ارثملکی

دستور فروش ملک ورثه ای

نحوه صدور دستور فروش ملک ورثه ای | لیست وکیل دستور فروش ملک ورثه ای

برای اعطای وکالت به وکیل دستور فروش ملک ورثه ای با شماره 02144428277 و 09374807447 (منشی ۲۴ ساعته وکیل) تماس حاصل فرمایید.

چنانچه از وکیل دستور فروش ملک ورثه ای سوال داشته و یا نیاز به مشاوره دارید، در انتهای مطلب سوال خود را مطرح نمایید تا کارشناسان حقوقی مجموعه سریعا به شما پاسخ دهند.

یکی از شایع ترین دعاوی ملکی دادگاه ها، دعاوی املاک ورثه ای می باشد که دارای نکات و چالش های پیچیده و فراوانی است. یکی از این چالش ها که همواره وکیل ملکی با آن روبرو می شود، چالش تقسیم اموال مشاع یا مشترک است. در صورتی که طرفین نتوانند برای تقسیم اموال ورثه ای با یکدیگر به توافق برسند می توانند با مراجعه به دادگاه، دستور فروش ملک ورثه ای را درخواست کنند. در اینگونه موارد، همواره داشتن یک وکیل ملکی مجرب، امری بسیار مهم و حیاتی است.

پرونده های موفق وکیل دستور فروش ملک ورثه ای در گروه وکلای بزرگمهر

لیست عناوین

از آنجا که در گروه وکلای بزرگمهر، وکلا به صورت تخصصی در زمینه های حقوقی و کیفری فعالیت می کنند و به طور مثال وکیل دستور فروش ملک ورثه ای، به صورت تخصصی تنها در این زمینه فعالیت کرده و از پذیرش پرونده هایی در زمینه های دیگر (به طور مثال خانواده، کیفری و…) معذور هستند، تعداد پرونده هایی که وکیل متخصص در هر زمینه پیگیری نموده است، از دیگر وکلای سایر مجموعه ها بیشتر بوده و همچنین به دلیل فعالت تخصصی، تجربه بسیار بالاتر و حرفه ای تری در این زمینه دارند. وکیل متخصص امور ملکی گروه وکلای بزرگمهر با بیش از ۸۳ پرونده سرقت موفق و با بیش از ۹۴٪ موفقیت در پرونده های سرقت، به صورت تخصصی و با تجربه بسیار بالا در این زمینه فعالیت میکند. از جمله پرونده های شاخصی که وکیل دستور فروش ملک ورثه ای گروه وکلای بزرگمهر در آن ها موفق بوده است می توان به:

پرونده های شاخص موفق وکیل دستور فروش ملک ورثه ای در گروه وکلای بزرگمهر

 

۱. پرونده ۱۰ هکتار زمین اراضی ملی اعلام شده که موفق به بازپس گیری زمین شد.

 ۲. پرونده تصرف عدوانی ملکی به ارزش ۱۰ میلیارد تومان که منجر به محکومیت متهمین و باز پس گیری ملک از آن ها برای موکلین شاکی این پرونده شد.

 ۳. پرونده فروش مال غیر و کلاهبرداری از طریق وکالت فروش ملک که ملکی به ارزش ۳ میلیارد تومان، به ارزش ۵۰ میلیون تومان معامله شده بود منجر به محکومیت متهم به ۵ سال حبس و بازپس گیری ملک به همراه خسارت برای موکل شد.

۴. پرونده تهاتر ملکی به ارزش ۲۴ میلیارد تومان

 ۵. پرونده انحصار وراثت و سهم الارث ملک به ارزش ۱۴ میلیارد تومان

۶. پرونده زمینخواری املاکی به ارزش مجموعا ۳۰۰ میلیارد تومان که منجر به دستگیری و محکومیت متهمین و بازپس گیری املاک شد.

و…

و ۷۲ پرونده موفق دیگر

آیا میدانید؟ یک دادخواست اشتباه یا یک سخن نسنجیده پرونده ۱۰۰٪ پیروز شما را به شکست میکشاند؟دانید؟ یک دادخواست اشتباه یا یک سخن نسنجیده پرونده ۱۰۰٪ پیروز شما را به شکست میکشاند؟
آیا میدانید؟ یک دادخواست اشتباه یا یک سخن نسنجیده پرونده ۱۰۰٪ پیروز شما را به شکست میکشاند؟

 


لیست وکیل دستور فروش ملک ورثه ای

 

وکیل سعید ستوده تیک آبی تایید هویت
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

تصویر جناب وکیل آقای سعید ستوده پارسا

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از ۱۴ سال سابقه

 

تماس جهت اعطای وکالت ☑️  مشاهده رزومه وکیل ✏️


وکیل حامد شاکری نیا تیک آبی تایید هویت
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

جناب آقای حامد شاکری نیا وکیل پایه یک دادگستری
جناب آقای حامد شاکری نیا وکیل پایه یک دادگستری

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری

⚖️ عضو مرکز وکلای قوه قضاییه

⚖️بیش از ۱۵ سال سابقه

 

تماس جهت اعطای وکالت ☑️ مشاهده رزومه وکیل ✏️


وکیل مرجانه فشنگچی تیک آبی تایید هویت
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

مرجانه فشنگچی وکیل پایه یک دادگستری⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ رتبه دو رقمی آزمون وکالت و عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از ۱۵ سال سابقه

 

تماس جهت اعطای وکالت ☑️ مشاهده رزومه وکیل ✏️


وکیل محمد فرخی تیک آبی تایید هویت
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

تصویر وکیل محمد فرخی

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از ۲۲ سال سابقه

 

تماس جهت اعطای وکالت ☑️ مشاهده رزومه وکیل ✏️


وکیل مونا الماسی تیک آبی تایید هویت
⭐️⭐️⭐️⭐️

مونا الماسی وکیل پایه یک دادگستری
مونا الماسی وکیل پایه یک دادگستری

⚖️ وکیل دادگستری

⚖️ عضو کانون وکلای مرکز

⚖️بیش از ۶ سال سابقه

 

تماس جهت اعطای وکالت ☑️ مشاهده رزومه وکیل ✏️


وکیل ملیحه سنگ سفیدی تیک آبی تایید هویت
⭐️⭐️⭐️⭐️

خانم ملیحه سنگ سفیدی وکیل دادگستری

⚖️ وکیل دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق

⚖️ عضو وکلای مرکز مشاوران و کارشناسان قوه قضاییه

 

تماس جهت اعطای وکالت ☑️ مشاهده رزومه وکیل ✏️

وکیل منا محمدی سام
⭐️⭐️⭐️

تصویر سرکار خانم وکیل منا محمدی سام

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق دانشگاه تهران
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از ۱۱ سال سابقه

 

تماس جهت اعطای وکالت ☑️ مشاهده رزومه وکیل ✏️


وکیل امیر بهادر عامری
⭐️⭐️⭐️

تصویر جناب وکیل آقای امیر بهادر عامری

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری در اصفهان
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از ۵ سال سابقه

 

تماس جهت اعطای وکالت ☑️ مشاهده رزومه وکیل ✏️


وکیل اصغر قنبری
⭐️⭐️⭐️

تصویر جناب وکیل آقای اصغر قنبری

⚖️ کارآموز وکالت
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی دانشگاه آزاد اسلامی اهر
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️کمتر از 2 سال سابقه

 

تماس جهت اعطای وکالت ☑️ مشاهده رزومه وکیل ✏️


خانم فریبا رنجبر
⭐️⭐️

تصویر خانم فریبا رنجبر؛ کارشناس حقوقی

⚖️ مشاور حقوقی
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی دانشگاه شهید بهشتی

⚖️بیش از 4 سال سابقه مشاوره حقوقی

 

تماس جهت مشاوره ☑️ مشاهده رزومه ✏️


خانم نسترن صادقی گندم آباد
⭐️⭐️

تصویر خانم نسترن صادقی گندم آباد؛ کارشناس حقوقی

⚖️ مشاور حقوقی
⚖️ کارشناس ارشد حقوق بین الملل
⚖️ پژوهشگر شرکت انتقال گاز ایران

⚖️بیش از 4 سال سابقه مشاوره حقوقی

 

