اگر فردی برای فرار از پرداخت مهریه سند جعلی درست امکان شکایت از آن وجود دارد

م ش پرسیده شده در 8 ماه پیش
سلام و خسته نباشید خدمت شما

همسرم در حدود ۲۵ سال پیش شروع به ساختن خانه ای مسکونی در روستایمان کرد.البته در ابتدا دیوار کشی و ساخت باغچه رو شروع کرد.این زمین حدود ۹۰۰ متر مربع مساحت دارد.و ساخت اصلی ساختمان را از سال ۸۴ شروع کرد . زمینهای روستای ما قولنامه ای است . قبض آب و برق این ملک مسکونی بنام همسرم و قبض تلفن آن بنام من است. بعد از ساخت خانه مقداری از وسایل خودمان را به آنجا بردیم و مقداری هم وسایل خریدیم. وضعیت بدون هیچ ادعایی پیش میرفت و ما هر زمان به روستا میرفتیم در خانه خودمان ساکن بودیم. تا اینکه من مهریه ام را اجرا گذاشتم و برای دریافت مهریه این خانه را معرفی کردم .همسرم به غیر این خانه ، خانه دیگری در شهر اصفهان دارد. دقیقا بعد از اینکه من مهریه را اجرا گذاشتم برای فرار دین همسرم ،ایشان و خانواده اش این ادعا را میکنند که خانه مال مادرشان است و مال همسر من نیست!!

و جهت این ادعا قولنامه ای (که البته کپی برابر اصل کرده اند ) است و به گفته خودشان برای ۴۰ سال پیش است و در آن قید شده مادر همسر من این زمین را ۴۰ سال پیش از شخصی صلح نموده است را در پرونده گذاشته اند. حال سوال من این است که خانه ای که ما در طی سالیان طولانی با کمک هم ساخته ایم و قبوض آن بنام همسر من است و استشهاد محلی هم آن را تایید میکند چطور میتواند از آن مادر همسرم باشد؟؟؟

فقط به دلیل یک قولنامه که صحت آن را هم به هیچ وجه تایید نمیکنم…

من برای اثبات سریعتر این حق چه کاری میتوانم بکنم؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.

1 پاسخ
وکیل پایه یک دادگستری عضو سایت پاسخ داده شده در 8 ماه پیش
سلام- اسناد عادی قابل تردید و انکار از نظر اصل و محتوا از حیث تاریخ میباشد بنظر با استشهادیه و اینکه قاعده ید حاکم بوده و چرا در این مدت چنین تقاضا و یا ادعایی مطرح نشده موضوع قابل دفاع و رسیدگی است.

تماس جهت اعطای وکالت

مشاوره حقوقی (همراه با هزینه)

سوال حقوقی دارم (رایگان)

دکمه بازگشت به بالا