توقیف اموالخانوادهخودرومهریه

توقیف خودرو برای مهریه

لیست وکیل توقیف اموال برای مهریه

برای اعطای وکالت به وکیل توقیف خودرو برای مهریه با شماره 02144428277 و 09374807447 (منشی ۲۴ ساعته وکیل) تماس حاصل فرمایید.

چنانچه از وکیل توقیف خودرو برای مهریه سوال داشته و یا نیاز به مشاوره دارید، در انتهای مطلب سوال خود را مطرح نمایید تا کارشناسان حقوقی مجموعه سریعا به شما پاسخ دهند.

توقیف اموال برای مهریه

لیست عناوین

با توجه به اینکه امروزه آمار طلاق رو به افزایش است، بحث مهریه بیشتر از قبل مطرح شده است. با اینکه مهریه را می توان قبل از طلاق هم مطالبه کرد اما از نظر عموم مردم معمولا بحث گرفتن مهریه بیشتر در زمان جدایی زوجین طرح می شود. مهریه، مالی است که به موجب عقد نکاح اعم از دائم یا موقت به زن تعلق می گیرد. مقدار مهریه در عقد دائم بستگی به میزان توافق و رضایتمندی طرفین دارد و هر چیزی که دارای ارزش اقتصادی و مالیت داشته باشد یعنی قابلیت تبدیل به پول را داشته باشد می توان برای مهریه زن قرارداد؛ مثل پول، طلا، سکه، زمین، آپارتمان، ملک،خودرو، وسایل و…

توقیف خودرو برای مهریه یکی از معمول ترین اقدامات برای اخذ مهریه است که می توان برای اطمینان یافتن از درستی و تسریع مراحل توقیف از وکیل متخصص در امور مهریه بهره برد.

پرونده های موفق وکیل توقیف خودرو برای مهریه در گروه وکلای بزرگمهر

از آنجا که در گروه وکلای بزرگمهر، وکلا به صورت تخصصی در زمینه های حقوقی و کیفری فعالیت می کنند و به طور مثال وکیل توقیف خودرو برای مهریه، به صورت تخصصی تنها در این زمینه فعالیت کرده و از پذیرش پرونده هایی در زمینه های دیگر (به طور مثال خانواده و…) معذور هستند، تعداد پرونده هایی که وکیل متخصص در هر زمینه پیگیری نموده است، از دیگر وکلای سایر مجموعه ها بیشتر بوده و همچنین به دلیل فعالت تخصصی، تجربه بسیار بالاتر و حرفه ای تری در این زمینه دارند. از جمله پرونده های شاخصی که وکیل توقیف خودرو برای مهریه گروه وکلای بزرگمهر در آن ها موفق بوده است می توان به:

پرونده های شاخص موفق گروه وکلای بزرگمهر

 

 ۱. پرونده سرقت از منازل با ۷۳ شاکی خصوصی که موفق به تبرئه متهم از تمامی اتهامات شد.

 ۲. پرونده قتل مدل معروف اینستاگرامی توسط همسر و سوزاندن جسد وی که منجر به محکومیت قاتل و همدستان به اعدام و دریافت دیه از آن ها برای خانواده مقتول این پرونده شد.

 ۳. پرونده بنزین پاشی و سوزاندن دختر جوان توسط نامزد وی که ویدیوی آن در شبکه های اجتماعی بسیار جنجال به پا کرده بود منجر به دریافت دیه و مجازات متهم برای موکل شد.

۴. پرونده آدم ربایی مسلحانه و تجاوز به یک خانم که منجر به محکومیت متهم به اعدام و دریافت دیه برای شاکی از سوی وکیل کیفری غرب تهران شد.

 ۵. پرونده قتل با سلاح گرم که منجر به تبرئه متهم از تمامی اتهامات شده است.

۶. پرونده دستگیری باند تولید مواد مخدر به همراه کشف ۴۰۰ کیلوگرم شیشه 

۷. پرونده جعل سند و فروش مال غیر که منجر به محکومیت متهم و دریافت خسارت برای موکل شد.

۸. پرونده زمین خواری به ارزش ۳۰۰ میلیارد تومان از املاک اطراف تهران

۹. پرونده ادعای تجاوز و زنای محصنه پزشک به بیمار که منجر به رفع اتهام متهم گردید

۱۰. پرونده تولید، توزیع و حمل ۴۵۰ لیتر مشروبات الکلی در دادگاه انقلاب که منجر به موفقیت در پرونده شده و حداقل مجازات ممکن (شلاق تعزیری که نهایتا به جزای نقدی تبدیل شد) برای متهم صادر شد.

