آیا توهین قابل گذشت است

مسعود قربانی پرسیده شده در 2 ماه پیش
سلام
بنده در دادخواست سلب حضانت فرزندم از خانومم بدلیل خودکشی، سقط عمد و سرقت و… از دادگاه درخواست سلب حضانت کردم و این عناوین سقط و..نیز در دادخواست ذکر شد. در پزشکی قانونی هم خانومم به سقط و.. اعتراف کرده که ثبت پرونده شد ولی بعد از مدتی دادخواست سلب حضانت من رد شد و خانوم به جرم توهین و افترا ازمن شکایت کرد و متاسفانه دادگاه بنده را به جریمه نقدی توهین و افترا محکوم کرد. من در لایحه دفاعیه از قاضی خواسته بودم که پرونده پزشکی قانونی را استعلام بگیره و ببینه که خانومم خودش به سقط اعتراف کرده ولی قاضی چون همکار خواهر خانومم بوده اینکار را نکرده و رای صادر کرده و من محکوم شدم. حالا چطور میتونم هم مجدد درخواست استعلام پرونده پزشکی قانونی که همسرم به سقط و… اعتراف کرده را از دادگاه تجدید نظر را بدم و هم جلسه دادرسی در دادگاه تجدیدنظر بذاریم؟
2-سوال دوم اینکه همسرم دو سال پیش ترک منزل کرد و ملزم به تمکین شد و پسر6ساله ام را باخودش برد خونه پدری. من با اینکه حکم نفقه فرزندی هنوز نداشتیم ولی قبل از ترک منزلش نفقه فرزند پرداخت میکردم و دوماه بعد از ترک منزل همسرم دادخواست تعیین میزان نفقه داد و با کارشناسی یک مبلغی مشخص ورای بدوی صادر شد من هم اعتراض زدم و پرونده به تجدید نظر رفت و قطعی شد منتها من در زمان صدور رای بدوی تا رای قطعی هیچ نفقه ای پرداخت نکردم چون نه حکمی قطعی شده بود و اگرهم پرداخت میکردم در رای قطعی لحاظ نمیشد وبعد از اینکه اجراییه نفقه اومد گفت که از زمان صدور دادخواست تا زمان اجراییه باید فلان مبلغ را پرداخت کنی و من هم پرداخت کردم. ولی خانومم شکایت ترک انفاق کرد و قاضی محترم هم 9ماه حبس برید بدلیل عدم پرداخت نفقه از زمان صدور رای بدوی تا زمان اجراییه حکم قطعی. آیا این حکم در تجدیدنظر رد میشه؟
باتشکر
قربانی

1 پاسخ
محمد امیری مقدم عضو سایت پاسخ داده شده در 2 ماه پیش
با سلام و وقت بخیر. در خصوص سوال اول می توانید دفاعیات و اعتراضات خود را در قالب  اعاده دادرسی به دادگاه ارائه دهید. در پاسخ به سوال دوم شما، رد شدن و یا تایید رای در تجدید نظر، منوط به دفاع و ارائه لایحه اعتراض، می باشد. چنانچه دفاعیات مناسبی ارائه دهید، این امکان میسر است.

تماس جهت اعطای وکالت

مشاوره حقوقی (همراه با هزینه)

سوال حقوقی دارم (رایگان)

دکمه بازگشت به بالا