Blogsرابطه نامشروع

اثبات زنای محصنه

لیست وکیل زنای محصنه | زنای محصنه چیست؟ |حکم زنای محصنه چیست؟

برای اعطای وکالت به وکیل اثبات زنای محصنه با شماره 02144428277 و 09374807447 (منشی ۲۴ ساعته وکیل) تماس حاصل فرمایید.

چنانچه از وکیل وکیل اثبات زنای محصنه سوال داشته و یا نیاز به مشاوره دارید، در بخش “کامنت ها و نظرات” در انتهای صفحه سوال خود را مطرح کنید تا وکلای مجموعه سریعا به شما پاسخ دهند.

امروزه ما تمام نظم و امنیت جامعه مان را مدیون وجود قوانین هستیم. برخی از این قوانین توسط شرع و دین ما تعیین شده و برخی دیگر توسط قانونگذار مشخص میشود هدف از همه آنها نیز برقراری آرامش و امنیت در میان افراد جامعه است. گستره این قوانین از بزرگترین کارها تا جزئی ترین امور افراد را در بر میگیرد، برای مثال یکی از چالشهایی که از دیرباز در میان روابط انسانی وجود داشته و برای پیشگیری از آن قوانین و مقرراتی وضع شده، روابط جنسی بین زن و مرد نامحرم است.

نه دین اسلام و نه فرهنگ کهن ایرانی، هرگز رابطه جنسی، میان یک و زن و مرد را خارج از چهارچوب ازدواج نمیپذیرند. از طرفی باتوجه به اثرات مخرب روابط جنسی بر بنیان خانواده و امنیت روانی افراد جامعه، قانون و دین همواره نگاه سختگیرانه ای به این مسئله داشته و برای زن و مرد خطاکار مجازات‌ های سنگینی در نظر گرفته اند.

از نگاه قانون رابطه جنسی میان زن و مرد نامحرم، زنا نامیده شده و انواع مختلفی دارد. هر کدام از اقسام زنا، براساس شرع و قوانین مدنی مجازاتهایی دارند که پس از اثبات زنا در دادگاه طرفین زناکار مستحق آن مجازاتها خواهند بود.

ما در این مقاله از بلاگ گروه وکلای بزرگمهر، قصد داریم ضمن توضیح زنا و اقسام آن، به بررسی یکی از متداولترین انواع زنا، یعنی زنای محصنه و راه های اثبات زنای محصنه بپردازیم.

پرونده های موفق وکیل حکم بچه نامشروع زن شوهردار در گروه وکلای بزرگمهر

از آنجا که در گروه وکلای بزرگمهر، وکلا به صورت تخصصی در زمینه های حقوقی و کیفری فعالیت می کنند و به طور مثال وکیل حکم بچه نامشروع زن شوهردار، به صورت تخصصی تنها در این زمینه فعالیت کرده و از پذیرش پرونده هایی در زمینه های دیگر (به طور مثال خانواده، ملکی و…) معذور هستند، تعداد پرونده هایی که وکیل متخصص در هر زمینه پیگیری نموده است، از دیگر وکلای سایر مجموعه ها بیشتر بوده و همچنین به دلیل فعالت تخصصی، تجربه بسیار بالاتر و حرفه ای تری در این زمینه دارند. وکیل حکم بچه نامشروع زن شوهردار بزرگمهر با بیش از ۶۸ پرونده موفق و همچنین موفقیت بالای ۹۶٪ در پرونده های پیچیده و دشوار که بسیاری از وکلا در خصوص این پرونده ها قطع امید کرده اند، دارای بهترین تجربه و سابقه بوده و امید است که بتواند در پرونده های شما مشکل گشا باشد. از جمله پرونده های شاخصی که وکیل حکم بچه نامشروع زن شوهردار گروه وکلای بزرگمهر در آن ها موفق بوده است می توان به:

پرونده های شاخص موفق وکیل حکم بچه نامشروع زن شوهردار در گروه وکلای بزرگمهر

 

 ۱. پرونده قتل همسر به دلیل رابطه نامشروع وی که موفق به تبرئه متهم از تمامی اتهامات شد.

 ۲. پرونده زنای محصنه و تجاوز و تهدید با سلاح گرم که منجر به محکومیت متجاوز به اعدام و دریافت خسارت از آن ها برای موکل شاکی این پرونده شد.

 ۳. پرونده رابطه نامشروع همسر که منجر به طلاق و اخذ مهریه و نفقه شد.

 ۴. پرونده زنای احصان مرد و زن متاهل که منجر به تبرئه متهم از تمامی اتهامات شده است.

 ۵. پرونده ادعای تجاوز و زنای محصنه پزشک به بیمار که منجر به رفع اتهام متهم گردید.

 ۶. پرونده آدم ربایی مسلحانه و تجاوز به یک خانم که منجر به محکومیت متهم به اعدام و دریافت دیه برای شاکی از سوی وکیل رابطه نامشروع شد.

و…

آیا میدانید؟ یک دادخواست اشتباه یا یک سخن نسنجیده پرونده ۱۰۰٪ پیروز شما را به شکست میکشاند؟دانید؟ یک دادخواست اشتباه یا یک سخن نسنجیده پرونده ۱۰۰٪ پیروز شما را به شکست میکشاند؟
آیا میدانید؟ یک دادخواست اشتباه یا یک سخن نسنجیده پرونده ۱۰۰٪ پیروز شما را به شکست میکشاند؟

 

لیست وکیل اثبات زنای محصنه

 

وکیل سعید ستوده تیک آبی تایید هویت
ستاره امتیاز

تصویر جناب وکیل آقای سعید ستوده پارسا

 •  وکیل پایه یک دادگستری
 •  کارشناس ارشد حقوق خصوصی
 • عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • بیش از ۱۴ سال سابقه
تماس جهت اعطای وکالت

 

مشاهده رزومه وکیل

 

وکیل حامد شاکری نیا تیک آبی تایید هویت
ستاره امتیاز

جناب آقای حامد شاکری نیا وکیل پایه یک دادگستری
جناب آقای حامد شاکری نیا وکیل پایه یک دادگستری
 • وکیل پایه یک دادگستری
 • عضو مرکز وکلای قوه قضاییه
 • بیش از ۱۵ سال سابقه

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل

 

وکیل مرجانه فشنگچی تیک آبی تایید هویت
ستاره امتیاز

مرجانه فشنگچی وکیل پایه یک دادگستری

 • وکیل پایه یک دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی
 • رتبه دو رقمی آزمون وکالت و عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • بیش از ۱۵ سال سابقه

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل

 

وکیل محمد فرخی تیک آبی تایید هویت
ستاره امتیاز

تصویر وکیل محمد فرخی

 • وکیل پایه یک دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی
 • عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • بیش از ۲۲ سال سابقه

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل

دکتر مهرداد محمدی (بخش بین الملل) تیک آبی تایید هویت
ستاره امتیاز

دکتر مهرداد محمدی وکیل بین الملل
دکتر مهرداد محمدی وکیل بین الملل
 • مشاور حقوقی و امور قراردادهای شرکت‌هایی چون هواپیمایی قطر و …
 • داوری اختلافات قراردادی فدراسیون فوتبال ایران
 • داور مرکز بین‌المللی مرکز داوری شانگهای (SHIAC)

 

تماس جهت اعطای وکالت

وکیل ملیحه سنگ سفیدی تیک آبی تایید هویت
ستاره امتیاز

خانم ملیحه سنگ سفیدی وکیل دادگستری

 

 • وکیل دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق
 • عضو وکلای مرکز مشاوران و کارشناسان قوه قضاییه

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل

 

 

وکیل امیر بهادر عامری

امتیاز ۴ ستاره

تصویر جناب وکیل آقای امیر بهادر عامری

 • وکیل پایه یک دادگستری در اصفهان
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی
 • عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • بیش از ۵ سال سابقه

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل

 

وکیل اصغر قنبری
امتیاز ۴ ستاره

تصویر جناب وکیل آقای اصغر قنبری

 • کارآموز وکالت
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی دانشگاه آزاد اسلامی اهر
 • عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • کمتر از 2 سال سابقه

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل

 

خانم فریبا رنجبر
امتیاز ۳ ستاره

تصویر خانم فریبا رنجبر؛ کارشناس حقوقی

 • کارآموز وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری البرز
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی دانشگاه شهید بهشتی

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه

چرا باید وکالت اثبات زنای محصنه را به گروه وکلای بزرگمهر بسپاریم

از آنجا که در دفاع از اثبات زنای محصنه، تخصص و تجربه وکیل معیار و ملاک بسیار مهمی در تعیین سرنوشت پرونده است، تجربه بالا و همچنین موفقیت وکیل اثبات زنای محصنه در زمینه پرونده های مشابه و یکسان، بسیار تاثیرگذار بوده و می تواند پرونده شما را به بهترین نتیجه ممکن هدایت کند. با در نظر گرفتن این اصل مهم، ما در گروه وکلای بزرگمهر در تلاش هستیم تا با هدف افزایش کیفیت و افزایش هرچه بیشتر آمار موفقیت پرونده ها، وکالت پرونده اثبات زنای محصنه شما را وکیل اثبات زنای محصنه با تجربه که سابقه موفقیت در پرونده مشابه پرونده شما را در زمینه پرونده اثبات زنای محصنه شما داشته باشد. در صورتی که تنها قصد اعطای وکالت دارید با گروه وکلای بزرگمهر تماس بگیرید تا کارشناسان ما جهت تنظیم وقت جلسه شما با وکیل متخصص در زمینه پرونده شما، اقدام نمایند.

زنا چیست؟

قبل از آنکه به سراغ سوالاتی همچون زنای محصنه چیست؟ چگونه زنای محصنه را اثبات کنیم؟ و راه های اثبات زنای محصنه برویم، لازم است تا تعریف کاملی از «زنا» را از نظر قانون ارائه دهیم.

از نگاه اسلام، رابطه جنسی میان زن و مرد نامحرم زنا بوده و جرم محسوب میشود. همچنین زنا در سراسر ممالک اسلامی، دارای مجازات است.

دین مبین اسلام، همواره برای ارتباطات زن و مرد حد و مرزهایی مشخص کرده و در زمینه ارتباط زن و مرد نامحرم بسیار سختگیرانه عمل میکند. چنانچه زن و مردی بدون آنکه صیغه عقد ازدواج میان آنها جاری شده باشد، بایکدیگر رابطه جنسی برقرار کنند، مرتکب گناه و جرمی بزرگ شده اند.

قوانین کشور ما نیز، وام گرفته از قوانین دین اسلام است و در صورت اثبات زنا میان زن و مرد، هردو گناهکار بوده و مستحق مجازات خواهند بود.

یکی از مهمترین نکات در زمینه اثبات زنای محصنه و دیگر اقسام زنا، این است که براساس قانون هرگاه هردو، یا یکی از طرفین زنا نابالغ باشد، گرچه جرم زنا رخ داده اما فرد نابالغ مجازات نمیشود. بنابراین مجازات زنا تنها متوجه افراد بالغ خواهد بود. از سوی دیگر، از آنجا که جرم زنا، خروج از حدود شرعی دین محسوب میشود درنتیجه نوعی جرم حدی بوده و مجازاتهای حدی نیز بر آن واجب میشود.

اگر در زمینه رد اتهام یا اثبات زنای محصنه نیازمند مشاوره حقوقی یا اخذ وکیل اثبات زنا هستید، حتما با مشاورین گروه وکلای بزرگمهر در ارتباط باشید. ما پرونده حقوقی شما را به وکیل متخصص اثبات زنای محصنه و دیگر انواع زنا میسپاریم تا در سریعترین زمان ممکن به نتیجه دلخواه در دادگاه برسید.

انواع زنا

وقتی صحبت از راه های اثبات زنای محصنه به میان میآید ممکن است برخی افراد تصور کنند تنها همین یک نوع زنا وجود دارد. اما خوب است بدانید از نگاه قانون و دین، انواعی از زنا وجود دارد که در این قسمت مختصرا به آنها میپردازیم.

همچنین بخوانید:  دفاع از اتهام رابطه نامشروع

همانطور که گفتیم زنا به رابطه جنسی میان و زن و مرد نامحرم بدون عقد ازدواج گفته میشود. حال براساس رابطه ای که بین زن و مرد وجود داشته،

زنا به چند دسته تقسیم میشود که عبارت اند از؛

 • زنا بامحارم نسبی
 • زنا به عنف
 • زنای محصنه
 • زنای غیر محصنه

یکی از نکات مهم درباره جرم زنا، این است که در صورت اثبات زنای محصنه و دیگر اقسام زنا، این جرم مستوجب مجازات های حدی خواهد بود. از آنجا که مجازات جرایم حدی در قانون و شرع ما از قبل مشخص شده است، قاضی اصلا نمیتواند میزان مجازات افراد را کاهش یا افزایش دهد به این ترتیب درصورت اثبات زنای محصنه یا دیگر اقسام زنا، مجازات هرچه که باشد باید بی کم و کسر اجرا شود و امکان هیچگونه تخفیف در مجازات وجود ندارد.

زنای محصنه چیست؟

گفتیم یکی از اقسام زنا، زنای محصنه یا محصن است. اما زنای محصنه چیست؟ در چه صورت زنای محصنه رخ میدهد؟ چگونه زنای محصنه را اثبات کنیم؟ اینها سوالاتی هستند که پیرامون تعریف و اثبات زنای محصنه مطرح میشوند و ما در این نوشتار به آنها پاسخ میدهیم.

زنای محصنه، به رابطه جنسی میان زن و مرد نامحرمی گفته میشود که یک یا هردوی آنها متاهل باشند.

درواقع وقتی یکی از طرفین زنا یا هردو آنها همسری داشته باشد، زنای محصنه یا محصن رخ داده است. به زنی که شوهر دارد و با مرد نامحرمی زنا میکند، محصنه و به مردی که همسر دارد و با زن دیگری رابطه برقرار کرده محصن گفته میشود.

به این ترتیب مجازات مرد و زنی که متاهل هستند و هرگاه بخواهند میتوانند با همسرشان رابطه جنسی برقرار کنند اما به زنا روی می آورند، همانند یکدیگر است. معمولا در بیان بیشتر از واژه زنای محصنه استفاده میشود که منظور هردو زنای محصنه و محصن است.

از دیگر نکات قابل ذکر این است که چنانچه زن و مرد زناکار، متاهل باشند اما از همسر خود دور باشند یا همسرشان به علت بیماری یا سایر شرایط امکان رابطه جنسی را نداشته باشد، دیگر زنای محصنه تلقی نشده و مجازات زنای محصنه درپی نخواهد داشت.

چنانچه در زمینه اثبات زنای محصنه یا دیگر انواع زنا، به مشکل برخورده اید، یا نیازمند مشاوره حقوقی در زمینه اثبات زنای محصنه و سایر انواع زنا، هستید حتما با وکلای گروه وکلای بزرگمهر در ارتباط باشید. ما شما را به وکلای متخصص در زمینه رد یا اثبات زنای محصنه و دیگر انواع زنا، متصل میکنیم.

حکم زنای محصنه چیست؟

در صورت اثبات زنای محصنه یا دیگر انواع زنا، براساس قانون طرفین زناکار مستوجب مجازات خواهند بود. در این بخش به بررسی مجازات زنای محصنه یا محصن میپردازیم.

براساس قانون مجازات اسلامی، پس از اثبات زنای محصنه، حکم زانی محصن یا زانیه محصن، رجم خواهد بود. برای مثال اگر مردی که همسر دائمی دارد و امکان رابطه جنسی با همسرش برای او مهیا ست، با زن دیگری رابطه جنسی برقرار کند، علاوه بر از مجازات اخروی، مجازات قانونی او رجم است.

برای زنی که شوهر دارد و با مرد دیگری رابطه جنسی برقرار میکند نیز مجازات رجم یا سنگسار برقرار خواهد بود. البته ناگفته نماند که دادگاه تنها پس از اثبات زنای محصنه که شرایط خاصی هم دارد، حکم رجم یا سنگسار را صادر میکند. چنانچه پس از اثبات زنای محصنه، امکان اجرای مجازات رجم وجود نداشته باشد با تصمیم رئیس قوه قضائیه و پس از صدور حکم قطعی، مجازات اعدام اجرا خواهد شد. اما اگر شرایط سنگسار وجود نداشته باشد و شروط لازم برای حکم اعدام نیز محقق نشود، مجازات افراد زناکار صد ضربه شلاق خواهد بود.

چگونه زنای محصنه را اثبات کنیم؟

یکی از مهمترین نکات در زمینه اثبات زنای محصنه و دیگر انواع زنا، این است که باید شروط وقوع آن نوع زنا محقق شده و در دادگاه اثبات شود. برای اثبات زنای محصنه دو راه کلی وجود دارد؛ اول اقرار خود شخص و دوم شهادت چهار شاهد. به این ترتیب درصورت اثبات زنای محصنه به یکی از این دو روش، مجازات افراد زناکار رجم یا سنگسار خواهد بود.

اقرار شخص زناکار:

چگونه زنای محصنه را اثبات کنیم؟ یکی از راه های اثبات زنای محصنه، این است که خود فرد زناکار اقرار به این جرم کند. در این زمینه نیز شروط مهمی وجود دارد برای مثال فرد در حین اقرار به زنا، باید عاقل، بالغ و آزاد بوده و با اختیار کامل بدون هیچگونه ترس و اجبار، چهار مرتبه و بنابر احتیاط در چهار جلسه باید اعتراف کند که زنا مرتکب شده است.

درصورت اثبات زنای محصنه از راه اقرار خود شخص زناکار، اگر شخص زناکار هنگام سنگسار از گودال مخصوص رجم فرار کند، براساس قانون دیگر فرد را نباید به گودال برگردانند.

شهادت چهار شاهد:

چگونه زنای محصنه را اثبات کنیم؟ دومین راه برای اثبات زنای محصنه، شهادت چهار شاهد مرد عادل است. در برخی مواقع، شهادت سه مرد و دو زن عادل یا دو مرد و چهار زن عادل نیز برای اثبات زنای محصنه کافی است. درصورتی که زنای فرد زناکار از طریق شهادت افراد عادل اثبات شود و در هنگام سنگسار فرد از محل گودال فرار کند باید مجددا به گودال برگردانده شود و سنگسار ادامه پیدا کند.

حساسیت اثبات زنای محصنه و دیگر اقسام زنا

لازم به ذکر است که باتوجه به اهمیت و حساسیت جرم زنا و شرایط سخت اثبات زنای محصنه و سایر انواع زنا، به این راحتی افراد نمیتوانند به یکدیگر اتهام زنا بزنند.

همچنین براساس آیات شریف قرآن، اگر فردی به شخصی اتهام زنا بزند و نتواند ادعای خود را ثابت کند، هشتاد ضربه شلاق مجازات میشود و پس از آن شهادت چنین افرادی هرگز مورد قبول نخواهد بود.

از این رو توصیه میکنیم در زمینه رد اتهام یا اثبات زنای محصنه و دیگر اقسام زنا، قبل از طرح دعوی حتما با یکی از مشاورین حقوقی و وکلای متخصص گروه وکلای بزرگمهر صحبت کنید. وکیل متخصص اثبات زنای محصنه و دیگر انواع زنا، باتوجه به مدارک و مستندات و با تکیه برقانون شما را در این زمینه راهنمایی کرده و درصورت نیاز وکالت شما را برعهده خواهد گرفت.

برای ارتباط با وکلای متخصص و باتجربه در زمینه رد اتهام یا اثبات زنای محصنه حتما با شماره تماسهای گروه وکلای بزرگمهر در ارتباط باشید.

مزایای وکلای با تجربه گروه بزرگمهر  

 • سرعت بخشیدن به روند دادرسی
 • حضور در جلسات دادگاه بدون نیاز به حضور موکل و گزارش دهی منظم به موکل
 • حفظ اسرار و اطلاعات موکل و عدم فاش شدن آن ها
 • شفاف سازی مسائل حقوقی برای موکل
 • پیگیری منظم روند پرونده تا زمان حاصل شدن نتیجه پرونده
 • حق وکالت منصفانه
 • جذب اعتماد موکل و برقراری ارتباط موثر با او
 • انجام فعالیت های حقوقی با به روز ترین سیستم حقوقی
 • به روز بودن و اطلاع از آخرین قوانین کشور
 • برخورد مناسب و محترمانه با موکل و قاضی موکل
 • فعالیت گروه های مجرب در تمامی زمینه های حقوقی(ملکی، خانواده و…)، کیفری و … .

وکالت تخصصی

 

گروه وکلای بزرگمهر با سابقه چندین ساله و داشتن وکلای مجرب و متخصص در تمامی زمینه های حقوقی و کیفری آماده ارائه خدمات و رسیدگی به پرونده های حقوقی و کیفری شما می باشد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید. 02144428277

به وکیل اثبات زنای محصنه امتیاز دهید

487

امتیاز کل وکیل اثبات زنای محصنه

از طریق دکمه زیر به وکیل اثبات زنای محصنه امتیاز دهید

امتیاز کاربران: 4.83 ( 2 رای)

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

 1. سلام. در صورت وجود مدارکی بعد از زنا دال بر توبه از سوی زانی واینکه این مدارک را وکیلم در پرونده نگذاشته یا اینکه دادگاه به آن توجه نکردند ..بعد از قطعی شدن حکم میشودبه استناد توبه درخواست اعاده دادرسی کرد یا از دادگاه درخواست تخفیف مجازات را به استناد توبه داشت.ممنونم

  1. ماده 118قانون مجازات اسلامی سال 1392 : متهم ميتواند تا قبل از قطعيت حكم، ادله مربوط به توبه خود را حسب مورد به مقام تعقيب يا رسيدگي ارائه نمايد. لذا ارائه مدارک مربوط به توبه تا زمان قبل از قطعیت حکم است و طبق ماده 474 قانون آیین دادرسی کیفری از موارد اعاده دادرسی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه : شماره تماس شما منتشر نخواهد شد

*

16 + = 23

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا