چکوصول مطالبات

وصول مطالبات بانکی

برای اعطای وکالت به وکیل وصول مطالبات بانکی با شماره 02144428277 و 09374807447 (منشی ۲۴ ساعته وکیل) تماس حاصل فرمایید.

چنانچه از وکیل وصول مطالبات بانکی  سوال داشته و یا نیاز به مشاوره دارید، روی “پرسش و پاسخ” در بالای صفحه کلیک کنید  تا وکلای مجموعه سریعا به شما پاسخ دهند.

 

پرونده های موفق در گروه وکلای بزرگمهر

لیست عناوین

 

 ۱. پرونده سرقت از منازل با ۷۳ شاکی خصوصی که موفق به تبرئه متهم از تمامی اتهامات شد.

 ۲. پرونده ملک تصرف شده توسط بنیاد های حکومتی که منجر به موفقیت در پرونده شده و زمین موکل به وی برگشت داده شده

 ۳. پرونده سوزاندن دختر جوان توسط نامزد وی که ویدیوی آن در شبکه های اجتماعی بسیار جنجال به پا کرده بود منجر به دریافت دیه و مجازات متهم برای موکل شد.

۴. پرونده آدم ربایی مسلحانه و تجاوز به یک خانم که منجر به محکومیت متهم به اعدام و دریافت دیه برای شاکی از سوی وکیل کیفری شد.

 ۵. پرونده قتل با سلاح گرم که منجر به تبرئه متهم از تمامی اتهامات شده است.

۶. پرونده دستگیری باند تولید مواد مخدر به همراه کشف ۴۰۰ کیلوگرم شیشه 

۷. پرونده جعل سند و فروش مال غیر که منجر به محکومیت متهم و دریافت خسارت برای موکل شد.

۸. پرونده خانمی که همسرش وی را با زن بازی و رابطه نامشروع اثبات نشده آزار میداد که در نهایت پرونده طلاق و مهریه موفقت آمیز انجام شد

۹. پرونده رابطه نامشروع و زنای محصنه که منجر به رفع اتهام متهم گردید

۱۰. پرونده تولید، توزیع و حمل ۱۵۰ لیتر مشروبات الکلی در دادگاه انقلاب که منجر به موفقیت در پرونده شده و حداقل مجازات ممکن (شلاق تعزیری که نهایتا به جزای نقدی تبدیل شد) برای متهم صادر شد.

۱۱. پرونده کلاهبرداری ۱۰ میلیارد تومانی که منجر به محکومیت کلاهبرداران و دریافت خسارت از آن ها برای موکلین شاکی این پرونده شد.

۱۲. پرونده خانواده، مردی که 714 سکه مهریه بسته بود که منجر به موفقیت صلح زوجه و زوج با مبلغ مهریه خیلی پایین تر گردید

۱۳. پرونده زمین خواری به ارزش ۳۰۰ میلیارد تومان 

و…

پیشنهاد می کنیم قبل از هر گونه اقدامی تصمیم به اخذ وکیل متخصص بگیرید.

 


لیست وکیل وصول مطالبات بانکی

 

وکیل سعید ستوده تیک آبی تایید هویت
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

تصویر جناب وکیل آقای سعید ستوده پارسا

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از ۱۳ سال سابقه وکالت

 

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل مرجانه فشنگچی تیک آبی تایید هویت
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

مرجانه فشنگچی وکیل پایه یک دادگستری⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ رتبه دو رقمی آزمون وکالت و عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از ۱۵ سال سابقه وکالت

 

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل محمد فرخی تیک آبی تایید هویت
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

تصویر وکیل محمد فرخی

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از ۲۲ سال سابقه وکالت

 

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل ملیحه سنگ سفیدی تیک آبی تایید هویت
⭐️⭐️⭐️⭐️

خانم ملیحه سنگ سفیدی وکیل دادگستری

⚖️ وکیل دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق

⚖️ عضو وکلای مرکز مشاوران و کارشناسان قوه قضاییه

 

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل منا محمدی سام
⭐️⭐️⭐️

تصویر سرکار خانم وکیل منا محمدی سام

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ کارشناس ارشد حقوق دانشگاه تهران
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از ۱۱ سال سابقه وکالت

 

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل امیر بهادر عامری
⭐️⭐️⭐️

تصویر جناب وکیل آقای امیر بهادر عامری

⚖️ وکیل پایه یک دادگستری در اصفهان
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️بیش از ۵ سال سابقه وکالت

 

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل اصغر قنبری
⭐️⭐️⭐️

تصویر جناب وکیل آقای اصغر قنبری

⚖️ کارآموز وکالت
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی دانشگاه آزاد اسلامی اهر
⚖️ عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

⚖️کمتر از 2 سال سابقه وکالت

 

تماس جهت اعطای وکالت


خانم فریبا رنجبر
⭐️⭐️

تصویر خانم فریبا رنجبر؛ کارشناس حقوقی

⚖️ مشاور حقوقی
⚖️ کارشناس ارشد حقوق خصوصی دانشگاه شهید بهشتی

⚖️بیش از 4 سال سابقه مشاوره حقوقی

 

تماس جهت مشاوره


خانم نسترن صادقی گندم آباد
⭐️⭐️

تصویر خانم نسترن صادقی گندم آباد؛ کارشناس حقوقی

⚖️ مشاور حقوقی
⚖️ کارشناس ارشد حقوق بین الملل
⚖️ پژوهشگر شرکت انتقال گاز ایران

⚖️بیش از 4 سال سابقه مشاوره حقوقی

 

تماس جهت مشاوره


آقای مهدی مصفا
⭐️⭐️

تصویر مهدی مصفا کارشناس حقوق

⚖️ مشاور حقوقی
⚖️ کارشناس حقوق

⚖️بیش از 2 سال سابقه مشاوره حقوقی

 

تماس جهت مشاوره

چرا باید وکالت پرونده وصول مطالبات بانکی خود را به گروه وکلای بزرگمهر بسپاریم

از آنجا که در پرونده های وصول مطالبات بانکی، تخصص و تجربه وکیل معیار و ملاک بسیار مهمی در تعیین سرنوشت پرونده است، تجربه بالا و همچنین موفقیت وکیل در پرونده های وصول مطالبات بانکی در زمینه مشابه و یکسان، بسیار تاثیرگذار بوده و می تواند پرونده شما را به بهترین نتیجه ممکن هدایت کند. با در نظر گرفتن این اصل مهم، ما در گروه وکلای بزرگمهر در تلاش هستیم تا با هدف افزایش کیفیت و افزایش هرچه بیشتر آمار موفقیت پرونده ها و ارائه وکالت با وکیل وصول مطالبات بانکی با تجربه که سابقه موفقیت در پرونده مشابه پرونده شما را داشته باشد. در صورتی که تنها قصد اعطای وکالت دارید با گروه وکلای بزرگمهر تماس بگیرید تا کارشناسان ما جهت تنظیم وقت جلسه شما با وکیل وصول مطالبات بانکی در زمینه پرونده شما، اقدام نمایند.

همانطور که میدانید یکی از موضوعات مهمی که امروزه در بحث اقتصادی و مالی کشور مطرح می شود بحث وصل مطالبات بانکی می باشد. که وصول این مطالبات متاسفانه در کشور ما با دشواری ها و پیچیدگی هایی همراه است که نیاز به داشتن به تجربه در مطالبات بانکی وجود دارد. زیرا هرگونه خطا و اشتباه برای مطالبه بانکی باعث زیان جبران ناپذیری خواهد شد. به همین علت به شما پیشنهاد می کنیم که اگر پرونده ای در این زمینه دارید حتما از مشاور و یا وکیل متخصص بهره بگیرید.

بی شک یکی از مهم ترین چالش های نظام بانکی کشور وصول مطالبات بانکی معوق می باشد و روند افزایشی مطالبات بانک ها در سالیان اخیر توان وام دهی بانک ها را تضعیف کرده است به همین دلیل وجود راهکار هایی برای رفع این مشکل از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. وصول مطالبات بانکی به معنای پس گرفتن خواسته و مطالبات از بدهکار و نیز تبدیل کردن سند هایی مانند سفته و چک  به پول نقد می باشد. وصول مطالبات بانکی دارای روش ها و شیوه های خاص خود می باشد و یک کار دقیق به شمار می آید به همین دلیل اگر در وصول مطالبات بانکی از روش های اشتباه استفاده شود، خسارات زیادی به وجود می آید. در وصول مطالبات بانکی قرارداد هایی که بین شخص با بانک بسته می شود دارای شرایطی است که باید مورد تایید طرفین قرارداد باشد که این قرارداد شرایط سخت تری نسبت به سایر قرارداد ها دارد. زیرا با توجه به این که عملکرد های بانک متمایز از مشاغل دیگر است مزایای خاصی هم دارا می باشد. پس در وصول مطالبات بانکی و هر قرارداد دیگری باید قوانین موجود را رعایت کرد.

با توجه به اهمیت موضوع مطالبات بانکی و وصول مطالبات بانکی و پیچیدگی های این موضوع، پیشنهاد می شود جهت پیگیری و پیشبرد مشکل خود با وکلای متخصص و مجرب در این حوزه مشورت نموده و از همراهی آن ها بهره مند گردید.

دعاوی بانکی

در زمینه ی وصول مطالبات بانکی می توان گفت که با استفاده از یک برنامه ریزی دقیق مقدار وصول مطالبات بانکی را در مدت کوتاهی مثلا سه ماهه به دو برابر رساند و با بررسی وصول مطالبات بانکی به این نتیجه می رسیم که به طور متوسط حدود پنج میلیارد و چهار صد میلیون وصول مطالبات بانکی می کنند.

ابزارهای وصول مطالبات بانکی

وصول مطالبات بانکی مجموعه ای از فرایند های داخلی و خارجی است. فرایند داخلی به معنی مذاکره با مشتری، دستورالعمل های صادره و… که در داخل بانک تهیه و تدوین می شود و در محدوده ی اختیارات بانک ها است. که این امر با استفاده از نیرو های مجرب بانکی همراه با رویه ی مناسب وصول مطالبات بانکی موثر می باشد و این مطالبات به دو روش صورت می گیرد: روش بانکی و روش غیر بانکی. در روش بانکی بانک ها با استفاده از ابزار های مدیریتی می توانند وصول مطالبات بانکی را انجام دهند ولی در روش غیر بانکی (قضایی و ثبتی) عملکرد بانک برای وصول مطالبات بانکی محدود می شود و از نظر زمانی برای بانک موجبات ضرر و زیان را فراهم می کند و باعث می شود که بدهکار در برابر بانک از خود دفاع کند یا اموال خود را به غیر به فروش برساند.

روش های مناسب وصول مطالبات بانکی

بانک ها همیشه بهترین راه وصول مطالبات بانکی را تعامل با مشتری (در صورتی که قوانین و مقررات قرارداد خود با بانک را رعایت کرده باشند) می دانند. حال در صورتی که مشتری از باز پرداخت تسهیلات امتناع کرده باشد، بانک باید حافظ منافع آن ها باشد. روش هایی که برای وصول مطالبات بانکی وجود دارد مانند احیاء، استمهال، تقسیط، مماشات، تخفیف و در نهایت برخورد قانونی است که می تواند به روش واخواست سفته در صورت سفته بودن وثیقه و یا اقدام حقوقی، کیفری و ثبتی به عنوان اسناد تجاری صورت گیرد.

اگر وثیقه ملکی باشد، وصول مطالبات بانکی متفاوت می شود که از طریق آیین نامه ی اجرای مفاد اسناد رسمی در ماده ی 34 قانون ثبت که مراحل طولانی هم دارد انجام می گیرد. در بعضی از اوقات بانک ها برای صرفه جویی در وقت و طولانی شدن مسیر از طریق وکالت نامه در خصوص مطالبات بانکی اقدام می کنند تا بتوانند وثیقه ملکی را بفروشند و اقدام به وصول مطالبات بانکی می کنند.

در بعضی مواقع بانک یک مبایعه نامه سفید از مشتری می گیرد ولی به هر ترتیب بر سر راه اخذ این مبایعه نامه منع قانونی وجود دارد که بر طبق ماده 33 قانون ثبت است که ذکر شده که به هر روشی که شخصی مالی را وثیقه گرفته باید در چارچوب ماده 34 قانون ثبت و در اجرای آیین نامه ی اسناد رسمی عمل کند. در واقع اگر کسی وکالت نامه بانکی برای وصول مطالبات بانکی گرفته باشد، در صورت تاخیر مدیون نمی تواند آن را بفروشد. چون بانک ها نمی توانند اموال غیر منقول را خرید و فروش نمایند و تنها راه قانونی از طریق اسناد تجاری است.

بهترین روش غیر قضایی وصول مطالبات بانکی

بهترین شیوه های غیر قضایی برای وصول مطالبات بانکی تخفیف قائل شدن برای مشتری در وصول خسارات است و بهترین گزینه از بین آن ها برای وصول مطالبات بانکی استمهال است. در قانون بودجه سال 90 بند 28، در قانون سال 91 بند 29 و در سال 92 بند 16 قانون بودجه به بانک ها اجازه داده است که بدهی های شرکت های تولیدی، صنعتی و … را تا پنج سال استمهال کنند و اجازه دهند شرکت هایی که صادقانه کار می کنند و انگیزه سودجویی آن ها پایین است، با استمهال بدهی توانایی باز پرداخت تسهیلات دریافتی خود را پیدا کنند که اشتغال و تولید حفظ خواهد شد. علاوه بر استفاده از شیوه های وصول مطالبات بانکی که ذکر کردیم، دقت در رعایت مقررات زمان پرداخت تسهیلات، احراز اعتبار مشتریان قبل از پرداخت تسهیلات و برخورد مناسب با مدیون تاثیر زیادی بر وصول مطالبات بانکی دارد.

آسیب شناسی وصول مطالبات بانکی

تعهدات بانکی، تسهیلات و خدمات بانکی محصولات تولیدی بانک ها هستند که باید زیر نظر بانک مرکزی و با رعایت مقررات در اختیار مردم قرار گیرند و این امر مبتنی بر قراردادی است که مابین بانک ها و مشتریان اعمال می شود تا اجحافی در حق مردم صورت نگیرد در این قرار داد مالی از زمان پرداخت تا موعد وصول مطالبات بانکی فراز و فرود های متفاوتی دارد. بانک امیدوار است که با پرداخت و واریز مبلغ تسهیلات به حساب مشتری اقساط تسهیلاتی را که دریافت کرده به موقع پرداخت کند تا بانک معطل کمبود منابع نشود در صنعت بانکداری وصول مطالبات بانکی به موقع از جمله عواملی است که در تعیین قدرت تسهیلات دهی و تعهد پذیری بانک ها تاثیر بسزا دارد. چون ممکن است عوامل بسیاری باعث شود که مشتری نتواند یا نخواهد اقساط وام یا تسهیلاتی را که دریافت کرده باز پرداخت کند و تاخیر در پرداخت اقساط باعث می شود که این بدهی به عنوان بدهی معوق باقی بماند و با احتساب سود و جرائم تاخیر به طور مرتب بر بدهی مشتری بدهکار افزوده می شود و وصول نکردن مطالبات بانکی در سر موعد مقرر به مرور زمان باعث ورشکستگی بانک ها می شود که موضوعی بسیار جدی است و بی تفاوتی نسبت به آن به چالش عظیم سیستم بانکی کشور منتهی خواهد شد.

عوامل موثر بر تاخیر و یا غیرممکن سازی وصول مطالبات بانکی

جهت وصول موفق مطالبات بانک ها و موسسات اعتباری قبل از پرداخت تسهیلات اعتبار سنجی صحیح مشتری و تعیین نوع و میزان وثیقه تسهیلات بر اساس نتایج حاصل از اعتبار سنجی از اهمیت زیادی برخوردار است که به خوبی بانک ها را در زمان وصول مطالبات بانکی در موضع مطلوب قانونی قرار می دهد.

وثیقه های مطلوب و پر کاربرد بانک ها املاک و اموال غیر منقول است یا اموال بها دار منقول نظیر اسناد و اوراق بهادار که باید قبل از به وثیقه گذاشتن به خوبی از نظر ارزش آن در زمان پرداخت به خوبی ارزیابی شوند.

عامل دیگری که در تاخیر وصول مطالبات بانکی موثر هستند می توان به تراکم بسیار پرونده ها در ادارات ثبت و مراجع قضایی اشاره کرد که برای به نتیجه رسیدن و وصول کردن مطالبات بانکی زمان زیادی صرف می شود. هم چنین فساد های اداری در زمان پرداخت تسهیلات وصول مطالبات بانکی را با مشکل روبرو می کند. به هر حال در عملیات و فرایند های بانکی راه حل های مختلفی برای وصول مطالبات بانکی وجود دارد و بانک ها با فرصت دهی به بدهکاران بانکی می توانند به وصول مطالبات بانکی اقدام نمایند که باید در چارچوب موازین قانونی انجام شود.

 بهترین وکیل دعاوی بانکی

بهترین وکیل برای وصول مطالبات بانکی وکیلی است که دارای تخصص کافی در زمینه وصول مطالبات بانکی و چک برگشتی حقوقی است و با پیگیری های مستمر و انجام دفاعیات متناسب با پرونده  با توجه به مدارک و موضوعات در پرونده می تواند بهترین وکیل برای دفاع در پرونده وصول مطالبات بانکی باشد.

در صورت نیاز به یک وکیل در خصوص وصول مطالبات بانکی می توانید از مشاوره حقوقی گروه وکلای بزرگمهر که بهترین و متخصص ترین وکلا را در سراسر کشور که دارای سابقه درخشان و پرونده های موفق در طی سال های اخیر می باشند بهره مند شوید.

 

وکیل چک و وصول مطالبات

توصیه می شود قبل از هر اقدام جهت تشخیص و انتخاب بهترین راه برای وصول چک و قرار تامین خواسته چک با یک وکیل چک و با تجربه در زمینه اسناد تجاری و وصول مطالبات مشورت کنید. نتایج مختلفی از جمله ممنوع الخروجی، حکم جلب چک برگشتی، خسارت دیرکرد، تعیین مجازات، ممنوعیت از داشتن دسته چک را با مشاوره و استفاده از یک وکیل چک در کوتاه ترین زمان محقق کرد.

وصول خسارت از سایت شرط بندی

حال ممکن است متشاکی شما شخص حقیقی یا بانک یا موسسه نباشد و متشاکی یه سایت غیر قانونی شرط بندی باشد و شما در این سایت مقداری پول باخته باشید. حال برای وصول پول خود از این سایت غیر قانونی باید از وکیل شکایت از سایت شرط بندی کمک بگیرید و خود به تنهایی نمی توانید این کار را انجام دهید.

مزایای وکلای با تجربه گروه بزرگمهر

 • سرعت بخشیدن به روند دادرسی
 • حضور در جلسات دادگاه بدون نیاز به حضور موکل و گزارش دهی منظم به موکل
 • حفظ اسرار و اطلاعات موکل و عدم فاش شدن آن ها
 • شفاف سازی مسائل حقوقی برای موکل
 • پیگیری منظم روند پرونده تا زمان حاصل شدن نتیجه پرونده
 • حق وکالت منصفانه
 • جذب اعتماد موکل و برقراری ارتباط موثر با او
 • انجام فعالیت های حقوقی با به روز ترین سیستم حقوقی
 • به روز بودن و اطلاع از آخرین قوانین کشور
 • برخورد مناسب و محترمانه با موکل و قاضی موکل
 • فعالیت گروه های مجرب در تمامی زمینه های حقوقی(ملکی، خانواده و…)، کیفری و … 

 

گروه وکلای بزرگمهر با سابقه چندین ساله و داشتن وکلای مجرب و متخصص در تمامی زمینه های حقوقی و کیفری آماده ارائه خدمات و رسیدگی به پرونده های حقوقی و کیفری شما می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

تلفن: 44428277-021

به وکیل وصول مطالبات بانکی امتیاز دهید

164

امتیاز کل وصول مطالبات بانکی

از طریق دکمه زیر به وکیل وصول مطالبات بانکی امتیاز دهید

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

 1. بنده یک چک برگشتی دارم که شخص اصرار دارد مبلغ چک را به حساب دیگری ارسال کن تا چک و برات ارسال کنم و این چک مربوط به سال 95 است

  1. با سلام و وقت بخیر. در خصوص واریز به حساب دیگر، چنانچه مشکلی در این موضوع رخ دهد از طریق پرینت حساب و فیش واریزی قابل اثبات و پیگیری خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا