اعتراض به رایدادخواست

واخواهی در مرحله اجرای حکم

برای اعطای وکالت به وکیل واخواهی در مرحله اجرای حکم با شماره 02144428277 و 09374807447 (منشی ۲۴ ساعته وکیل) تماس حاصل فرمایید.

چنانچه از وکیل واخواهی در مرحله اجرای حکم  سوال داشته و یا نیاز به مشاوره دارید، در قسمت “کامنت ها و نظرات” در انتهای صفحه سوال خود را مطرح کنید تا وکلای مجموعه سریعا به شما پاسخ دهند.

 

پرونده های موفق در گروه وکلای بزرگمهر

 

 ۱. پرونده سرقت از منازل با ۷۳ شاکی خصوصی که موفق به تبرئه متهم از تمامی اتهامات شد.

 ۲. پرونده ملک تصرف شده توسط بنیاد های حکومتی که منجر به موفقیت در پرونده شده و زمین موکل به وی برگشت داده شده

 ۳. پرونده سوزاندن دختر جوان توسط نامزد وی که ویدیوی آن در شبکه های اجتماعی بسیار جنجال به پا کرده بود منجر به دریافت دیه و مجازات متهم برای موکل شد.

۴. پرونده آدم ربایی مسلحانه و تجاوز به یک خانم که منجر به محکومیت متهم به اعدام و دریافت دیه برای شاکی از سوی وکیل کیفری شد.

 ۵. پرونده قتل با سلاح گرم که منجر به تبرئه متهم از تمامی اتهامات شده است.

۶. پرونده دستگیری باند تولید مواد مخدر به همراه کشف ۴۰۰ کیلوگرم شیشه 

۷. پرونده جعل سند و فروش مال غیر که منجر به محکومیت متهم و دریافت خسارت برای موکل شد.

۸. پرونده خانمی که همسرش وی را با زن بازی و رابطه نامشروع اثبات نشده آزار میداد که در نهایت پرونده طلاق و مهریه موفقت آمیز انجام شد

۹. پرونده رابطه نامشروع و زنای محصنه که منجر به رفع اتهام متهم گردید

۱۰. پرونده تولید، توزیع و حمل ۱۵۰ لیتر مشروبات الکلی در دادگاه انقلاب که منجر به موفقیت در پرونده شده و حداقل مجازات ممکن (شلاق تعزیری که نهایتا به جزای نقدی تبدیل شد) برای متهم صادر شد.

۱۱. پرونده کلاهبرداری ۱۰ میلیارد تومانی که منجر به محکومیت کلاهبرداران و دریافت خسارت از آن ها برای موکلین شاکی این پرونده شد.

۱۲. پرونده خانواده، مردی که 714 سکه مهریه بسته بود که منجر به موفقیت صلح زوجه و زوج با مبلغ مهریه خیلی پایین تر گردید

۱۳. پرونده زمین خواری به ارزش ۳۰۰ میلیارد تومان 

و…

پیشنهاد می کنیم قبل از هر گونه اقدامی تصمیم به اخذ وکیل متخصص بگیرید.

آیا میدانید؟ یک دادخواست اشتباه یا یک سخن نسنجیده پرونده ۱۰۰٪ پیروز شما را به شکست میکشاند؟دانید؟ یک دادخواست اشتباه یا یک سخن نسنجیده پرونده ۱۰۰٪ پیروز شما را به شکست میکشاند؟
آیا میدانید؟ یک دادخواست اشتباه یا یک سخن نسنجیده پرونده ۱۰۰٪ پیروز شما را به شکست میکشاند؟

 


لیست وکیل واخواهی

 

وکیل دکتر حسین مروج تیک آبی تایید هویت
ستاره امتیاز

حسین مروج وکیل پایه یک دادگستری
حسین مروج وکیل پایه یک دادگستری
 •  وکیل پایه یک دادگستری
 • بیش از ۴۰ سال سابقه حقوقی
 • دکترای حقوق خصوصی
 • دکترای حرفه ای مشاوره حقوقی DBA
 • استاد دانشگاه های آزاد و دانشکده علوم و فنون نیروهای مسلح از سال ۱۳۶۱
 • مدیر حقوقی نیروهای مسلح از سال ۱۳۶۱
 • عضو مرکز مشاوران قوه قضاییه

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل

وکیل حامد شاکری نیا تیک آبی تایید هویت
ستاره امتیاز

جناب آقای حامد شاکری نیا وکیل پایه یک دادگستری
جناب آقای حامد شاکری نیا وکیل پایه یک دادگستری
 • وکیل پایه یک دادگستری
 • عضو مرکز وکلای قوه قضاییه
 • بیش از ۱۵ سال سابقه

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل

 

وکیل مرجانه فشنگچی تیک آبی تایید هویت
ستاره امتیاز

مرجانه فشنگچی وکیل پایه یک دادگستری

 • وکیل پایه یک دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی
 • رتبه دو رقمی آزمون وکالت و عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • بیش از ۱۵ سال سابقه

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل

 

وکیل مونا الماسی تیک آبی تایید هویت
ستاره امتیاز

مونا الماسی وکیل پایه یک دادگستری
مونا الماسی وکیل پایه یک دادگستری
 •  وکیل پایه یک دادگستری
 • بیش از ۶ سال سابقه حقوقی
 • عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل

وکیل محمد فرخی تیک آبی تایید هویت
ستاره امتیاز

تصویر وکیل محمد فرخی

 • وکیل پایه یک دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی
 • عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • بیش از ۲۲ سال سابقه

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل

دکتر مهرداد محمدی (بخش بین الملل) تیک آبی تایید هویت
ستاره امتیاز

دکتر مهرداد محمدی وکیل بین الملل
دکتر مهرداد محمدی وکیل بین الملل
 • مشاور حقوقی و امور قراردادهای شرکت‌هایی چون هواپیمایی قطر و …
 • داوری اختلافات قراردادی فدراسیون فوتبال ایران
 • داور مرکز بین‌المللی مرکز داوری شانگهای (SHIAC)

 

تماس جهت اعطای وکالت

وکیل ملیحه سنگ سفیدی تیک آبی تایید هویت
ستاره امتیاز

خانم ملیحه سنگ سفیدی وکیل دادگستری

 

 • وکیل دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق
 • عضو وکلای مرکز مشاوران و کارشناسان قوه قضاییه

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل

 

 

وکیل امیر بهادر عامری

امتیاز ۴ ستاره

تصویر جناب وکیل آقای امیر بهادر عامری

 • وکیل پایه یک دادگستری در اصفهان
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی
 • عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • بیش از ۵ سال سابقه

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل

 

وکیل اصغر قنبری
امتیاز ۴ ستاره

تصویر جناب وکیل آقای اصغر قنبری

 • کارآموز وکالت
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی دانشگاه آزاد اسلامی اهر
 • عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • کمتر از 2 سال سابقه

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل

 

خانم فریبا رنجبر
امتیاز ۳ ستاره

تصویر خانم فریبا رنجبر؛ کارشناس حقوقی

 • کارآموز وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری البرز
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی دانشگاه شهید بهشتی

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه

چرا باید وکالت پرونده واخواهی در مرحله اجرای حکم خود را به گروه وکلای بزرگمهر بسپاریم

از آنجا که در پرونده ها، تخصص و تجربه وکیل معیار و ملاک بسیار مهمی در تعیین سرنوشت پرونده است، تجربه بالا و همچنین موفقیت وکیل در پرونده ها در زمینه مشابه و یکسان، بسیار تاثیرگذار بوده و می تواند پرونده شما را به بهترین نتیجه ممکن هدایت کند. با در نظر گرفتن این اصل مهم، ما در گروه وکلای بزرگمهر در تلاش هستیم تا با هدف افزایش کیفیت و افزایش هرچه بیشتر آمار موفقیت پرونده ها و ارائه وکالت با وکیل واخواهی در مرحله اجرای حکم با تجربه که سابقه موفقیت در پرونده مشابه پرونده شما را داشته باشد. در صورتی که تنها قصد اعطای وکالت دارید با گروه وکلای بزرگمهر تماس بگیرید تا کارشناسان ما جهت تنظیم وقت جلسه شما با وکیل متخصص در زمینه پرونده شما، اقدام نمایند.

همانطور که میدانید بحث واخواهی و یا اعتراض به حکم قطعی دادگاه بسیار سخت و پیچیده است. و برای واخواهی در مرحله اجرای حکم نیاز به تخصص و مهارت بالایی دارد. در نتیجه به شما پیشنهاد می کنیم که اگر پرونده ای در این زمینه دارید حتما از یک وکیل متخصص بهره بگیرید تا دچار ضرر و زیان نشوید.

