توقیف اموالملکی

توقیف ملک وکالتی

برای اعطای وکالت به بهترین وکیل توقیف ملک وکالتی با شماره 02144428277 و 09399217171 (منشی ۲۴ ساعته وکیل) تماس حاصل فرمایید.

چنانچه از بهترین وکیل توقیف ملک وکالتی سوال داشته و یا نیاز به مشاوره دارید، در انتهای مطلب سوال خود را مطرح نمایید تا کارشناسان حقوقی مجموعه سریعا به شما پاسخ دهند.

همانطور که میدانید موضوعات ملکی یکی مهم ترین و گسترده ترین موضوعاتی است که در دادگاه های کشور مورد بررسی قرار می گیرد. که اغلب این پرونده ها پروسه سخت و طولانی دارند که نیاز به تخصص و تجربه بالایی دارند. در این نوع پرونده ها به شدت نیاز به وکیل متخصص دارید زیرا هرگونه اشتباه در این پرونده ها منجر به ضرر و زیان مالی زیادی خواهد شد.

پرونده های موفق بهترین وکیل توقیف ملک وکالتی در گروه وکلای بزرگمهر

لیست عناوین

از آنجا که در گروه وکلای بزرگمهر، وکلا به صورت تخصصی در زمینه های حقوقی و کیفری فعالیت می کنند و به طور مثال بهترین وکیل توقیف ملک وکالتی، به صورت تخصصی تنها در این زمینه فعالیت کرده و از پذیرش پرونده هایی در زمینه های دیگر (به طور مثال خانواده، کیفری و…) معذور هستند، تعداد پرونده هایی که وکیل متخصص در هر زمینه پیگیری نموده است، از دیگر وکلای سایر مجموعه ها بیشتر بوده و همچنین به دلیل فعالت تخصصی، تجربه بسیار بالاتر و حرفه ای تری در این زمینه دارند. از جمله پرونده های شاخصی که بهترین وکیل توقیف ملک وکالتی در گروه وکلای بزرگمهر در آن ها موفق بوده است می توان به:

پرونده های شاخص موفق بهترین وکیل توقیف ملک وکالتی در گروه وکلای بزرگمهر

 

 ۱. پرونده ۱۰ هکتار زمین اراضی ملی اعلام شده که موفق به بازپس گیری زمین شد.

 ۲. پرونده تصرف عدوانی ملکی به ارزش ۱۰ میلیارد تومان که منجر به محکومیت متهمین و باز پس گیری ملک از آن ها برای موکلین شاکی این پرونده شد.

 ۳. پرونده فروش مال غیر و کلاهبرداری از طریق وکالت فروش ملک که ملکی به ارزش ۳ میلیارد تومان، به ارزش ۵۰ میلیون تومان معامله شده بود منجر به محکومیت متهم به ۵ سال حبس و بازپس گیری ملک به همراه خسارت برای موکل شد.

۴. پرونده تهاتر ملکی به ارزش ۲۴ میلیارد تومان

 ۵. پرونده انحصار وراثت و سهم الارث ملک به ارزش ۱۴ میلیارد تومان

۶. پرونده زمینخواری املاکی به ارزش مجموعا ۳۰۰ میلیارد تومان که منجر به دستگیری و محکومیت متهمین و بازپس گیری املاک شد.

و…

 

 

لیست وکلا متخصص توقیف ملک وکالتی

 

وکیل سعید ستوده  ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

تصویر جناب وکیل آقای سعید ستوده پارسا

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از ۱۰ سال سابقه وکالت

 

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل محمد فرخی  ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

تصویر وکیل محمد فرخی

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از 20 سال سابقه وکالت

 

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل منا محمدی سام  ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

تصویر سرکار خانم وکیل منا محمدی سام

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق دانشگاه تهران
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از 11 سال سابقه وکالت

 

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل امیر بهادر عامری  ⭐️⭐️⭐️

تصویر جناب وکیل آقای امیر بهادر عامری

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری در اصفهان
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از 5 سال سابقه وکالت

 

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل اصغر قنبری  ⭐️⭐️⭐️

تصویر جناب وکیل آقای اصغر قنبری

⚖️ کارآموز وکالت
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی دانشگاه آزاد اسلامی اهر
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️کمتر از 2 سال سابقه وکالت

 

تماس جهت اعطای وکالت


خانم فریبا رنجبر  ⭐️⭐️

تصویر خانم فریبا رنجبر؛ کارشناس حقوقی

⚖️ مشاور حقوقی
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی دانشگاه شهید بهشتی

