تقسیم ماترک بعد انحصار وراثت

الف ش پرسیده شده در 2 ماه پیش
با سلام، احتراماً خدمتتان عرض کنم که:

از فوت مادرم چند ماهی گذشته است. انحصار وراثت انجام شده و حساب های با موجودی کم تقسیم شده ولی پدر از فروش خانه و ماشین طفره می رود.

از آنجا که من دارایی دیگری ندارم، فعلاً با صدقه های برادرها و خواهرم سر می کنم. از رفتار ناپسند پدر تنها بردن اغذیه، میوه ها، تنقلی جات و … حتی سطل ماست به اتاق خواب را بگویم هر چند که اینها تمام ماجرا نیست و در شکوایه ای دیگر ناجوانمردی هایش با خودم و نیز با مادرم که در خردسالی او را به عقد خود درآورد بطور مفصل بیان خواهم کرد.

با توجه به آنکه درآمدی ندارم فعلاً درخواست دریافت هر چه سریع تر سهم الارث از اتومبیل را خواهانم.

البته پدر جرمی هم مرتکب شده و یک سندسازی هم انجام داده و وصیت نامه ای درست کرده است. که این هم با توجه به وضعیت رو به موت مادرم در اواخر حیات و ناراضایتی مطلق از این مرد که در دست نوشته هایی از مادرم کاملاً منعکس شده و پیگیری این جرم بعلاوه گرفتن اثر انگشت از مادرم که بیهوش بوده را نیز خواهانم. البته از وصیت نامه فوق الذکر هنوز استفاده ای نکرده است.

مقدار زیادی از موجودی حساب بانکی مادرم بدست ما نرسیده و باارزش ترین قطعه از طلا و جواهرات وی نیز مفقود شده است.

فرزندان دیگر هر کدام حدود ده میلیون تومان برای خرید خانه از مادر و پنجاه میلیون تومان از پدر گرفته اند و اینها شامل حال من نشده است بعلاوه هزینه مراسم ازدواج یا جهیزیه!

اختلاف دیگر در هزینه های تحصیل است که مربوط به دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری می شود و من نتوانستم برای مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل بدهم.

با توجه به کهولت و از کار افتادگی پدر و مشکل بینایی و شنوایی و پارکینسون و … سریع ترین راه برای ممانعت از رانندگی پربرخورد او و فروش اتومبیل را خواستارم تا حداقل گزندی با دیگران و البته قسمتی از دارایی محدود ما نرسد. خوشبختانه تا کنون تنها ماشین ها و در و دیوار آسیب دیده اند.

از راهنمایی های سریع شما سپاسگزارم.

محمدرضا صادقی

1 پاسخ
وکیل پایه یک دادگستری عضو سایت پاسخ داده شده در 2 ماه پیش
سلام- دادخواست تقسیم ماترک بعد از گرفتن انحصار وراثت را انجام بدهید اگر سندی هم جعلی درست کرده اند میتوانید در صورت استفاده ادعای جعل نسبت بدان داشته باشید.ضمنا پدر در صورت ندار بودن وظیفه ای برای فرزندان بالغ خود ندارد.

تماس جهت اعطای وکالت

مشاوره حقوقی (همراه با هزینه)

سوال حقوقی دارم (رایگان)

دکمه بازگشت به بالا