زمانی که دادگاه علیه خوانده یا محکوم علیه غایب حکم غیابی صادر کند، شخص می تواند در همان دادگاه به حکم صادر شده اعتراض کند به این نوع اعتراض واخواهی در مرحله اجرای حکم گفته می شود. با طرح درخواست واخواهی در مرحله اجرای حکم، دعوا در دادگاه صادر کننده حکم مجددا بررسی می شود و در صورت وجود اشتباه، حکم توسط دادگاه فسخ می شود در غیر این صورت دادگاه حکم را استوار می کند. دادخواست واخواهی در مرحله اجرای حکم دارای پیچیدگی های بسیاری می باشد که نیازمند به اطلاع از شرایط و چگونگی واخواهی در مرحله اجرای حکم است. در این مقاله برای کسب آگاهی و اطلاعات در زمینه واخواهی در مرحله اجرای حکم با ما همراه باشید. ولی پیشنهاد می کنیم که قبل از هر گونه اقدامی در این زمینه حتما با یک مشاور حقوقی مشورت کنید. به خصوص در بحث اعتراض زوجه به تقسیط مهریه که پیچیدگی های مخصوص به خود را دارد.

با توجه به اهمیت موضوع واخواهی در مرحله اجرای حکم و پیچیدگی های این موضوع، پیشنهاد می شود جهت پیگیری رای دادگاه تجدید نظر و پیشبرد مشکل خود با وکلای متخصص و مجرب در این حوزه مشورت نموده و از همراهی آن ها بهره مند گردید.

در صورتی که سوالی درباره واخواهی در مرحله اجرای حکم و فرجام خواهی در امور کیفری داشته و یا نیاز به مشاوره درباره این موضوع دارید سوال خود را در انتهای این مقاله بپرسید تا مشاوران حقوقی ما در سریع ترین زمان به شما پاسخ دهند.

 

مبانی واخواهی در مرحله اجرای حکم

در واقع مبنا و اصول واخواهی در مرحله اجرای حکم در جهت حفظ حقوق شخص خوانده می باشد چون ممکن است شخص خوانده بنا بر دلایلی غایب بوده و نتوانسته در جلسات دادرسی حضور داشته باشد و اگر حضور می داشت می توانست با تکیه بر دلایل و مدارک به ابطال دعوای خواهان اقدام کند. یکی دیگر از مبانی و اصول واخواهی در مرحله اجرای حکم حفظ شرایط و موقعیت طرفین دعوا در دادرسی ثانویه می باشد. اعتراض یا واخواهی طریقه ای عدولی است زیرا در نتیجه آن دادگاه صدور کننده حکم به دعوا مجددا رسیدگی می کند. بنابراین شرایط و موقعیت هر یک از طرفین دعوا در دادرسی ثانویه یکسان می شود یعنی خواهان همانند دادرسی اول خواهان باقی می ماند و جایگاه قبلی خود را حفظ می کند و خوانده نیز همانند دادرسی اول خوانده باقی می ماند و در دادرسی ثانویه در سمت معترض قرار می گیرد و باید به اثبات دعوای خود بپردازد.

از دلایل دیگری که به عنوان مبنا و اصول واخواهی در مرحله اجرای حکم می باشد، رعایت اصل تناظر است. در نظام های بزرگ دادرسی با اجرای مقررات ابلاغ، خوانده از دعوایی که علیه او مطرح شده است آگاه می شود و فرصت و امکان دفاع برای خوانده به وجود می آید که بتواند از خود دفاع کند.

همچنین بخوانید:  احتمال تغییر رای در واخواهی

 

مهلت واخواهی در مرحله اجرای حکم

زمانی که شخص خوانده توسط حکم غیابی صادر شده از طرف دادگاه محکوم شده باشد می تواند اقدام به واخواهی در مهلت مقرر کند. به همین دلیل آگاهی از مهلت واخواهی در مرحله اجرای حکم امری ضروری است. طبق آیین دادرسی مدنی، مهلتی برای واخواهی در مرحله اجرای حکم تعیین شده است که با توجه به موقعیت خوانده برای اشخاص مقیم ایران و اشخاص خارج از ایران متفاوت است. مهلت واخواهی در مرحله اجرای حکم برای افرادی که مقیم ایران هستند بیست روز از تاریخ ابلاغ حکم غیابی است و برای افرادی که مقیم خارج از ایران هستند مهلت واخواهی در مرحله اجرای حکم دو ماه از تاریخ ابلاغ حکم غیابی است.

زمانی که ابلاغ حکم غیابی به صورت واقعی باشد، مهلت واخواهی در مرحله اجرای حکم (بیست روز برای اشخاص مقیم ایران و دو ماه برای اشخاص مقیم خارج از ایران) از تاریخی آغاز می شود که حکم غیابی به خود خوانده یا وکیل او ابلاغ می شود. در صورتی که خوانده در مهلت مقرر اقدام به واخواهی در مرحله اجرای حکم نکند، دادگاه دادخواست واخواهی در مرحله اجرای حکم را رد می کند.

در صورتی که ابلاغ حکم غیابی به صورت واقعی نباشد، حکم به خوانده به صورت قانونی ابلاغ می شود. در ابلاغ حکم به صورت قانونی به دلیل عدم حضور یا عدم دریافت ابلاغیه حکم به وسیله خود شخص خوانده دریافت نمی شود بلکه حکم به شخصی از نزدیکان فرد خوانده یا اشخاص صلاحیت دار دیگر ابلاغ می شود. در ابلاغ حکم به صورت قانونی به شخص در صورت اطلاع مهلت واخواهی در مرحله اجرای حکم همان مهلت بیست روز و دو ماه که قبلا اشاره کردیم، می باشد. در صورت عدم اطلاع از حکم غیابی شخص خوانده می تواند دادخواست واخواهی در مرحله اجرای حکم خود را به دادگاه ارائه کند در صورتی که دادگاه ادعای او را قبول کند به واخواهی او رسیدگی میکند در غیر این صورت دادگاه دادخواست واخواهی در مرحله اجرای حکم را رد می کند.

در صورتی شخص خوانده به دلیل وجود معاذیری خارج از مهلت مقرر (بیست روز برای اشخاص مقیم ایران و دو ماه برای اشخاص مقیم خارج از ایران) اقدام به واخواهی در مرحله اجرای حکم کند، اگر دادگاه عذر او را قبول کند، قرار قبولی دادخواست واخواهی در مرحله اجرای حکم صادر می شود. در غیر این صورت دادگاه دادخواست واخواهی در مرحله اجرای حکم را رد می کند.

موارد عذر موجه برای واخواهی در مرحله اجرای حکم عبارتند از:

 • مرض یا بیماری که مانع حرکت است
 • فوت یکی از اعضای خانواده مانند والدین یا همسر یا اولاد
 • حوادث و بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله، حریق و …
 • توقیف یا حبس بودن شخص خوانده به صورتی که اقدام به دادخواست واخواهی در مهلت مشخص شده برایش مقدور نباشد.

 

آثار واخواهی در مرحله اجرای حکم

 • اثر تعلیقی: واخواهی در مرحله اجرای حکم نیز مانند تجدید نظر قابل تعلیق می باشد یعنی تا پایان مهلت واخواهی صدور اجرای حکم ممنوع است و اگر در زمان واخواهی در مرحله اجرای حکم این دستور صادر شده باشد، اجرای حکم تا آشکار شدن نتیجه ی واخواهی در مرحله اجرای حکم متوقف می شود.
 • اثر انتقالی: در اثر انتقالی اختلافات از مرحله ی رسیدگی غیابی به مرحله ی واخواهی در مرحله اجرای حکم با تمام مسائل آن و اعتراضات و دلایل واخواه منتقل می شود. حکمی که حضوری است بیست روز از تاریخ ابلاغ حکم قابل تجدید نظر است و در حکم غیابی بیست روز از زمان ابلاغ حکم غیابی قابل واخواهی و در بیست روز دوم قابل تجدید نظر است و برای افراد مقیم ایران حکم غیابی چهل روز قابل اعتراض به کیفر خواست است. البته احتمال تغییر رای در دادگاه تجدید نظر وجود دارد.

 

شرایط واخواهی در مرحله اجرای حکم

 • در دادخواست واخواهی باید اطلاعاتی مانند نام و اقامتگاه شخص خوانده و خواهان ثبت شود.
 • دادخواست واخواهی باید به دادگاه صادر کننده حکم غیابی تقدیم شود.
 • برای واخواهی در مرحله اجرای حکم باید هزینه دادرسی پرداخت شود.
 • دادخواست واخواهی در مرحله اجرای حکم باید در مهلت قانونی تقدیم گردد.