تماس جهت مشاوره ☑️ مشاهده رزومه ✏️


آقای مهدی مصفا
⭐️⭐️

تصویر مهدی مصفا کارشناس حقوق

⚖️ مشاور حقوقی
⚖️ کارشناس حقوق

⚖️بیش از 2 سال سابقه مشاوره حقوقی

 

تماس جهت مشاوره

چرا باید وکالت پرونده دستور فروش ملک ورثه ای خود را به گروه وکلای بزرگمهر بسپاریم

از آنجا که در پرونده های ملکی، تخصص و تجربه وکیل معیار و ملاک بسیار مهمی در تعیین سرنوشت پرونده است، تجربه بالا و همچنین موفقیت بهترین وکیل متخصص امور ملکی در پرونده های در زمینه مشابه و یکسان، بسیار تاثیرگذار بوده و می تواند پرونده شما را به بهترین نتیجه ممکن هدایت کند. با در نظر گرفتن این اصل مهم، ما در گروه وکلای بزرگمهر در تلاش هستیم تا با هدف افزایش کیفیت و افزایش هرچه بیشتر آمار موفقیت پرونده ها، وکالت پرونده ملکی شما را بهترین وکیل دستور فروش ملک ورثه ای با تجربه که سابقه موفقیت در پرونده مشابه پرونده شما را در زمینه پرونده ملکی شما داشته باشد. در صورتی که تنها قصد اعطای وکالت به وکیل متخصص امور ملکی با گروه وکلای بزرگمهر تماس بگیرید تا کارشناسان ما جهت تنظیم وقت جلسه شما با وکیل متخصص در زمینه پرونده ملکی شما، اقدام نمایند.

ملک مشاع ورثه ای

ملکی که صاحب اصلی آن فوت شده است بر اساس مقررات به وارث آن متوفی اختصاص می یابد. در صورتی که چند وارث برای این ملک وجود داشته باشد، مالکیت آن ارث به صورت مشاع و ورثه ای می باشد و چالش دستور فروش ملک ورثه ای به وجود می آید. به حالتی که یک ملک دارای چند مالک باشد به آن مشاع گفته می شود. برای مالکیت یک ملک مشاع ورثه ای ابتدا باید به دریافت گواهی انحصار وراثت اقدام کرده و سپس درمورد فرایند های مربوط به این زمینه، فرایند های لازم را به کمک وکیل ملکی طی نماییم.

همچنین بخوانید:  وکیل تقسیم ترکه

تقسیم املاک مشترک در دستور فروش ملک ورثه اي

پس از تعیین وراث و انجام بررسی های لازم مربوط به ملک ورثه ای، در صورتی که وراث در استفاده از ملک ورثه ای با یکدیگر دچار اختلاف شوند، بررسی های لازم برای تقسیم اموال ورثه ای اتفاق می افتد. قدم بعدی پس از وجود نداشتن امکان تقسیم ملک، دستور فروش ملک ورثه ای می باشد. در ادامه به بررسی روش های تقسیم املاک ورثه ای می پردازیم:

تفکیک ملک ورثه ای

حالتی که می تواند قبل از دستور فروش ملک ورثه ای رخ دهد، توافق وراث بر تفکیک ملک می باشد. در این حالت، ملک ورثه ای به قطعات کوچک تر تقسیم می شود و به هر کدام از وراث، بخشی از ملک داده می شود. برای مثال اگر ملک ورثه ای، یک قطعه زمین 8 هکتاری باشد و وراث آن را به 4 قطعه زمین 2 هکتاری تقسیم کنند، تفکیک ملک ورثه ای رخ داده است. دانستن این نکته حائز اهمیت است که پس از تفکیک ملک ورثه ای، مشاع بودن آن باقی می ماند. برای خارج کردن دارایی ها از حالت مشاع، علاوه بر این موضوع، حالت افراز ملک نیز مورد نظر است که در ادامه آن را توضیح می دهیم.

