شکایت توهین و فحاشی با تلفن همراه شخصی دیگر

ن.صمدی پرسیده شده در 1 سال پیش
آیا کسی باتلفن همراه به شخص دیگری با اس ام اس توهین وحرفهای زننده بنویسد، علیه او میشود به دادگاه شکایت کرد یا نه؟ ضمنا ازطریق دادگاه یا پلیس فتا لطفا راهنمایی کنید. باسپاس.

2 پاسخ
وکیل قاضی بازنشسته فرهادی پاسخ داده شده در 1 سال پیش
توهین چه از طریق لفظ یا عمل، شفاهی و کتبی و یا از طریق پیامک یا فضای مجازی در صورت اثبات جرم محسوب می شود.
ماده 608 بخش تعزیرات قانون مجازات اسلامی: توهين به افراد از قبيل فحاشي واستعمال الفاظ ركيك چنانچه موجب حد قذف نباشد به مجازات شلاق تا ۷۴  ضربه و ياپنجاه هزار تا يك ميليون ريال جزاي نقدي خواهد بود.
در خصوص سوال فوق بهتر است اول از پیامک حاوی توهین پرینت تهیه کنید و آن را پیوست شکواییه و به دادسرا برای اعلام شکایت مراجعه کنید.

وکیل پایه یک دادگستری سعید ستوده پارسا پاسخ داده شده در 1 سال پیش
بله قابل پیگیری است 
مجازات توهین طبق قانون جدید جزای نقدی درجه شش است 

تماس جهت اعطای وکالت

مشاوره حقوقی (همراه با هزینه)

سوال حقوقی دارم (رایگان)

دکمه بازگشت به بالا