 

صدور حکم

پس از رسیدگی به واخواهی در مرحله اجرای حکم رایی که صادر می شود فقط نسبت به واخواه و واخوانده تاثیر گذار می باشد. در صورت واخواهی محکوم علیه غایب پس از صادر شدن حکم به نفع او می تواند خواهان جبران خسارت باشد. رایی که پس از رسیدگی به واخواهی در مرحله اجرای حکم صادر می شود فقط در مورد واخواه و واخوانده است و شامل کسی که واخواهی نکرده نخواهد شد. مگر این که رای صادر شده قابل تفکیک نباشد که در این صورت شامل کسانی که مشمول حکم غیابی بوده اند اما واخواهی نکرده اند نیز می شود.

 

اجرای حکم غیابی در واخواهی در مرحله اجرای حکم

زمانی که ابلاغ حکم غیابی به صورت واقعی به شخص خوانده یا محکوم علیه ممکن نباشد و ابلاغ به صورت قانونی انجام گیرد، آن ابلاغ دارای اعتبار بوده و پس از انقضای مهلت قانونی و قطعی شدن حکم غیابی اجرا خواهد شد. اجرای حکم غیابی وابسته به معرفی یک ضامن معتبر یا گرفتن تامین مناسب از محکوم له خواهد بود مگر این که داد نامه به محکوم علیه غایب ابلاغ واقعی شده و محکوم علیه در مهلت مقرر واخواهی نکرده باشد و چنان چه پس از اجرای حکم واخواهی کند و در رسیدگی بعدی حکم به نفع او صادر شود، خواهان مجبور به خسارت ناشی از اجرای حکم اولی به واخواه است.

 

اخذ بهترین وکیل برای واخواهی در مرحله اجرای حکم

بهترین وکیل در زمینه واخواهی در مرحله اجرای حکم کیست؟ یک وکیل در زمینه واخواهی در مرحله اجرای حکم باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

بهترین وکیل برای واخواهی در مرحله اجرای حکم وکیلی است که در زمینه موضوعات و پرونده های مرتبط با واخواهی در مرحله اجرای حکم تجربه و تخصص کافی داشته باشد و با آگاهی از شرایط و چگونگی دادخواست واخواهی در مرحله اجرای حکم و تکیه بر دانش و آگاهی خود و بهره گیری از اطلاعات در مورد پرونده، بتواند از فردی که وکالت وی را بر عهده گرفته، به خوبی دفاع کند و اقدامات لازم را در جهت پیروزی وی در واخواهی در مرحله اجرای حکم اجرا کند.

در صورت نیاز به یک وکیل در خصوص واخواهی در مرحله اجرای حکم می توانید از مشاوره حقوقی گروه وکلای بزرگمهر که بهترین و متخصص ترین وکلا را در سراسر کشور که دارای سابقه درخشان و پرونده های موفق در طی سال های اخیر می باشند بهره مند شوید.

 

مزایای وکلای با تجربه گروه بزرگمهر  

 • سرعت بخشیدن به روند دادرسی
 • حضور در جلسات دادگاه بدون نیاز به حضور موکل و گزارش دهی منظم به موکل
 • حفظ اسرار و اطلاعات موکل و عدم فاش شدن آن ها
 • شفاف سازی مسائل حقوقی برای موکل
 • پیگیری منظم روند پرونده تا زمان حاصل شدن نتیجه پرونده
 • حق وکالت منصفانه
 • جذب اعتماد موکل و برقراری ارتباط موثر با او
 • انجام فعالیت های حقوقی با به روز ترین سیستم حقوقی
 • به روز بودن و اطلاع از آخرین قوانین کشور
 • برخورد مناسب و محترمانه با موکل و قاضی موکل
 • فعالیت گروه های مجرب در تمامی زمینه های حقوقی(ملکی، خانواده و…)، کیفری و … .

وکالت تخصصی

 

گروه وکلای بزرگمهر با سابقه چندین ساله و داشتن وکلای مجرب و متخصص در تمامی زمینه های حقوقی و کیفری آماده ارائه خدمات و رسیدگی به پرونده های حقوقی و کیفری شما می باشد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید. 02144428277

به وکیل واخواهی در مرحله اجرای حکم امتیاز دهید

138

امتیاز کل وکیل واخواهی در مرحله اجرای حکم

از طریق دکمه زیر به وکیل واخواهی در مرحله اجرای حکم امتیاز دهید

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

توجه : شماره تماس شما منتشر نخواهد شد

*

1 + = 2

دکمه بازگشت به بالا