افراز ملک ورثه ای

افراز فرایندی است که تنها برای املاک ورثه ای که مشاع هستند رخ می دهد. در حالت تفکیک ملک ورثه ای که در بالا به آن اشاره کردیم، پس از انجام تفکیک ملک، مشاع بودن آن از بین نمی رود ولی در حالت افراز ملک، پس از معین شدن سهم هر یک از وراث، ملک مذکور دیگر بین افراد مشاع نیست و نیازی به دستور فروش ملک ورثه ای نمی باشد. در صورتی که ملک مذکور قابلیت افراز نداشته باشد، انجام فرایند های این موضوع مورد نیاز است.

گواهی عدم قابلیت افراز در دستور فروش ملک ورثه ای

پس از بررسی های کارشناس از ملک ورثه ای، وی امکان افراز یا عدم افراز ملک را تعیین می کند. در صورتی که گواهی عدم افراز ملک ورثه ای توسط وی صادر شود، وراث می توانند به مدت ده روز اعتراض خود به این حکم را به دادگاه اعام کنند. اگر پس از گذشت این مهلت، اعتراض یا شکواییه ای نسبت به گواهی عدم قابلیت افراز رخ نداد، طرفین می توانند درخواست صدور دستور فروش ملک ورثه ای را به دادگاه اعلام کنند.

مدارک لازم جهت دستور فروش ملک ورثه ای

برای صدور دستور فروش در خصوص ملک ورثه ای به مدارک خاصی نیاز است. در ادامه به توضیح مدارک و گواهی های لازم برای درخواست صدور این موضوع می پردازیم:

گواهی انحصار وراثت در دستور فروش ملک ورثه ای

در صدور دستور فروش ملک ورثه ای، بررسی گواهی انحصار وراثت مهم ترین مدرک انجام این فرایند می باشد. این گواهی از آن جایی از اهمیت بالایی برخوردار است که با بررسی آن، می توان از وجود وراث دیگر این ملک با خبر شد. هر چه تعداد وراث یک ملک بیشتر باشد، پیچیدگی فرایند تقسیم ملک بیشتر خواهد شد. در موارد با تعداد بالای وراث، داشتن یک وکیل ملکی مجرب پیشنهاد می شود.

بررسی وجود وارث صغیر

بر اساس قانون در حين انجام فرایند دستور فروش ملک ورثه ای در صورتی که پس از بررسی کارت شناسایی وراث، سن یکی از ورثه کمتر از 15 سال باشد، وی از تصرف اموال مذکور منع خواهد شد و قيم وی اين مسئوليت را بر عهده مي گيرد. در این حالت، برای صدور رای در خصوص فروش و يا تقسيم آن، قيم فرد فرايند های لازم را به كمك وكيل ملكي طي مي كند.

دریافت استعلام شهرداری

فرد متقاضی صدور دستور فروش برای ملک ورثه ای، برای بررسی امکان افراز یا تفکیک ملک ورثه ای ابتدا می بایست به دریافت استعلام از  شهرداری بپردازد. پس از بررسی ملک ورثه ای توسط شهرداری و صدور عدم امکان افراز ملک، شخص می تواند اقدام به درخواست صدور دستور فروش در خصوص ملک ورثه ای نماید.

دادخواست دستور فروش ملک ورثه ای

پس از گذشت مهلت اعتراض و عدم اعتراض دیگر وراث، فرد متقاضی، گواهی عدم قابلیت افراز ملک ورثه ای و گواهی قطعیت تصمیم فروش واحد ثبتی را به دادگاه ارائه می کند. پس از ارائه این مدارک، وی می تواند فرایند های مربوط به این موضوع را به کمک وکیل ملکی مجرب طی کند.

صدور دستور فروش ملک ورثه ای

پس از این که متقاضی درخواست صدور دستور فروش ملک ورثه ای را ثبت کرد، شعبه مورد نظر و زمان حضور در جلسه رسیدگی به دادخواست تعیین می شود. سپس با مشخص شدن این موارد، این درخواست ابلاغ می شود و سپس پرونده اجرایی به بخش اجرای احکام ارائه می شود. سرانجام بعد از قیمت گذاری ملک توسط کارشناسان، آگهی مزایده به بخش اجرای احکام مزایده ارسال می شود.