۱۱. پرونده تجاوز و قتل دختر جوان و دفن کردن جسد وی در اطراف تهران

۱۲. پرونده حمله با سلاح سرد شمشیر به دو پسر جوان که منجر به قطع عضو یکی و قتل دیگری شده بود

۱۳. پرونده سرقت مسلحانه به همراه گروگانگیری در کرج

۱۴. پرونده سرقت از بانک در ورامین تهران

۱۵. پرونده سرقت مسلحانه طلا و جواهرات و تجاوز به خانم مالک بوسیله تهدید با اسلحه که منجر به صدور حکم اعدام شد.

و…

انواع مهریه در عقد دائم و موقت

مهریه در عقد دائم

مهر المسمی: مهریه ای که ضمن عقد نکاح تعیین شده و در سند ازدواج قید میشود.

*نکته: قبل از رابطه زناشویی ، زن مستحق نصف مهریه و بعد از برقراری رابطه زناشویی، زن مستحق مهریه ی کامل می باشد.

مهر المثل: در صورتی که زوجین قبل از عقد نکاح اقدام به تعیین مهریه نکرده باشند و قبل از تعیین مهریه، بین زوجین رابطه زناشویی رخ داده باشد، مهرالمثل برای زن تعیین می شود.

مهر المتعه: در این نوع مهریه هم همانند قبلی میزان مهریه قبل از عقد نکاح مشخص نشده است. در این مورد اگر شوهر قبل از نزدیکی و تعیین مهر، زن خود را طلاق دهد برای زن مهر المتعه تعیین می شود.

مهریه در عقد موقت

در عقد موقت برخلاف عقد دائم، تعیین مهریه اجباری است. در ماده 1095 قانون مدنی در این خصوص چنین مقرر کرده است : ” در نکاح منقطع ، عدم ذکر مهر در عقد موجب بطلان عقد است “. مطابق این ماده تعیین کردن مهریه و مقدار آن در عقد موقت یکی از شرایط صحت این عقد است. در عقد موقت دادن مهریه ربطی به ایجاد رابطه زناشویی و عدم ایجاد آن ندارد ومرد موظف است کل مهریه را بدهد اما اگر قبل از تمام شدم مدت صیغه ، زوج ادامه مدت را ببخشد یعنی بذل مدت کند و رابطه زناشویی انجام نشده باشد نصف مهریه به زن تعلق می گیرد.

تفاوت مهریه عندالمطالبه و عندالاستطاعه چیست؟

عند المطالبه بودن مهریه به این معنی است که به محض عقد و امضای عقد نامه، زن مالک مهر است و هر زمان که بخواهد می‌تواند مهریه‌ی خود را از شوهرش بخواهد و با مراجعه به محاکم و دادگاه های خانواده یا رجوع به اجرای ثبت درخواست رسمی کل یا قسمتی از مهریه خود را بکند. و بر اساس قانون هرگاه برای مهریه زمان و موعد پرداخت مشخص نشده باشد ، مهریه از نوع عندالمطالبه است.

عندالاستطاعه بودن مهریه به این معنی است که زمان پرداخت مهریه، هنگامی است که مرد، توانایی و وسع مالی پرداخت مهریه را داشته باشد یعنی پرداخت آن وابسته به استطاعت مرد (زوج) است، یعنی مرد توان پرداخت داشته باشد، اگر توانایی پرداخت نداشته باشد زن حق طلب مهریه را نخواهد داشت.

با توجه به ابلاغ بخشنامه ثبتی به دفاتر رسمی، سردفتر ازدواج می تواند با توافق زوجین حتی بعد از عقد هم مستواند نوع مهریه را از عندالمطالبه به عندالاستطاعه یا بالعکس تبدیل کند تا جایی که می تواند بخشی را عندالمطالبه و بخشی را عندالاستطاعه قرار دهد و درباره ی این موضوع هیچ منع یا محدودیتی وجود ندارد.مثال اگر کل مهریه ۲۰۰ سکه باشد می تواند ۱۱۰ سکه را عندالمطالبه و ۹۰ سکه باقی مانده را عندالاستطاعه قرار دهد.

آیا میدانید؟ یک دادخواست اشتباه یا یک سخن نسنجیده پرونده ۱۰۰٪ پیروز شما را به شکست میکشاند؟
آیا میدانید؟ یک دادخواست اشتباه یا یک سخن نسنجیده پرونده ۱۰۰٪ پیروز شما را به شکست میکشاند؟

لیست وکیل توقیف خودرو برای مهریه

 

وکیل سعید ستوده تیک آبی تایید هویت
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

تصویر جناب وکیل آقای سعید ستوده پارسا

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از ۱۴ سال سابقه

 

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل محمد فرخی تیک آبی تایید هویت
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

تصویر وکیل محمد فرخی

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از ۲۲ سال سابقه

 

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل منا محمدی سام تیک آبی تایید هویت
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

تصویر سرکار خانم وکیل منا محمدی سام

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق دانشگاه تهران
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از 11 سال سابقه

 

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل ملیحه سنگ سفیدی تیک آبی تایید هویت
⭐️⭐️⭐️⭐️

خانم ملیحه سنگ سفیدی وکیل دادگستری

⚖️ وکیل دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق

⚖️ عضو وکلای مرکز مشاوران و کارشناسان قوه قضاییه

 

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل امیر بهادر عامری تیک آبی تایید هویت
⭐️⭐️⭐️

تصویر جناب وکیل آقای امیر بهادر عامری

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری در اصفهان
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

همچنین بخوانید:  دادخواست مطالبه مهریه

⚖️بیش از 5 سال سابقه

 

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل اصغر قنبری تیک آبی تایید هویت
⭐️⭐️⭐️

تصویر جناب وکیل آقای اصغر قنبری

⚖️ کارآموز وکالت
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی دانشگاه آزاد اسلامی اهر
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️کمتر از 2 سال سابقه

 

تماس جهت اعطای وکالت


خانم فریبا رنجبر تیک آبی تایید هویت
⭐️⭐️

تصویر خانم فریبا رنجبر؛ کارشناس حقوقی

⚖️ مشاور حقوقی
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی دانشگاه شهید بهشتی

⚖️بیش از 4 سال سابقه مشاوره حقوقی

 

تماس جهت مشاوره


خانم نسترن صادقی گندم آباد تیک آبی تایید هویت
⭐️⭐️

تصویر خانم نسترن صادقی گندم آباد؛ کارشناس حقوقی

⚖️ مشاور حقوقی
⚖️ کارشناس ارشد حقوق بین الملل
⚖️ پژوهشگر شرکت انتقال گاز ایران

⚖️بیش از 4 سال سابقه مشاوره حقوقی

 

تماس جهت مشاوره


آقای مهدی مصفا تیک آبی تایید هویت
⭐️⭐️

تصویر مهدی مصفا کارشناس حقوق

⚖️ مشاور حقوقی
⚖️ کارشناس حقوق

⚖️بیش از 2 سال سابقه مشاوره حقوقی

 

تماس جهت مشاوره

قانون توقیف خودرو برای مهریه

قانون برای مرد هایی که با وجود طرح دعوای حقوقی که علیه وی شده از پرداخت مهریه امتناع میکند، ضمانت ها و راهکار های خاصی را در نظر گرفته است. در توقیف خودرو برای مهریه، هم می توان از طریق دادگاه و هم از طریق ثبت اقدام کرد. در صورت استخدام وکیل نیازی به حضور در خیلی از مراحل توقیف خوردو ندارید.

توقیف فیزیکی خودرو

توقیف فیزیکی به این معنی است که مانع از دخل و تصرف فرد به آن وسیله شده واجازه ی دسترسی شخص بهآن وسیله را نمی دهد. مثلا در توقیف خودرو برای مهریه آن را در پارکینگ می گذارند تا مالک حق تصرف در آن را نداشته باشد البته خودرو را هم می توان توقیف سندی کرد یعنی از خرید و فروش آن جلوگیری کرد.

توقیف خودرو برای مهریه از طریق دادگاه

در این روش باید زن باید دادخواستی مبنی بر مطالبه مهریه به دادگاه ارائه کند و همزمان با این دادخواست، تقاضای تامین خواسته کند تا بعد از صدور رای به نفع وی، خودروی شوهر توقیف شود و فرصتی برای مخفی کردن یا انتقال سند خودرو به نام دیگری برای مرد باقی نماند. بنابراین برای توقیف خودرو برای مهریه، پس از معرفی خودرو به دادگاه به عنوان تامین خواسته، زن باید اقدام به استعلام از پلیس راهور کند تا خودرو یا خودروهایی که به نام مرد است را توقیف سندی کرده تا دیگر نقل و انتقال سند خودرو امکان‌پذیر نباشد.

