یک همسایه جدید داخل آپارتمان ما اومده و هر روز بوی مواد میاد و کل اتاق رو بوی بد فرا میگیره چجوری می تونم ازش شکایت کنم؟

  پاسخ
  • Avatar
   گروه وکلای بزرگمهر
   اردیبهشت 18, 1400 11:26 ق.ظ

   با سلام و وقت بخیر. می توانید در این خصوص به شورای حل اختلاف و یا کلانتری مراجعه نمایید و یا گزارش دهید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مطالب مرتبط

فهرست
phone برای‌تماس‌کلیک‌کنید021-44428277