واگذاری زمین روستایی

ز ه پرسیده شده در 2 ماه پیش
باسلام

سوال من اینکه ایا درواگزاری زمین روستایی بنیاد مسکن حتما باید ساکن اون روستا باشیم وبه دلیل عدم سکونت شورا میتونه تاییده لازم رو جهت ارائه به بنیاد نده؟

1 پاسخ
وکیل پایه یک دادگستری عضو سایت پاسخ داده شده در 2 ماه پیش
واگذاری زمین روستایی
در راستای اجرای آئین نامه تهیه. تفکیک و واگذاری زمین در روستاها ( موضوع ماده 4 اساسنامه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ) دستورالعمل شرایط واگذاری زمین به متقاضیان به شرح ذیل قابل اجراست.
شرايط عمومي متقاضيان دريافت زمين از بنياد مسكن انقلاب اسلامي
1 – 1 – ایرانی الاصل بودن متقاضی
1 – 2 – داشتن تاهل یا حداقل 22 سال سن
تبصره : واگذاری زمین به متقاضیان خواهر در صورتیکه سرپرستی خانواده را بر عهده داشته باشند بلامانع است.
1 – 3 – داشتن برگه پایان خدمت وظیفه یا معافیت دائم یا موقت برای برادران متقاضی ضروری است.
تبصره : برای برادرانی که وضعیت نظام وظیفه آنان مشخص نیست ارائه تاییدیه اشتغال به تحصیل یا هرگونه مدرک دیگری دال بر معافیت از خدمت نظام وظیفه از مراجع دولتی ضروری است.
1 – 4 – متقاضی نباید دارای زمین مسکونی یا سابقه اخذ آن از دولت و نهادهای انقلاب باشد.
1 – 5 – متقاضی باید متعهد سکونت در محل مورد نظر پس از اخذ زمین شود.

تماس جهت اعطای وکالت

مشاوره حقوقی (همراه با هزینه)

سوال حقوقی دارم (رایگان)

دکمه بازگشت به بالا