مزایده ملک ورثه ای

پس از تعیین زمان مزایده در خصوص فروش ملک، تا 5 روز قبل از انجام مزایده، خریداران ملک می توانند از ملک ورثه ای بازدید کنند. در روز مزایده، فرد با بالاترین قیمت پیشنهادی اقدام به خرید ملک موروثی می کند. پس از پایان این فرایند، 10% قیمت ملک به صورت نقدی پرداخت می شود و مابقی قیمت آن به حساب اجرای احکام پرداخت می شود که این کار باید در عرض یک ماه انجام گیرد.

انتقال سند ملک ورثه ای

پس از اتمام فرایند مزایده و کسر سهم اجرا در روز انتقال سند، وراث سند ملک ورثه ای را به نام خریدار می کنند و سهم هر یک از وراث نیز تقسیم شده و به آن ها پرداخت می شود.

روند انجام دستور فروش ملک ورثه ای

به طور خلاصه، در صورتی که وراث در استفاده از ملک ورثه ای دچار اختلاف شوند و این ملک پس از بررسی های لازم قابلیت افراز را نیز نداشته باشد، وراث می توانند صدور دستور فروش را از دادگاه درخواست نمایند. دادگاه پس از دریافت این درخواست، قرار کارشناسی صادر می نماید و پس از تعیین کارشناس و قیمت گذاری روی ملک، آن را با انجام تشریفات مزایده به فروش می رساند. پس از فروش ملک، وراث سهم خود از فروش را بر اساس میزان سهم از ملک مشاع ورثه ای دریافت خواهد کرد.

از آنجایی که دستور فروش ملک ورثه ای، حکم نمی باشد به همین خاطر نیاز به دعوت طرفین نیست و رای دادگاه در این مورد نیز قطعی و غیر قابل اعتراض می باشد.

روند پیچیده و مهم درخواست این موضوع، همواره بر داشتن یک وکیل ملکی متخصص تاکید می کند. شما می توانید با تماس با گروه وکلای بزرگمهر از بهترین وکیل متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

وکیل صدور دستور فروش ملک ورثه ای

از آنجایی که دعاوی در زمینه ملکی از پیچیدگی های بالایی برخوردار است و وجود یک وکیل مجرب در این زمینه، روند و نتیجه ی پرونده را به کلی به نفع شما تغییر می دهد، پیشنهاد می کنیم تا از یک وکیل با تجربه در زمینه ی دستور فروش برای ملک ورثه ای بهره مند شوید. گروه وکلای بزرگمهر، بهترین وکیل متخصص امور ملکی را با توجه به نوع پرونده تان به شما پیشنهاد می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشورت با گروه وکلای متخصص بزرگمهر در زمینه فروش ملک ورثه ای با ما تماس بگیرید.

مزایای وکلای با تجربه گروه بزرگمهر

 • سرعت بخشیدن به روند دادرسی
 • حضور در جلسات دادگاه بدون نیاز به حضور موکل و گزارش دهی منظم به موکل
 • حفظ اسرار و اطلاعات موکل و عدم فاش شدن آن ها
 • شفافیت مسائل حقوقی برای موکل
 • پیگیری منظم روند پرونده تا زمان حاصل شدن نتیجه پرونده
 • حق وکالت منصفانه
 • جذب اعتماد موکل و برقرای ارتباط موثر با او
 • انجام فعالیت های حقوقی با به روزترین سیستم حقوقی
 • به روز بودن و اطلاع از اخرین قوانین کشور
 • برخود مناسب و محترمانه با موکل و قاضی موکل
 • فعالیت گروه های مجرب در تمامی زمینه های حقوقی(ملکی، خانواده،و…)، کیفری و…

وکالت تخصصی

 

گروه وکلای بزرگمهر با سابقه درخشان و پرونده های موفق طی سال های اخیر آماده بررسی پرونده های قضایی و مشاوره های تخصصی در حوزه های مختلف حقوقی می باشد. با اعتماد به وکلای ما می توانید از استیفای کامل حقوق قانونی خود اطمینان خاطر داشته باشید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید02144428277

به وکیل دستور فروش ملک ورثه ای امتیاز دهید

87

امتیاز کل دستور فروش ملک ورثه ای

از طریق دکمه زیر به وکیل اثبات بی گناهی در سرقت امتیاز دهید

امتیاز کاربران: 3.55 ( 2 رای)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا