تامین خواستهخانوادهمهریه

اعتراض به تامین خواسته مهریه

تامین خواسته مهریه با پرداخت | اعتراض به تامین خواسته مهریه | لیست قرار تامین خواسته مهریه

برای اعطای وکالت به وکیل اعتراض به تامین خواسته مهریه با شماره 02144428277 و 09374807447 (منشی ۲۴ ساعته وکیل) تماس حاصل فرمایید.

چنانچه از وکیلاعتراض به تامین خواسته مهریه سوال داشته و یا نیاز به مشاوره دارید، در انتهای مطلب سوال خود را مطرح نمایید تا کارشناسان حقوقی مجموعه سریعا به شما پاسخ دهند.

اعتراض به تامین خواسته مهریه

لیست عناوین

تامین خواسته مهریه یک نوع درخواستی است که زوجه میتواند نسبت به تمام یا بخشی از مهریه خود را برای اموال منقول یا غیر منقول به دادگاه یا اداره ی ثبت تقاضا نماید. چرا که سند زوجین یه سند رسمی است. و زوجه میتواند نسبت به صدور تامین خواسته مهریه برای اموال به اداره ثبت معراجه نماید.

حال هدف از این هست که زوجه می خواهد با این درخواست ایجاد ممانعت برای نقل و انتقال اموال توسط زوج کند.

پرونده های موفق وکیل اعتراض به تامین خواسته مهریه در گروه وکلای بزرگمهر

از آنجا که در گروه وکلای بزرگمهر، وکلا به صورت تخصصی در زمینه های حقوقی و کیفری فعالیت می کنند و به طور مثال بوکیل اعتراض به تامین خواسته مهریه، به صورت تخصصی تنها در این زمینه فعالیت کرده و از پذیرش پرونده هایی در زمینه های دیگر (به طور مثال خانواده، کیفری و…) معذور هستند، تعداد پرونده هایی که وکیل متخصص در هر زمینه پیگیری نموده است، از دیگر وکلای سایر مجموعه ها بیشتر بوده و همچنین به دلیل فعالت تخصصی، تجربه بسیار بالاتر و حرفه ای تری در این زمینه دارند. از جمله پرونده های شاخصی که بوکیل اعتراض به تامین خواسته مهریه در گروه وکلای بزرگمهر در آن ها موفق بوده است می توان به:

پرونده های شاخص موفق وکیل اعتراض به تامین خواسته مهریه در گروه وکلای بزرگمهر

 

 ۱.پرونده طلاق یک طرفه بازیگر معروف که منجر به دریافت کامل مهریه و نفقه شد

 ۲.پرونده ترک انفاق و عدم تمکین همسر که منجر به موفقیت در پرونده شده و حکم طلاق برای همسر صادر شد.

 ۳. پرونده مهریه به ارزش ۱۵۰۰ سکه که منجر به دریافت کامل مهریه شد.

و ۸۰ پرونده موفق دیگر

و…

آیا میدانید؟ یک دادخواست اشتباه یا یک سخن نسنجیده پرونده ۱۰۰٪ پیروز شما را به شکست میکشاند؟
آیا میدانید؟ یک دادخواست اشتباه یا یک سخن نسنجیده پرونده ۱۰۰٪ پیروز شما را به شکست میکشاند؟

لیست وکلا متخصص وکیل اعتراض به تامین خواسته مهریه

وکیل سعید ستوده تیک آبی تایید هویت
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

تصویر جناب وکیل آقای سعید ستوده پارسا

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از ۱۴ سال سابقه

تماس جهت اعطای وکالت

وکیل محمد فرخی تیک آبی تایید هویت
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

تصویر وکیل محمد فرخی

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از ۲۲ سال سابقه

تماس جهت اعطای وکالت

وکیل منا محمدی سام تیک آبی تایید هویت
⭐️⭐️⭐️

تصویر سرکار خانم وکیل منا محمدی سام

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق دانشگاه تهران
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از ۱۲ سال سابقه

تماس جهت اعطای وکالت

وکیل ملیحه سنگ سفیدی تیک آبی تایید هویت
⭐️⭐️⭐️

خانم ملیحه سنگ سفیدی وکیل دادگستری

⚖️ وکیل دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق

⚖️ عضو وکلای مرکز مشاوران و کارشناسان قوه قضاییه

تماس جهت اعطای وکالت

وکیل امیر بهادر عامری تیک آبی تایید هویت
⭐️⭐️⭐️

تصویر جناب وکیل آقای امیر بهادر عامری

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری در اصفهان
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از 5 سال سابقه

تماس جهت اعطای وکالت

وکیل اصغر قنبری تیک آبی تایید هویت
⭐️⭐️

تصویر جناب وکیل آقای اصغر قنبری

⚖️ کارآموز وکالت
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی دانشگاه آزاد اسلامی اهر
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️کمتر از 2 سال سابقه

تماس جهت اعطای وکالت

خانم فریبا رنجبر تیک آبی تایید هویت
⭐️⭐️

تصویر خانم فریبا رنجبر؛ کارشناس حقوقی

⚖️ مشاور حقوقی
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی دانشگاه شهید بهشتی

⚖️بیش از 4 سال سابقه مشاوره حقوقی

تماس جهت مشاوره

خانم نسترن صادقی گندم آباد تیک آبی تایید هویت
⭐️⭐️

تصویر خانم نسترن صادقی گندم آباد؛ کارشناس حقوقی

⚖️ مشاور حقوقی
⚖️ کارشناس ارشد حقوق بین الملل
⚖️ پژوهشگر شرکت انتقال گاز ایران

⚖️بیش از 4 سال سابقه مشاوره حقوقی

تماس جهت مشاوره

آقای مهدی مصفا تیک آبی تایید هویت
⭐️⭐️

تصویر مهدی مصفا کارشناس حقوق

⚖️ مشاور حقوقی
⚖️ کارشناس حقوق

⚖️بیش از 2 سال سابقه مشاوره حقوقی

تماس جهت مشاوره

مهریه

مهریه یا صداق مالی است که موجب عقد بین مرد و زن، زن صاحب حق مهریه میشود و مرد موظف است که آن ( مهریه ) را به زوجه بدهد. زوج باید چه زن تمکن مالی داشته باشد و چه نداشته باشد. و یا اینکه چه طلاق بگیر یا نگیرد. باید مهریه ی خود را بده چرا که دینی است که باید پرداخت شود،

مهریه یا عندالمطالبه است یا عندالاستطاعه فرق در این است در مهریه عندالاستطاعه نه امکان جلب زوج وجود دارد و نه امکان ممنوع الخروج کردن و  فقط در صورتی که مالی از زوج به دادگاه یا اداره اجرای ثبت معرفی شود از بایت مهریه توقیف می شود و اگر مالی نباشد، امکان وصول مهریه نیست.

مهریه عندالمطالبه:

مهریه عندالمطالبه، مهریه ای است که هرگاه زن بخواهد می تواند مهریه اش را از همسرش مطالبه کند و مرد موظف است که مهریه همسرش را پرداخت کند. در شرایطی مرد می تواند مهریه عندالمطالبه را پرداخت نکند که عدم توانایی مالی خود را به اثبات رساند و در این شرایط دادگاه مهریه را تقسیط می نماید.

مهریه عندالاستطاعه:

مهریه عندالاستطاعه، مهریه ای است که پرداختن آن به همسر به این شط توانایی کافی مالی مرد است. در مهریه عندالاستطاعه اصل بر این است که مرد توانایی پرداخت کامل و یکجای مهریه را ندارد و اثبات خلاف آن ، به عهده ی زن می باشد.

انواع مهریه – مهرالمسمی، مهرالسنه یا مهر محمدی، مهر المثل و مهر المتعه

اعتراض مهریه

اعتراض به معنی اعلام مخالفت با یک دعوی است که از نتیجه و عمل آن راضی نیستیم، این اعتراض می تواند گفتاری، نوشتاری و یا عملی باشد که بسته به نوع اعتراض هم متفاوت می باشد. برای مثال اعتراض به تامین خواسته مهریه، اعتراضی است که زوج در خصوص درخواست تامین خواسته مهریه زوجه در طی یک مهلت ده روز به دادگاه مربوط مراجعه نماید.

اعتراض به تامین خواسته مهریه

گرچه قرار تامین خواسته مهریه به خوانده ابلاغ می شود و وی حق دارد ظرف 10 روز به دادگاه صادرکننده قرار، به آن اعتراض نماید و دادگاه نیز در اولین جلسه، ضمن رسیدگی به اعتراض، نسبت به آن تعیین تکلیف می کند، قرار تامین خواسته مهریه باید متعاقب ابلاغ به خوانده فورا اجرا شود. در مواردی که ابلاغ فوری ممکن نباشد و تاخیر، باعث تضییع یا تفریط خواسته گردد. قرار تامین خواسته مهریه ابتدا، اجرا و سپس، به خوانده ابلاغ می شود ( مواد 116 و 117 قانون آئین دادرسی مدنی )، قرار قبول یا رد تامین خواسته طبق ماده 119 همان قانون قابل جدید نظر نبوده و قطعی است.

با این وجود، صدور قرار تامین خواسته مهریه و توقیف اموال خوانده (مرد) به میزان مهریه یا بخشی از آن، به معنای امکان برداشت سریع از آن و یا محکومیت مشارالیه (خوانده) محسوب نمی گردد. وجهت حصول بدان، ضرورت تقدیم دادخواست راجع به اصل خواسته ( مطالبه مهریه ) از سوی خواهان (زن) ضروت است. لذا، در  صورت قرار تامین خواسته مهریه از اموال خوانده، زن باید در این مرحله نسبت به تقدیم ( دادخواست مطالبه مهریه ) اقدام نماید.

همچنین بخوانید:  وکیل مهریه و طلاق

زمان درخواست تامین خواسته مهریه

خواهان می‌تواند از دادگاه درخواست تأمین خواسته مهریه  بنماید. بنابراین از هیچ یک از مواد قانون مرقوم استفاده نمی‌شود که خواهان مکلف باشد برای درخواست تأمین خواسته مهریه، به طورمستقل، جدای از تقویمی که در دادخواست مطالبه اصل دعوی نموده است، خواسته را تقویم نماید. بدین لحاظ، از حیث اصول و موازین حقوقی نیز چنین تقویمی لازم نمی‌باشد، زیرا تقویم خواسته در پرداخت هزینه دادرسی و نیز مراحل بعدی رسیدگی ممکن است مؤثر باشد که در مورد درخواست تأمین خواسته مهریه، نظر به اینکه هزینه معیّنی برابر با هزینه دعاوی غیر مالی برای آن مقررشده است و چون به تنهائی هیچگاه قابل تجدید نظرخواهی نیست، لذا هر دو اثر مزبور منتفی است. از سوی دیگر، هدف از درخواست تامین خواسته مهریه، تأمین عین خواسته یا معادل آن می‌باشد؛ بنابراین حتی در مواردی که خواسته، وجه نقد نیست و از نظر رسیدگی به اصل دعوی نیازمند تقویم است، این تقویم تأثیری در تأمین خواسته مهریه ندارد

شکل درخواست تامین خواسته مهریه

در قانون آیین دادرسی مدنی، از عبارت ( درخواست تامین خواسته مهریه) استفاده شده است و به نظر برای این درخواست، نیاز به تقدیم دادخواست نباشد، ولی دادگاه ها عملا این درخواست را منوط به تقدیم دادخواست می دانند. به جز مواردی که در اثنای رسیدگی به اصل دعوی، صدور این قرار تقاضا شود که در این صورت با تقدیم لایحه نیز بعمل می آید.

نکاتی  در مورد قرار تامین خواسته مهریه

 1. در تمام مواردی که تامین به فروش مال تامین شده منتهر می گردد رعایت مستثنیات دین الزامی است و در صورتی که مالی جز مستثنیات دین باشد نباید در طی قرار تامین خواسته مهریه توقیف شود.
 2. تنظیم درخواست تامین خواسته مهریه در یک نسخه کافی می باشد چرا که قرار تامین خواسته و به پیوست آن توقیف اموال به خوانده ابلاغ نمی شود برای همین وجود یک نسخه برای قرار تامین خواسته مهریه کافی می باشد.
 3. قرار تامین خواسته جزء محکومیت های مالی محسوب نخواهد شد برای همین مشمول اجرای محکومیت های مالی نمی شود.
 4. آگاه نمودن خوانده از قرار تامین خواسته مهریه ممنوع می باشد برای همین بعد از اجرایی شدن قرار تامین خواسته مهریه، خوانده می تواند ظرف یک مهلت 10 روزه اعتراض به تامین خواسته مهریه را به دادگاه مربوط تسلیم نماید.
 5. حقوق مستخدمین دولتی و شرکتی خصوص می تواند طبق خواسته برای توقیف معرفی شوند.

آثار تامین خواسته مهریه

در آثار تامین خواسته مهریه برای خواهان که در اینجا می باشد به این صورت که حق ابطال برای هر نقل و انتقال و یا فروشی برای اموال شوهر از بین می رود و دادخواست تامین خواسته مهریه زوجیه نسبت به سایر طلبکاران در اولویت می باشد.

دیگر اثر تامین خواسته مهریه این هست که مالی که در اختیار شخص ثالث وجود دارد محفوظ می ماند و شخص ثالث هیچ گونه حقی در خصوص تهاتر و یا معاوضه مل را به غیر نخواهد داشت.

اثر تامین خواسته مهریه بر خوانده، این نوع اثر تامین خواسته مهریه برای خواندن به این صورت که ممکن است دعوی تامین خواسته مهریه خواهان بنا به هر دلیلی رد گردد و یا خود خواهان دعوی خود را مسترد نماید و رای دادگاه مبنی بر رد شدن دعوی قطعی شود. در این جور مواقع خوانده می تواند مطالبه خسارت ناشی از اجرای قرار تامین خواسته مهریه را از خواهان یا زوجین دریافت نماید.

 • ایجاد حق تقدم:

شخصی که مالی را به موجب تامین خواسته مهریه توقیف کرده، از تاریخ توقیف آن مالف نسبت به آن مال حق تقدم پیدا می کند. صرف صدور قرار تامین حق تقدم ایجاد نمی شود. بلکه اجرای آن و توقیف ما است که حق تقدم ایجاد می کند.

 • ممنوعیت نقل انتقال اموال توقیفی:

هر گونه نقل انتقال، اعم از قطعی و شرطی و رهنی نسبت به مال توقیف شده در موضوع تامین خواسته مهریه، باطل و بلااثر است. همچنین هرگونه تعهد یا قرارداد نسبت به مال توقیف شده نافذ نیست.

وجود تامین خواسته مهریه با پرداخت خسارت:

زمانی که خواهان درخواست تامین خواسته مهریه اموال زوج را می دهد باید بابت این تقاضا مبلغی را به عنوان خسارت احتمالی که ممکن است در طول این دعوی اتفاق بیفتد به حساب دادگاه واریز نماید. که در صورت رد دعوی، خوانده بتواند هزینه این خسارت را مطالبه نماید، اما در خصوص مطالبه این خسارت نقل به این گونه است که:

خوانده که در اینجا زوج می باشد حق دارد که در مهلت بیست روز از تاریخ ابلاغ رای قطعی بدون رعایت تشریفات خاص نسبت به مطالبه خسارت احتمالی با تسلیم دلایل قانع کننده خسارت را خواستار شود، که در این خصوص دادگاه هم باید خواهان را با خبر از این مطالبه خسارت نماید تا در طی یک مهلت ده روز دفاعیات خود را در خصوص این مطالبه خسارت تقدیم دادگاه نماید که دادگاه پس از بررسی این دلایل و دفاعیات رای مورد نظر خود را ابلاغ می نماید.

اگر خوانده یا زوج در مهلت بیست روز هیچگونه درخواستی مبنی بر مطالبه ی خسارت ندهد این خسارت سپرده شده که برای احتمال خسارت بوده است خواهان یا زوجه مسترد می شود.

رسیدگی به قرار تامین خواسته مهریه توسط شورای حل اختلاف

شورای حل اختلاف صلاحیت رسیدگی به قرار تامین خواسته مهریه را ندارد لذا در مواردی که پرونده ی کیفری برای قرار تامین خواسته مهریه به او ابلاغ شده باشد باید خود او پرونده را به مرجع صالح بفرستد و برای پرونده های امور مدنی باید خواهان را آگاه نماید که درخواست قرار تامین خواسته مهریه خود را به دادگاه صلاحیت دار دیگری ارجاع دهد.

بهترین وکیل اعتراض به تامین خواسته مهریه

بهترین وکلا برای شما کسانی هستند که در عتراض به تامین خواسته مهریه تخصص دارند.

برای انتخاب بهترین وکیل برای شما، دادسان شرایطی از جمله

 1. رزومه و قیمت پیشنهادی از چند وکیل
 2. هزینه مشاوره اولیه
 3. پیشنهاد متنی از چند وکیل متخصص کار خود
 4. امتیاز کاربران به وکلا

هزینه ی اخذ وکیل برای اعتراض به تامین خواسته مهریه

هزینه ی اخذ وکیل برای اعتراض به تامین خواسته مهریه معمولا درصدی از مبلغ مورد مطالبه می باشد.

مزایای وکلای با تجربه گروه بزرگمهر

 • سرعت بخشیدن به روند دادرسی
 • حضور در جلسات دادگاه بدون نیاز به حضور موکل و گزارش دهی منظم به موکل
 • حفظ اسرار و اطلاعات موکل و عدم فاش شدن آن ها
 • شفاف سازی مسائل حقوقی برای موکل
 • پیگیری منظم روند پرونده تا زمان حاصل شدن نتیجه پرونده
 • حق وکالت منصفانه
 • جذب اعتماد موکل و برقراری ارتباط موثر با او
 • انجام فعالیت های حقوقی با به روز ترین سیستم حقوقی
 • به روز بودن و اطلاع از آخرین قوانین کشور
 • برخورد مناسب و محترمانه با موکل و قاضی موکل
 • فعالیت گروه های مجرب در تمامی زمینه های حقوقی(ملکی، خانواده و…)، کیفری و … 

 

گروه وکلای بزرگمهر با سابقه چندین ساله و داشتن وکلای مجرب و متخصص در تمامی زمینه های حقوقی و کیفری آماده ارائه خدمات و رسیدگی به پرونده های حقوقی و کیفری شما می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

تلفن: 44428277-021

به وکیل تامین مهریه امتیاز دهید

86

امتیاز کل وکیل تامین مهریه

از طریق دکمه زیر به وکیل تامین مهریه امتیاز دهید

امتیاز کاربران: 4.35 ( 1 رای)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا