حکم تخلیه مستاجر به دلیل چک برگشتی اجاره

ز ض پرسیده شده در 2 ماه پیش
با سلام

بنده یک واحد آپارتمان به متراژ حدودا 240 متر ر ا در تاریخ 1397/10/01به یک شخصی اجاره دادم . مبلغ قرض الحسنه 30 میلیون تومان بود که مستاجر 15 میلیون تومان آن را طی چند مرحله پرداخت کرد و بابت 15 میلیون الباقی یک فقره چک داد که درون اجاره نامه ثبت شد و متاسفانه چک در موعد پرداخت برگشت خورد و مستاجر مجددا با گذشت چند هفته طی واریز های چند مرحله ایی و جداگانه مبلغ چک را به حساب من واریز کرد و چک خود را دریافت کرد و رسید ارائه داد.

از طرف دیگر مبلغ اجاره بها ماهانه 3 میلیون و هفتصد هزار تومان بود که مستاجر بابت پرداخت کل اجاره یکسال یک فقره چک به مبلغ 40 میلیون تومان به تاریخ 25 اسفند 97 ارائه نمود که متاسفانه چک در موعد مقرر برگشت خورد مجددا و پس از پیگیری های فراوان مستاجر مبالغ 8 میلیون هفتصد هزار تومان را طی واریزهای جداگانه واریز نمود اما با توجه به اینکه آپارتمان 4 ماه است که در تصرف مستاجر است و باید مجموعا مبلغ 14 میلیون هشتصد هزار تومان بابت این چهار ماه به عنوان اجاره واریز کنید پس مستاجر همچنان مبلغ 6 میلیون و صد هزار تومان بدهکار است که اجاره حدودا 2 ماه می شود.

حال با توجه به اینکه مستاجر بیش از یک ماهه است که اجاره خود را پرداخت ننموده است و چک اجاره یکساله مستاجر نیز برگشت خورده است آیا امکان درخواست حکم تخلیه وجود دارد یا خیر. ضمنا چک اجاره یکساله متعلق به خود مستاجر نیست و به شخص دیگری تعلق دارد که حدود 4 میلیارد تومن چک برگشتی دارد و مستاجر پشت چک مذکور را نیز امضا نکرده است که بتوان از ان بابت عدم وصول چک شکایت کرد.

بنده تنها درخواست حکم تخلیه و برداشت مبلغ اجاره از روی مبلغ قرض الحسنه و دیر کرد پرداخت اجاره را دارم.

لطفا بنده را راهنمایی کنید.

سپاسگزارم.

1 پاسخ
وکیل پایه یک دادگستری عضو سایت پاسخ داده شده در 2 ماه پیش
دادخواست اجاره های معوقه بهمراه خسارت قانونی را مطرح نمایید بهتر است بجهت در صورت انقضای قرارداد دادخواست تخلیه را مطرح نمایید و الا بجهت ندادن اجاره بها باشد مستاجر اجاره را به حساب بریزد دادخواست تخلیه بلافاصله رد میشود .

تماس جهت اعطای وکالت

مشاوره حقوقی (همراه با هزینه)

سوال حقوقی دارم (رایگان)

دکمه بازگشت به بالا