لگر شخصی مرتکب چند جرم به صورت همزمان شده باشد برای همه آنها مجازات میشود یا فقط برای جرمی که به واسطه آن دستگیر شده

ح ص پرسیده شده در 8 ماه پیش
سلام. فردی به علت استعمال مواد به جریمه نقدی 100 هزار تومان محکوم شد , چند ماه بعد به جرم سرقت گوشی به 6 ماه حبس محکوم شده ولی چون نتونستن پیداش کنن و جلبش کنن زندان نرفته. تا اینکه 2 ماه بعد به جرم خیانت در امانت که رای دادگاه این میباشد : علی اقا ایرانی شیعه دارای سابقه کیفری موثر (استعمال مواد که قطعی شده ولی اجرا نشده) به اتهام خیانت در امانت حکم صادر شده . با توجه به قراین و شواهد بزه انتسابی محرز است و با استناد بمواد 19 و 137 قانون مجازات اسلامی مصوب 1372 و ماده 674 قانون مجازات اسلامی مصوب 1375 حکم بر محکومیت متهم با رعایت تکرار جرم به تحمل سه سال و یک ماه حبس تعزیری محکوم میگردد. حالا چند تا سوال داشتم.

1 : با توجه به اینکه تکرار جرم خورده و به اشد مجازات محکوم شده , این تکرار جرم فقط به خاطر جریمه استعمال مواد هست یا سرقت هم شاملش میشه?

2 : الان این سه ماه و یک سال با اون 6 ماه جمع میشه یا اینکه چون تکرار جرم و اشد مجازات خورده و اون 6 ماه هم هنوز اجرا نشده فقط اشد اجرا میشه?

3 : ایا برای محکومیت اشد مجازات, میشه از ازادی مشروط استفاده کرد اگه یک سوم حبس رو بکشه?

1 پاسخ
وکیل پایه یک دادگستری عضو سایت پاسخ داده شده در 8 ماه پیش
سلام- محکومیت هر حکم قطعی به قوت خود باقی است و باید به ترتیب محکومیت اجرا شود آزادی مشروط با توجه با سابق دار بودن و شاکی داشته اعمال نمیشود.

تماس جهت اعطای وکالت

مشاوره حقوقی (همراه با هزینه)

سوال حقوقی دارم (رایگان)

دکمه بازگشت به بالا