توقیف خودرو برای مهریه از طریق اجرای ثبت اسناد

یکی از راه‌ها برای وصول مهریه توقیف خودرو از طریق اجرای ثبت است. یعنی زن می‌تواند خودرو همسرش را در جهت دریافت مهریه توقیف کند. با تصویب قانون جدید نحوه اجرای محکومیت های مالی، خودرو دیگر جزء مستثنیات دین نیست در حالی که تا قبل از تصویب قانون جدید محکومیت های مالی مصوب ۱۳۹۴، خودرو مناسب جایگاه و مورد نیاز مدیون جزء مستثنیات دین بود، یعنی وصول مهریه از طریق آن ممکن نبود. فقط در صورتی که اثبات شود که فرد از طریق خودرو خود امرار معاش می‌کند، نمی‌توان حکم توقیف آن را گرفت.

چرا باید وکالت پرونده توقیف خودرو برای مهریه خود را به گروه وکلای بزرگمهر بسپاریم

از آنجا که در پرونده های توقیف خودرو برای مهریه، تخصص و تجربه وکیل معیار و ملاک بسیار مهمی در تعیین سرنوشت پرونده است، تجربه بالا و همچنین موفقیت وکیل توقیف خودرو برای مهریه تهران در پرونده های توقیف خودرو برای مهریه در زمینه مشابه و یکسان، بسیار تاثیرگذار بوده و می تواند پرونده شما را به بهترین نتیجه ممکن هدایت کند. با در نظر گرفتن این اصل مهم، ما در گروه وکلای بزرگمهر در تلاش هستیم تا با هدف افزایش کیفیت و افزایش هرچه بیشتر آمار موفقیت پرونده ها، وکالت پرونده توقیف خودرو برای مهریه شما را بهترین وکیل توقیف خودرو برای مهریه تهران با تجربه که سابقه موفقیت در پرونده مشابه پرونده شما را در زمینه پرونده توقیف خودرو برای مهریه شما داشته باشد. در صورتی که تنها قصد اعطای وکالت به وکیل توقیف خودرو برای مهریه دارید با گروه وکلای بزرگمهر تماس بگیرید تا کارشناسان ما جهت تنظیم وقت جلسه شما با وکیل متخصص در زمینه پرونده توقیف خودرو برای مهریه شما، اقدام نمایند.

رفع توقیف خودرو برای مهریه

اگر مرد بتواند ثابت کند که خودرویی که زن از او توقیف کرده وسیله کار وی است و از طریق آن امرار معاش و کسب درآمد می‌کرده و نیز خودرو از نظر عرف خودروی گران ‌قیمتی نباشد می‌تواند با استناد به اینکه ماشین مذکورذکر شده وسیله ضروری زندگی‌اش است و جزء مستثنیات دین به حساب می‌آید، رفع توقیف از ماشین را از دادگاه درخواست کند. برای راه های اثبات آن که بتوانید توقیف خودرو برای مهریه را لغو کنید میتوانید با وکیل متخصص مشورت نمایید.

نکاتی در خصوص توقیف خودرو برای مهریه

 • در صورتی که قبل از توقیف خودرو شخص سومی، بر اساس قرارداد واقعی و قابل استناد، خودرو را خریداری کرده باشد.، اگر به توقیف خودرو اعتراض کند می تواند، درخواست رفع توقیف نماید.
 • اگر ماشین وسیله کار زوج باشد و وی از طریق آن امرار معاش می کرده( تاکسی ) و ماشین وی نیز ماشین گران قیمتی از نظر عرف نباشد در صورت توقیف فیزیکی خودرو برای مهریه، می تواند تقاضای رفع توقیف ماشین با استناد به اینکه خودرو ذکر شده وسیله ضروری زندگی اش است و جزء مستثنیات دین حساب را بنماید.
 • گاهی مرد خودرو خود را به نام شخص دیگر برای فرار از پرداخت مهریه، معامله ای را انجام می دهد، که این معامله به قصد فرار از دین نامیده می شود و در این حالت امکان تعقیب و محکومیت کیفری مرد و محکومیت به تحمل حبس وجود دارد.
 • توقیف خودرو قولنامه ای که سند هنوز به نام مرد است قابل توقیف است. خریدار باید اعتراض ثالث بدهد مبنی بر اینکه این خودرو را قبل از توقیف شدن خریداری کرده است.

مراحل توقيف خودرو برای مهریه توسط دادگاه چقدر طول می کشد ؟

توقیف اموال یا دعوي تأمين خواسته به صورت فوری در دادگاه رسیدگی می شود و بر پایه ی آن زن به هنگام يا قبل از طرح دعواي توقیف خودرو برای مهریه، از دادگاه تقاضاي تأمين اموال بلامعارض (اموالی که مجاورین آن ملک یا زمین یا سایر اشخاص حق یا ادعایی علیه مالکیت بر آن نکنند) مرد را مي نمايد .

چنانچه زن اموالی از مرد معرفی دادگاه نماید حدود یک هفته زمان میبرد در غیر اینصورت تا زمان وصول نتیجه استعلام زمان میبرد.

قبل از صدور و ابلاغ اجراییه مرد میتواند اموال خود را منتقل نماید.

اگر دعواي تأمين خواسته به تنهايي به دست مرجع قضایی برسد، زن موظف است نهايتاً ظرف مهلت ١٠ روز بعد از صدور قرار، دادخواست مطالبه را نيز تقديم دادگاه کند وگرنه قرار صادره به درخواست مرد، لغو و بدون اثر خواهد شد، پس در این وارد بهتر است از قبل با یک وکیل متخصص مشورت کنید که با حرکاتی ناخواسته باعث بروز مشکلاتی سخت تر نشوید.

برای اعطای وکالت به وکیل توقیف خودرو برای مهریه با شماره 02144428277 و 09374807447 (منشی ۲۴ ساعته وکیل) تماس حاصل فرمایید.

چنانچه از وکیل توقیف خودرو برای مهریه سوال داشته و یا نیاز به مشاوره دارید، در انتهای مطلب سوال خود را مطرح نمایید تا کارشناسان حقوقی مجموعه سریعا به شما پاسخ دهند.

توقیف خودرویی که قبلا توقیف شده

اگر فردی بخواهد ماشین کسی را توقیف کند برای طلب خود مثلا زن برای مهریه خود بخواهد آن را توقیف کند، و این خودرو از پیش توسط فرد دیگری هم توقیف شده باشد چه باید کرد؟

آیا می توان دوباره خودرو توقیف شده را برای مهریه توقیف کرد؟

توقیف خودرو برای مهریه زمانی که از قبل خودرو برای طلب فرد دیگری توقیف شده به این صورت است که دادگاه بررسی می کند که آیا ماشین و خودرویی که بابت طلب آن فرد توقیف شده آیا از میزان آن طلب ارزش بیشتری دارد یا خیر، برای مثال طلب فرد قبلی که خودرو را توقیف کرده 50 میلیون تومان است و خودرو 200 میلیون تومان ارزش دارد در اینجا دادگاه می تواند به اصطلاح برای بار دوم توقیف مازاد کند یعنی تا مبلغ 50 میلیون در توقیف آن فرد و باقی آن در توقیف طلبکار حال حاضر باشد.

مزایای وکلای با تجربه گروه بزرگمهر

 • سرعت بخشیدن به روند دادرسی
 • حضور در جلسات دادگاه بدون نیاز به حضور موکل و گزارش دهی منظم به موکل
 • حفظ اسرار و اطلاعات موکل و عدم فاش شدن آن ها
 • شفافیت مسائل حقوقی برای موکل
 • پیگیری منظم روند پرونده تا زمان حاصل شدن نتیجه پرونده
 • حق وکالت منصفانه
 • جذب اعتماد موکل و برقرای ارتباط موثر با او
 • انجام فعالیت های حقوقی با به روزترین سیستم حقوقی
 • به روز بودن و اطلاع از اخرین قوانین کشور
 • برخود مناسب و محترمانه با موکل و قاضی موکل
 • فعالیت گروه های مجرب در تمامی زمینه های حقوقی(ملکی، خانواده،و…)، کیفری و…

وکالت تخصصی

 

گروه وکلای بزرگمهر با سابقه درخشان و پرونده های موفق طی سال های اخیر آماده بررسی پرونده های قضایی و مشاوره های تخصصی در حوزه های مختلف حقوقی می باشد. با اعتماد به وکلای ما می توانید از استیفای کامل حقوق قانونی خود اطمینان خاطر داشته باشید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید02144428277

به توقیف خودرو برای مهریه امتیاز دهید

78

امتیاز کل توقیف خودرو برای مهریه

از طریق دکمه زیر به توقیف خودرو برای مهریه امتیاز دهید

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا