استرداد جهیزیه

ک م پرسیده شده در 5 ماه پیش
سلام و عرض ادب

در دعوای استرداد جهیزیه آیا امکان مطالبه مثل یا قیمت جهیزیه توسط زوجه وجود دارد؟ ماده قانونی هست بهش استناد شود

1 پاسخ
وکیل پایه یک دادگستری عضو سایت پاسخ داده شده در 5 ماه پیش
برای استرداد جهیزیه باید دعوی استرداد عین جهیزیه مطرح شود دادگاه نیز بر این اساس رای صادر می کند در صورت تلف شدن هنگام اجرای حکم مطابق ماده 46 قانون اجرای احکام مدنی رفتر می گردد
ماده ۴۶ – اگر محکوم‌به عین معین بوده و تلف شده و یا بآن دسترسی نباشد قیمت آن با تراضی طرفین و در صورت عدم تراضی به‌وسیله دادگاه‌ تعیین و طبق مقررات این قانون از محکوم‌علیه وصول می‌شود و هرگاه محکوم‌به قابل تقویم نباشد محکوم‌له می‌تواند دعوی خسارت اقامه نماید.

تماس جهت اعطای وکالت

مشاوره حقوقی (همراه با هزینه)

سوال حقوقی دارم (رایگان)

دکمه بازگشت به بالا