⚖️بیش از 4 سال سابقه مشاوره حقوقی

 

تماس جهت مشاوره


خانم نسترن صادقی گندم آباد  ⭐️⭐️

تصویر خانم نسترن صادقی گندم آباد؛ کارشناس حقوقی

⚖️ مشاور حقوقی
⚖️ کارشناس ارشد حقوق بین الملل
⚖️ پژوهشگر شرکت انتقال گاز ایران

⚖️بیش از 4 سال سابقه مشاوره حقوقی

 

تماس جهت مشاوره


آقای مهدی مصفا  ⭐️⭐️

تصویر مهدی مصفا کارشناس حقوق

⚖️ مشاور حقوقی
⚖️ کارشناس حقوق

⚖️بیش از 2 سال سابقه مشاوره حقوقی

 

تماس جهت مشاوره

 

چرا باید وکالت پرونده توقیف ملک وکالتی خود را به گروه وکلای بزرگمهر بسپاریم

 

از آنجا که در پرونده های ملکی، تخصص و تجربه وکیل معیار و ملاک بسیار مهمی در تعیین سرنوشت پرونده است، تجربه بالا و همچنین موفقیت بهترین وکیل ملکی تهران در پرونده های ملکی در زمینه مشابه و یکسان، بسیار تاثیرگذار بوده و می تواند پرونده شما را به بهترین نتیجه ممکن هدایت کند. با در نظر گرفتن این اصل مهم، ما در گروه وکلای بزرگمهر در تلاش هستیم تا با هدف افزایش کیفیت و افزایش هرچه بیشتر آمار موفقیت پرونده ها، وکالت پرونده ملکی شما را به بهترین وکیل ملکی تهران که سابقه موفقیت در پرونده مشابه پرونده شما را در زمینه پرونده ملکی شما داشته باشد، ارجاع دهیم. در صورتی که تنها قصد اعطای وکالت ملکی دارید با گروه وکلای بزرگمهر تماس بگیرید تا کارشناسان ما جهت تنظیم وقت جلسه شما با بهترین وکیل ملکی تهران متخصص در زمینه پرونده ملکی شما، اقدام نمایند.

وقتی صحبت از ملک وکالتی می شود منظور از وکالت چیست؟ وکالت بدین صورت است که فردی با انجام قراردادی معین با شخصی دیگر برای انجام کارها و امور خود اقدام نماید و عقد این قرارداد در دفاتر ثبت اسناد رسمی صورت می گیرد. ملک وکالتی نیز از جمله این وکالت ها می باشد. فردی که وکالت به او سپرده شده را  وکیل و طرف دیگر را موکل گویند حال اگر این ملک وکالتی بنا به دلایلی که اشاره خواهیم کرد مورد توقیف قرار گرفت برای رفع توقیف ملک وکالتی چه اقداماتی لازم است؟  پیرامون همین مقاله درباره چگونگی توقیف ملک وکالتی و نحوه رفع توقیف اموال توضیح خواهیم داد.

با توجه به اهمیت موضوع ملک و توقیف ملک وکالتی و پیچیدگی های این موضوع، پیشنهاد می شود جهت پیگیری و پیشبرد مشکل خود با وکلای متخصص و مجرب در این حوزه مشورت نموده و از همراهی آن ها بهره مند گردید.

 

ملک وکالتی چیست؟

اگر فروشنده برای انجام امور مربوط به خرید و فروش ملک، خریدار را وکیل یا جانشین خود قرار دهد و طی یک قرارداد، وکالتی بین آن ها ایجاد و تنظیم شود که خرید ملک وکالتی گفته می شود. دلایل زیادی برای این نوع معامله ها وجود دارد گاهی فروشنده برای فروش  ملک خود عجله دارد و می خواهد هر چه سریع تر ملک او به فروش برسد یا گاهی اوقات ملک فروشی سند رسمی ندارد یا حتی سندش آماده نباشد که ممکن است به دلیل نداشتن پایان کار یا جریمه های شهرداری باشد، حتی ممکن است سند ملک در رهن بانک باشد که امکان آزادسازی یا انتقال سند به دیگری را نداشته باشد البته این شرایط موقتی است بعد از پرداخت بدهی به بانک، سند از رهن بانک آزاد می شود . البته معاملات وکالتی نیز خطرات و نگرانی های خود را نیز دارند یکی از این مشکلات و نگرانی ها همین موضوع توقیف ملک وکالتی می باشد.

 

ویژگی ملک وکالتی چیست ؟

– خریدار با داشتن وکالت از طرف فروشنده تمام اختیارات ملک را برعهده دارد.

– خریدار تنها در صورتی می تواند نقل و انتقالی در مورد ملک انجام دهد که به صورت وکالتی باشد در غیر این صورت اجازه هیچ گونه نقل و انتقالی را ندارد.

– ملک وکالتی تنها در صورتی فسخ می شود که موضوع دیوانگی، جنون، فوت و … هریک از طرفین اثبات شود.

– برای خلاص شدن طرفین از مشکلات حقوقی از جمله توقیف ملک وکالتی طرفین باید هر چه سریع تر اقدام به سند زدن ملک خود کنند.

– اگر ملک وکالتی با تنظیم قرار دادی در دفتر اسناد رسمی به ثبت رسیده باشد از نظر قانونی مشکلی ندارد در غیر این صورت این قرارداد فاقد اعتبار است.

 

توقیف ملک وکالتی برای مهریه

یکی از راه هایی که منجر به توقیف ملک وکالتی می شود درخواست طلب مهریه از طرف زوجه می باشد هنگامی که زوجه مهریه خود را مطالبه کرده باشد و در این حین زوج ملک وکالتی داشته باشد و یا اینکه در بنگاه  معاملات ملک خود را بصورت وکالتی معامله کرده باشد ولی سند رسمی در اداره ثبت اسناد رسمی نداشته باشد زوجه می تواند درخواست توقیف ملک وکالتی زوج را مطرح کند لذا برای تامین خواسته مهریه توقیف ملک وکالتی بلامانع است ولی زوج برای رفع توقیف ملک وکالتی خود می تواند درخواست رفع توقیف ملک وکالتی خود به عنوان مستثنیات دین به دادگاه ارائه دهد. در کنار توقیف ملک وکالتی زوج توسط زوجه برای طلب مهریه امکان توقیف ملک وکالتی فرد توسط طلبکاران او نیز امکان پذیر است با توجه به این که ملک وکالتی هنوز به نام فروشنده می باشد در نتیجه توقیف ملک وکالتی در مقابل بدهی های وی امکان پذیر است خریدار باید بتواند برای رفع توقیف ملک وکالتی خود مدرکی دال بر اینکه این ملک وکالتی قبل از توقیف شدن به نام او زده شده است ارائه دهد بدین طریق می توان برای رفع توقیف ملک وکالتی اقدام کرد. رویه های مختلفی برای توقیف ملک وکالتی وجود دارد اما با این حال می توان با مشاوره با بهترین وکیل دعاوی ملکی در تهران که متخصص در این حوزه است نسبت به رفع توقیف ملک وکالتی اقدام کرد که این موضوع نیازمند درخواست طرح دعوا  برای رفع توقیف ملک وکالتی در دادگاه میباشد .

مرجعی که برای توقیف ملک وکالتی برای مهریه وجود دارد دادگستری و  ادارات اجرای ثبت اسناد رسمی می باشد.

 

توقیف ملک وکالتی

توقیف ملک وکالتی که ثبت رسمی ندارد در صورتی امکان پذیر است که فرد در آن ملک وکالتی تصرف داشته باشد و یا به حکم نهایی مالک شناخته شده باشد چنانچه حکم به مالکیت فرد صادر شد امکان توقیف ملک وکالتی وجود دارد البته لازم به ذکر است که حکم صادر شده اگر به مرحله نهایی نرسیده باشد امکان توقیف ملک وجود دارد در غیر این صورت امکان توقیف ملک وکالتی وجود ندارد. بنا به ماده 101 قانون اجرای احکام مدنی تنها ملک و اموالی که به نام فرد می باشد امکان توقیف وجود دارد. توقیف ملک وکالتی که به ثبت نرسیده و به نام فرد نیست در صورتی امکان پذیر است که فرد در آن تصرف مالکانه داشته باشد. می توان به دلیل تصرف مال غیر، توقیف ملک وکالتی

 

رویه توقیف ملک وکالتی برای مهریه

پس از آن که زوجه اقدام به طلب مهریه خود کرد و بعد از رسیدگی ها و تشریفات قانونی حکم بر پرداخت مهریه از طرف زوج شود و اخطاریه از طرف اداره ثبت به ارسال می شود که وی  در ظرف مدت 10 روز مهریه زوجه را پرداخت کند اما اگر طی این 10 روز زوج از پرداخت مهریه امتنا کرد طی حکم اخطاری مبنی بر این که زوج باید در عرض سه روز تمام اموال و دارایی های خود برای توقیف کردن به دادگاه معرفی کند برای او فرستاده می شود توقیف اموال زوج حتی حقوق دریافتی نیز توقیف شده و در صورت داشتن ملک وکالتی نیز حکم برای توقیف ملک وکالتی نیز صادق است. البته لازم به ذکر است که بعد از صدور رای به نفع زوجه برای اجرایی شدن رای طبق مقررات زوجه باید درخواست خود را برای اجرای رای به دادگاه ارائه دهد صادر شدن اجراییه از طرف دادگاه مستلزم درخواست زوجه برای اجرای رای می باشد.

 

توقیف ملک وکالتی بعد از فروش

اگر در زمان معامله ملک وکالتی بنا به دلایلی فاصله بیفتد در این حین  به علت بدهی فروشنده ملک وکالتی حکم توقیف ملک وکالتی فروشنده توسط طلبکاران فروشنده صادر شود امکان توقیف ملک وکالتی وجود دارد. در این زمان خریدار باید بتواند اثبات مالکیت کند که ملک وکالتی قبل از توقیف به وی منتقل شده است که این مسئله باید نسبت به پیگیری طرح دعوا در دادگاه اقدام شود در این روند برای جلوگیری از هرگونه پیش آمد ناگوار و ضرر و زیان برای خریدار و هم چنین رفع توقیف ملک وکالتی بهتر است به مشاوره با وکیل دادگستری برای توقیف ملک وکالتی اقدام کرد. البته لازم به اشاره است که و اگر شخص مبایعه نامه داشته باشد می تواند برای جلوگیری از توقیف ملک وکالتی ثابت کند که این ملک قبل از صدور حکم دادگاه  عملا از مالکیت فروشنده خارج شده است و امکان توقیف ملک وجود ندارد.

 

نقش و اهمیت اخذ وکیل در توقیف ملک وکالتی

راه هایی مختلفی برای توقیف ملک وکالتی وجود دارد به علت اهمیت این موضوع که شامل قوانین آیین دادرسی و قواعد اجرای احکام مدنی است و همچنین برای تسریع و بهبود رسیدگی به پرونده نیاز به وجود یک وکیل متخصص در زمینه توقیف ملک وکالتی را آشکار می کند.  نقش وکیل وقتی پررنگ می شود که فرد آگاهی و اطلاع زیادی درباره قانون ندارد و با مشاوره و اخذ بهترین وکیل ملکی می تواند رسیدگی پرونده خود را که شامل مواردی همچون تنظیم و درخواست توقیف ملک وکالتی برای دادگاه و یا حتی در صورت نیاز به رفع توقیف ملک وکالتی نحوه تجدید نظر برای حکم صادر شده برای توقیف ملک وکالتی را برای موکل خود بازگو کند.

 

تعرفه و هزینه اخذ وکیل برای  توقیف ملک وکالتی

معولا هزینه وکیل برای پرونده های توقیف ملک وکالتی براساس میزان پیچیدگی و سختی پرونده و بر مبنای توافق بین وکیل و موکل محاسبه می شود و نمی توان هزینه دقیقی برای آن لحاظ کرد.

 

مزایای وکلای با تجربه گروه بزرگمهر

 • سرعت بخشیدن به روند دادرسی
 • حضور در جلسات دادگاه بدون حضور موکل و گزارش دهی منظم به موکل
 • حفظ اسرار و اطلاعات موکل و عدم فاش شدن
 • ساده سازی مسائل حقوقی برای موکل
 • پیگیری منظم تا زمان حل شدن پرونده موکل خود
 • حق وکالت منصفانه
 • جذب اعتماد موکل و برقرای ارتباط موثر با او
 • انجام فعالیت های حقوقی با به روزترین سیستم حقوقی
 • به روز بودن و اطلاع از اخرین قوانین کشور
 • برخود مناسب و محترمانه با موکل و قاضی موکل
 • فعالیت گروه های مجرب در تمامی زمینه های حقوقی،کیفری و….

 

وکالت تخصصی

 

گروه وکلای بزرگمهر با سابقه چندین ساله و داشتن بهترین وکلای مجرب و متخصص در تمامی زمینه های حقوقی و کیفری آماده ارائه خدمات و رسیدگی به پرونده های حقوقی و کیفری شما می باشد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

تلفن: 44428277-021

به وکیل توقیف ملک وکالتی امتیاز دهید

87

امتیاز کل وکیل توقیف ملک وکالتی

از طریق دکمه زیر به وکیل توقیف ملک وکالتی امتیاز دهید

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

 1. سلام برای توقیف اموال مهریه باید حتما از طریق اداره ثبت اسناد همان شهری اقدام کنیم که ملک و زمین در آن شهر هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا