Blogsرابطه نامشروع

مجازات رابطه نامشروع چیست

مجازات رابطه نامشروع چیست | مجازات انواع رابطه نامشروع | مجازات رابطه نامشروع با زن شوهردار | لیست وکیل رابطه نامشروع

برای اعطای وکالت به وکیل مجازات رابطه نامشروع با شماره 02144428277 و 09374807447 (منشی ۲۴ ساعته وکیل) تماس حاصل فرمایید.

چنانچه از وکیل مجازات رابطه نامشروع سوال داشته و یا نیاز به مشاوره دارید، در بخش “کامنت ها و نظرات” در انتهای صفحه سوال خود را مطرح کنید تا وکلای مجموعه سریعا به شما پاسخ دهند.

مجازات رابطه نامشروع چیست

با توجه به افزایش روز افزون انواع رابطه نامشروع در جامعه، طبیعی است که بسیاری از افراد به دنبال پاسخ این سوال هستند که مجازات رابطه نامشروع چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که مجازات رابطه نامشروع دارای شرایط مختلف و موارد مختلفی می شود که مجازات هر یک توسط قانون گذار، به تفکیک مشخص شده است.  در ادامه به بررسی برخی از پرونده های شاخص و موفق وکیل رابطه نامشروع گروه وکلای بزرگمهر می پردازیم. همچنین در ادامه با معرفی وکیل رابطه نامشروع در این مجموعه با شما همراه خواهیم بود.

پرونده های موفق وکیل رابطه نامشروع در گروه وکلای بزرگمهر

از آنجا که در گروه وکلای بزرگمهر، وکلا به صورت تخصصی در زمینه های حقوقی و کیفری فعالیت می کنند و به طور مثال وکیل رابطه نامشروع، به صورت تخصصی تنها در این زمینه فعالیت کرده و از پذیرش پرونده هایی در زمینه های دیگر (به طور مثال خانواده، ملکی و…) معذور هستند، تعداد پرونده هایی که وکیل متخصص در هر زمینه پیگیری نموده است، از دیگر وکلای سایر مجموعه ها بیشتر بوده و همچنین به دلیل فعالت تخصصی، تجربه بسیار بالاتر و حرفه ای تری در این زمینه دارند. وکیل رابطه نامشروع بزرگمهر با بیش از ۶۸ پرونده موفق و همچنین موفقیت بالای ۹۶٪ در پرونده های پیچیده و دشوار که بسیاری از وکلا در خصوص این پرونده ها قطع امید کرده اند، دارای بهترین تجربه و سابقه بوده و امید است که بتواند در پرونده های شما مشکل گشا باشد. از جمله پرونده های شاخصی که وکیل رابطه نامشروع گروه وکلای بزرگمهر در آن ها موفق بوده است می توان به:

پرونده های شاخص موفق وکیل رابطه نامشروع در گروه وکلای بزرگمهر

 

 ۱. پرونده قتل همسر به دلیل رابطه نامشروع وی که موفق به تبرئه متهم از تمامی اتهامات شد.

 ۲. پرونده زنای محصنه و تجاوز و تهدید با سلاح گرم که منجر به محکومیت متجاوز به اعدام و دریافت خسارت از آن ها برای موکل شاکی این پرونده شد.

 ۳. پرونده رابطه نامشروع همسر که منجر به طلاق و اخذ مهریه و نفقه شد.

 ۴. پرونده زنای احصان مرد و زن متاهل که منجر به تبرئه متهم از تمامی اتهامات شده است.

 ۵. پرونده ادعای تجاوز و زنای محصنه پزشک به بیمار که منجر به رفع اتهام متهم گردید.

 ۶. پرونده آدم ربایی مسلحانه و تجاوز به یک خانم که منجر به محکومیت متهم به اعدام و دریافت دیه برای شاکی از سوی وکیل رابطه نامشروع شد.

و…

آیا میدانید؟ یک دادخواست اشتباه یا یک سخن نسنجیده پرونده ۱۰۰٪ پیروز شما را به شکست میکشاند؟دانید؟ یک دادخواست اشتباه یا یک سخن نسنجیده پرونده ۱۰۰٪ پیروز شما را به شکست میکشاند؟
آیا میدانید؟ یک دادخواست اشتباه یا یک سخن نسنجیده پرونده ۱۰۰٪ پیروز شما را به شکست میکشاند؟

 


لیست وکیل مجازات رابطه نامشروع

 

وکیل سعید ستوده تیک آبی تایید هویت
ستاره امتیاز

تصویر جناب وکیل آقای سعید ستوده پارسا

 •  وکیل پایه یک دادگستری
 •  کارشناس ارشد حقوق خصوصی
 • عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • بیش از ۱۴ سال سابقه
تماس جهت اعطای وکالت

 

مشاهده رزومه وکیل

 

وکیل حامد شاکری نیا تیک آبی تایید هویت
ستاره امتیاز

جناب آقای حامد شاکری نیا وکیل پایه یک دادگستری
جناب آقای حامد شاکری نیا وکیل پایه یک دادگستری
 • وکیل پایه یک دادگستری
 • عضو مرکز وکلای قوه قضاییه
 • بیش از ۱۵ سال سابقه

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل

 

وکیل مرجانه فشنگچی تیک آبی تایید هویت
ستاره امتیاز

مرجانه فشنگچی وکیل پایه یک دادگستری

 • وکیل پایه یک دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی
 • رتبه دو رقمی آزمون وکالت و عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • بیش از ۱۵ سال سابقه

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل

 

وکیل محمد فرخی تیک آبی تایید هویت
ستاره امتیاز

تصویر وکیل محمد فرخی

 • وکیل پایه یک دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی
 • عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • بیش از ۲۲ سال سابقه

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل

دکتر مهرداد محمدی (بخش بین الملل) تیک آبی تایید هویت
ستاره امتیاز

دکتر مهرداد محمدی وکیل بین الملل
دکتر مهرداد محمدی وکیل بین الملل
 • مشاور حقوقی و امور قراردادهای شرکت‌هایی چون هواپیمایی قطر و …
 • داوری اختلافات قراردادی فدراسیون فوتبال ایران
 • داور مرکز بین‌المللی مرکز داوری شانگهای (SHIAC)

 

تماس جهت اعطای وکالت

وکیل ملیحه سنگ سفیدی تیک آبی تایید هویت
ستاره امتیاز

خانم ملیحه سنگ سفیدی وکیل دادگستری

 

 • وکیل دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق
 • عضو وکلای مرکز مشاوران و کارشناسان قوه قضاییه

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل

 

 

وکیل امیر بهادر عامری

امتیاز ۴ ستاره

تصویر جناب وکیل آقای امیر بهادر عامری

 • وکیل پایه یک دادگستری در اصفهان
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی
 • عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • بیش از ۵ سال سابقه

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل

 

وکیل اصغر قنبری
امتیاز ۴ ستاره

تصویر جناب وکیل آقای اصغر قنبری

 • کارآموز وکالت
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی دانشگاه آزاد اسلامی اهر
 • عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • کمتر از 2 سال سابقه

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل

 

خانم فریبا رنجبر
امتیاز ۳ ستاره

تصویر خانم فریبا رنجبر؛ کارشناس حقوقی

 • کارآموز وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری البرز
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی دانشگاه شهید بهشتی

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه

چرا باید وکالت پرونده مجازات رابطه نامشروع خود را به گروه وکلای بزرگمهر بسپاریم

از آنجا که در دفاع از اتهام رابطه نامشروع، تخصص و تجربه وکیل معیار و ملاک بسیار مهمی در تعیین سرنوشت پرونده است، تجربه بالا و همچنین موفقیت وکیل رابطه نامشروع در پرونده های رابطه نامشروع در زمینه مشابه و یکسان، بسیار تاثیرگذار بوده و می تواند پرونده شما را به بهترین نتیجه ممکن هدایت کند. با در نظر گرفتن این اصل مهم، ما در گروه وکلای بزرگمهر در تلاش هستیم تا با هدف افزایش کیفیت و افزایش هرچه بیشتر آمار موفقیت پرونده ها، وکالت پرونده رابطه نامشروع شما را وکیل مجازات رابطه نامشروع با تجربه که سابقه موفقیت در پرونده مشابه پرونده شما را در زمینه پرونده رابطه نامشروع شما داشته باشد. در صورتی که تنها قصد اعطای وکالت رابطه نامشروع دارید با گروه وکلای بزرگمهر تماس بگیرید تا کارشناسان ما جهت تنظیم وقت جلسه شما با وکیل متخصص در زمینه پرونده رابطه نامشروع شما، اقدام نمایند.

حکم زندان برای رابطه نامشروع

بر خلاف تصور عموم، حکم زندان برای رابطه نامشروع صادر نمی شود. تنها در خصوص مجازات دایر کردن و موجبات فساد و فحشا، مجازات زندان در نظر گرفته شده است و برای دیگر موارد رابطه نامشروع، شلاق و یا اعدام در نظر گرفته می شود. البته نا گفته نماند که این موارد شامل جنبه کیفری رابطه نامشروع بوده و در جنبه حقوقی، مواردی همچون ارش البکاره، مهرالمثل و در مواردی دیه، باید پرداخت شود.

نکته: جلب رضایت شاکی در پرونده های رابطه نامشروع، مانع اجرای جنبه عمومی جرم نخواهد شد. هر پرونده کیفری علاوه بر حقوق شاکی، دارای جنبه عمومی جرم بوده که آسیبی است که جرایم بر جامعه وارد می سازد. دادستان که مدعی العموم می باشد، مدافع حقوق جامعه در دادگاه بوده و با صدور کیفرخواست، خواستار مجازات مجرم بر اساس میزان جرم ایشان است.

حکم رابطه نامشروع برای زن چیست

در صورت رابطه نامشروع برای زن اتفاق افتد، حکم رابطه نامشروع برای زن با توجه به وضعیت تاهل و تجرد ایشان متفاوت خواهد بود. می توان گفت که حکم رابطه نامشروع برای زن در قانون جدید، در صورت تاهل ایشان اعدام و در صورت مجرد بودن از ۱ تا ۹۹ ضربه شلاق خواهد بود. توجه داشته باشید که ملاک برای تفاوت رای، وقوع زنا می باشد. دفاعیات وکیل می تواند در این خصوص بسیار تاثیر گذار باشد.

حکم رابطه نامشروع در زمان عده

چنانچه زنی در زمان عده خود رابطه نامشروع داشته باشد،‌ بر اساس قانون مجازات اسلامی جدید، مجازات ایشان به دلیل مجرد بودن، از ۱ تا ۹۹ ضربه شلاق خواهد بود. البته این نکته نیز دارای اهمیت می باشد که در خصوص حکم رابطه نامشروع در زمان عده در رویه قضایی کمی اختلاف وجود دارد؛ به این معنی که چنانچه همسر خانم شاکی پرونده باشد، برخی از قضات با استناد به این موضوع که خانم ابتدا طلاق گرفته اند و همسر ایشان به دلیل آن که دیگر نسبتی با خانم ندارد، صلاحیت شکایت و پیگیری این موضوع را نداشته و نهایتا شکایت ایشان را رد می کنند. اما برخی دیگر به استناد به این موضوع که خانم در دوران عده به سر می برد، شکایت را وارد دانسته و در این خصوص مجازات شلاق تا ۹۹ ضربه صادر می نمایند. توجه داشته باشید که دفاع مناسب در این خصوص یکی از وظایف وکیل رابطه نامشروع متخصص و با تجربه می باشد. پیشنهاد می کنیم بدون همراهی وکیل در دادگاه حاضر نشوید.

همچنین بخوانید:  وکیل جرایم منافی عفت

حکم رابطه نامشروع زن و مرد متاهل چیست

در خصوص پاسخ به این سوال که مجازات رابطه نامشروع چیست، در صورتی که زن و مرد متاهل باشند و زنا بین آن ها رخ دهد، مصداق زنای محصنه برای زن و زنای محصن برای مرد بوده و مجازات زن و مرد اعدام خواهد بود. این نکته قابل ذکر است که صرف رابطه نامشروع بدون دخول که در اصطلاح حقوقی به آن رابطه نامشروع دون زنا گفته می شود، از ۱ تا ۹۹ ضربه شلاق در پی دارد. همانطور که در خصوص مجازات ها گفته شد داشتن وکیل می تواند در مجازات رابطه نامشروع شما بسیار تاثیر گذار باشد. وکیل می تواند با دفاع مناسب، وقوع زنا را اثبات و یا عدم وقوع آن را تایید کند و در این صورت قاضی را مجاب نماید.

حکم رابطه نامشروع با زن شوهردار چیست

همانطور که گفته شد، حکم رابطه نامشروع با زن شوهردار، بسته به وقوع و یا عدم وقوع زنا متفاوت است و این دقیقا نکته ای است که وکیل می تواند آن را اثبات و یا رد کند. رابطه نامشروع با زن شوهردار در صورت رخ دادن زنا اعدام و در صورت عدم وقوع زنا، از ۱ تا ۹۹ ضربه شلاق در پی خواهد داشت. این موضوع، همان مصداق زنای محصنه و رابطه نامشروع دون زنا می باشد. همچنین مجازات مرد نیز با توجه به متاهل و یا مجرد بودن ایشان تعیین می شود. برای ایشان نیز همان شرایط فوق برقرار خواهد بود.

مجازات رابطه نامشروع دختر و پسر

یکی از شایع ترین انواع رابطه نامشروع، رابطه نامشروع دختر و پسر است. چنانچه دختر و پسری که بین آن ها رابطه و صیغه زوجیت از هر نوعی، جاری نشده باشد، رابطه ایشان مصداق رابطه نامشروع دختر و پسر است. از آنجا که هر دو مجرد هستند مجازات هر یک از ۱ تا ۹۹ ضربه شلاق خواهد بود. همچنین اگر زنا بین آن ها رخ دهد، پسر می بایستی مهرالمثل و ارش البکاره و همچنین در صورت لزوم دیه را به خانم پرداخت نماید. در این مورد از انواع رابطه نامشروع، در صورت رضایت شاکی، پرونده سریعا مختومه خواهد شد.

مجازات رابطه نامشروع مرد متاهل

در صورتی که مرد متاهلی با خانمی رابطه نامشروع داشته باشد نیز مجازات مشابه موارد گفته شده می باشد. مجازات رابطه نامشروع مرد متاهل، در صورت رخ دادن زنا اعدام و در صورت عدم اتفاق افتادن زنا، تا ۹۹ ضربه شلاق در پی خواهد داشت. توجه داشته باشید که یکی از مواردی که همسر ایشان می تواند حتی در صورت نداشتن حق طلاق، اقدام به جدایی نماید، رابطه نامشروع مرد متاهل است. وکیل می تواند در این خصوص در دادگاه از حقوق موکل خود دفاع نماید و اثبات و یا دفاع مناسبی در خصوص رخ دادن زنا و یا رابطه نامشروع ارائه دهد.

مجازات رابطه نامشروع در ماشین

یکی از موارد شایع رابطه نامشروع، رابطه نامشروع در ماشین است. بسیاری از موارد که به دلیل آن که زن و مردی بدون داشتن هر گونه نسبت زوجیت و یا محرمیتی، در خودروی شخصی در حالتی غیر از حالت طبیعی قرار گیرند (به طور مثال هم آغوشی) مصداق رابطه نامشروع در ماشین می باشد. این موضوع می تواند با رخ دادن زنا و یا موارد مشابه آن نیز همراه باشد و یا خواه نباشد. مجازات رابطه نامشروع در ماشین، از ۱ تا ۹۹ ضربه شلاق خواهد بود. همچنین امکان توقیف خودرو تا پایان رویه قضایی نیز میسر است.

جرم رابطه نامشروع در فضای مجازی

یکی دیگر از موارد شایع که در چندین سال اخیر شکل گرفته است، رابطه نامشروع در فضای مجازی می باشد. هرگونه پیامی که در فضای مجازی بین زن و مرد نامحرم رد و بدل شود که دارای محتوای نامشروع باشد، مصداق رابطه نامشروع در فضای مجازی است. همچنین رد و بدل کردن عکس ها و ویدیو های شخصی نیز شامل این موضوع می شود. جرم رابطه نامشروع در فضای مجازی، به علم قاضی بستگی دارد. در مواردی، قاضی با توجه به وجود پیام ها و بررسی محتویات از ۱ تا ۹۹ ضربه شلاق مجازات در نظر می گیرد. اما در برخی از موارد به دلیل عدم دسترسی به سرور های اپلیکیشن ها و فضاهای مجازی همچون اینستاگرام، تلگرام و واتساپ در ایران، این موارد قابل اثبات نبوده و قاضی آن را نمی پذیرد. داشتن وکیل در این خصوص می تواند بسیار کارگشا بوده و وکیل می تواند با ارائه دفاعیات و استدلال مناسب، از حقوق شما در پرونده دفاع نماید.

مجازات رابطه نامشروع پیامکی

از دیگر موارد مصداق رابطه نامشروع که بر خلاف فضای مجازی، به دلیل دسترسی به سرور های سیستم های پیامکی در کشور، قابلیت پیگیری و ردیابی دارند، رابطه نامشرع پیامکی می باشد. این نوع رابطه نامشروع، از طریق تماس ها و یا رد و بدل شدن پیامک انجام می شود و با توجه به قانون مجازات اسلامی، مجازات رابطه نامشروع پیامکی در صورت اثبات از ۱ تا ۹۹ ضربه شلاق خواهد بود. وجود وکیل در پرونده، می تواند موثر باشد؛ چرا که با پیگیری و بدست آوردن ریز مکالمات خط، به پیامک ها و تماس های ایشان دسترسی خواهند یافت که می تواند بهترین مدرک برای اثبات این موضوع باشد.

در پایان، پیشنهاد می کنیم که با توجه به شرایط مختلف پرونده ها و همچنین مجازات رابطه نامشروع، حتما پیش از حضور در مراجع قضایی، اقدام به اخذ وکیل بفرمایید.

مزایای وکلای با تجربه گروه بزرگمهر  

 • سرعت بخشیدن به روند دادرسی
 • حضور در جلسات دادگاه بدون نیاز به حضور موکل و گزارش دهی منظم به موکل
 • حفظ اسرار و اطلاعات موکل و عدم فاش شدن آن ها
 • شفاف سازی مسائل حقوقی برای موکل
 • پیگیری منظم روند پرونده تا زمان حاصل شدن نتیجه پرونده
 • حق وکالت منصفانه
 • جذب اعتماد موکل و برقراری ارتباط موثر با او
 • انجام فعالیت های حقوقی با به روز ترین سیستم حقوقی
 • به روز بودن و اطلاع از آخرین قوانین کشور
 • برخورد مناسب و محترمانه با موکل و قاضی موکل
 • فعالیت گروه های مجرب در تمامی زمینه های حقوقی(ملکی، خانواده و…)، کیفری و … .

وکالت تخصصی

 

گروه وکلای بزرگمهر با سابقه چندین ساله و داشتن وکلای مجرب و متخصص در تمامی زمینه های حقوقی و کیفری آماده ارائه خدمات و رسیدگی به پرونده های حقوقی و کیفری شما می باشد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید. 02144428277

به مطلب مجازات رابطه نامشروع چیست امتیاز دهید

348

امتیاز کل مطلب مجازات رابطه نامشروع چیست

از طریق دکمه زیر به مطلب مجازات رابطه نامشروع چیست امتیاز دهید

امتیاز کاربران: 4.87 ( 3 رای)

لیست عناوین

دکتر حسین مروج

✔️ از جمله مطرح ترین و شناخته شده ترین وکلای تهران متخصص در امور کیفری، ملکی و خانواده و... جناب آقای دکتر حسین مروج عضو مرکز وکلای قوه قضاییه از جمله مطرح ترین و با تجربه ترین وکلای دادگستری تهران در زمینه های کیفری، ملکی و خانواده فعالیت می کنند. ایشان با بیش از ۴۰ سال سابقه مدیریت حقوقی در سازمان نیروهای مسلح و همچنین ۴۰ سال سابقه در تدریس حقوق در دانشگاه های آزاد و نیروهای مسلح، دارای تجربه بالایی در زمینه حقوقی می باشند. تماس بگیرید

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

  1. با سلام و وقت بخیر. تخفیف مجازات متهم توسط دادگاه تجدیدنظر منعی ندارد و با توجه به تشخیص قاضی می تواند انجام بپذیرد. همچنین از آنجا که تبعید در مجازات رابطه نامشروع، به عنوان مجازات تکمیلی می باشد، امکان برداشته شدن آن پس از اجرای حکم وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه : شماره تماس شما منتشر نخواهد شد

*

+ 60 = 63

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا