وکیل فروش مال غیر

 1. خانه
 2. Blogs
 3. وکیل فروش مال غیر
تماس با ما

وکیل فروش مال غیر

برای اعطای پرونده و اخذ وکیل فروش مال غیر با شماره 02144428277 و 09399217171 تماس حاصل فرمایید.

همانطور که میدانید امروزه در جامعه فروش مال غیر بسیار افزایش پیدا کرده است. و پرونده های مربوط به این امور بسیار حساس می باشد و پیچیدگی های خاص خود را دارد. در نتیجه دفاع و اثبات این قضیه بسیار سخت می باشد و نیاز به تخصص و مهارت بالایی می باشد. به همین علت به شما پیشنهاد می کنیم که از وکلایی مجرب در بحث فروش مال غیر بهره بگیرید تا دچار ضرر و زیان نشوید.

در صورتی که سوالی از وکیل فروش مال غیر دارید و یا نیاز به مشاوره درباره این موضوع دارید سوال خود را در انتهای این مقاله بپرسید تا مشاوران حقوقی ما در سریع ترین زمان به شما پاسخ دهند.

فروش مال غیر نه تنها نظم و امنیت جامعه را دچار اخلال می کند بلکه بر شاکی پرونده خسارت مالی وارد می کند؛ بدان معنی که در آن هنگام که متهم این جرم را مرتکب می شود، نه تنها جرمی انجام داده است، بلکه اموال فرد دیگر را نیز به فرد ثالث فروخته است که این عمل به صاحب مال و خریدار ضرر وارد می کند. و فرد متضرر شده می تواند با کمک گرفتن از وکیل فروش مال غیر از حق خود دفاع کند. فراموش نکنید که وکیل فروش مال غیر در این نوع پرونده ها نقش مهمی ایفا می کنند.

وکیل تخصصی فروش مال غیر

تعدی و تجاوز به حق مالکیت اشخاص، به یک صورت انجام نمی گیرد بلکه می تواند در حالت های مختلف صورت بگیرد که در این بین اقدامات متقابلانه بخش بزرگی از اعمال مجرمانه ای که به شهروندان ضرر وارد می کند وعلیه اموال آنها است را تشکیل می دهد. حال این اقدامات متقابلانه که به مال و اموال شهروندان ضرر وارد می کند دارای حالت های مختلفی می باشد. جرم انتقال مال غیر بدان معنی است که فرد مجرم بدون اینکه صاحب مال یا ملکی باشد و یا مجوزی برای فروش و انتقال آن نداشته باشد خود را به دروغ مالک آن ملک مال یا مال معرفی می کند و با قصد ضرر زدن به صاحب اصلی ملک یا مال اقدام به فروش مال غیر می کند. اقدام های انجام شده در این جرم شامل انتقال حقوقی مالی که متعلق به خودش نباشد، که جرم انتقال مال غیر در قالب معامله باعث منتقل شدن خود ملک یا منفعتی از ان ملک می شود و با توجه به اینکه فرد مجرم، انتقال دهنده مال غیر باشد یا انتقال گیرنده آن، وی را می توانیم معامل یا متعامل نام گذاری کنیم. بر اساس نکات بالا عناوین مختلف حقوقی نظیر بایع، مشتری، موجر، مستاجر، مصالح، متصالح را به خود بگیرد. نتیجه جرم انتقال مال غیر که متعلق به مجرم نباشد به شکل متضرر شدن صاحب اصلی مال نمایان می شود. در این مواقع ما به تنهایی نمی توانیم کاری پیش ببریم و باید وکیل فروش مال غیر اخذ کنیم و از او بخواهیم از حق ما دفاع کند. نباید فراموش کنیم که باید از بهترین وکیل فروش مال غیر کمک بخواهیم.

 تفاوت معامله فضولی با انتقال مال غیر

هرگاه فردی اقدام به فروش مالی کند بدون آنکه صاحب مال باشد یا نماینده صاحب مال باشد معامله فضولی انجام داده است. حال معامله فضولی داری دو حالت مختلف تملیکی وعهدی می باشد که به بررسی هر دو خواهیم پرداخت. معامله فضولی تملیکی بدان معنا است که فردی مال فرد دیگری را بدون اجازه مالک با فرد دیگری معامله کند و معامله فضولی عهدی به این معنی است که فردی به حساب فرد دیگری متعهد شود که عملی را برای طرف دیگر معامله کند. حال ممکن است ما نتوانیم این دو راز هم تشخیص دهیم که باید از وکیل فروش مال غیر کمک بگیریم.

در قانون به کسی فضول می گویند که بدون نمایندگی و اجازه برای فرد دیگر معامله انجام دهد و به طرف مقابل معامله اصیل می گویند. حال در این میان به فردی که مال او بدون اذن اون معامله شده را غیر می گویند. با توجه به توضیحات انتقال مال غیر بدان معنی است که فردی جهت ضرر زدن به صاحب مال اقدام به فروش آن کند بدون اذن صاحب مال و از آن جهت که عنصر سوء نیت از عناصر کلاهبرداری مشهود است معامله فضولی دارای بافت حقوقی و انتقال مال غیر دارای بافت کیفری است. اثبات این قبیل جرایم فقط از وکیل فروش مال غیر بر می آید آن هم نه هر وکیل فروش مال غیری بلکه باید بهترین وکیل فروش مال غیر را اخذ کنیم.

مهلت شکایت فروش مال غیر

اگر شخصی مالک و صاحب ملکی یا منفعتی باشد و شخص دیگری بدون اجازه یا اراده صاحب مال یا ملک اقدام به فروش یا انتقال ملک یا منفعت به شخص ثالثی کند و شخص خریدار از این آگاه نباشد که فروشنده صاحب ملک نیست و در صورتی که مالک متوجه این معامله شود تا یک ماه فرصت دارد اظهار نامه ای به کمک وکیل فروش مال غیر برای خریدار مال ارسال کند و او را مطلع سازد در صورت عدم آگاه سازی خریدار شریک جرم محسوب می شود. فراموش نکنید بدون کمک وکیل فروش مال غیر سخت است دفاع از خود و ما باید با اخذ توانا ترین وکیل فروش مال غیر از حق خود دفاع کنیم. منظور از انتقال، واگذاری عین یا منفعت مال به هر شکلی به شخصی دیگر می باشد. می تواند هر نوع عقدی باشد. اعم از بیع ، اجاره : انتقال .. ، صلح و غیره

اینطور نیست که در معامله باید عین مال مورد معامله قرار گیرد بلکه می توتند منفعتی یا سودی از این مال مورد انتقال قرار گیرد و هم می تواند منقول باشد و غیر منقول یا مشاع این انتقال باید قانونی نباشد و یا مجوزی برای انتقال وجود نداشته باشد و یا حتی وکالتی یا وصیتی یا ولایتی وجود نداشته باشد. تشخیص و دفاع این قبیل پرونده ها ساده نیست و هر کسی از پس آن بر نمی آید و باید از وکیل فروش مال غیر کمک بخواهیم.

مجازات فروش مال غیر

تا زمانی که انجام کاری در قانون جرم شناخته نشده باشد نمی توانیم فردی را که دچار ان عمل شده را مجازات کنیم. به بیان دیگر اگر فعلی در قانون جرم شناخته شده باشد ما می توانیم فاعل ان فعل را به عنوان مجرم مجازات کنیم.

ما از بهترین وکیل فروش مال غیر درباره در خصوص توضیحاتی خواستیم. او گفت نمی توانیم شخصی را به خاطر فعلی که انجام داده و در قانون به عنوان جرم یاد نشده را به عنوان مجرم یاد کنیم و او را مجازات کنیم حال این نکته مهم است که در سال ۱۳۰۸/۱/۱۵ قانون این نکته را ذکر کرده که فروش مال فرد دیگر بدون اراده و اجازه او جرم است و کسی که این فعل را انجام داده است مجرم است.

اگر خریدار یا انتقال گیرنده مال غیر آگاه باشد که فروشنده مال غیر را می فروشد و اقدام به خریداری آن کند کلاهبردار محسوب می شود. حال اگر شاکی بتواند اثبات کند که خریدار آگاه بوده که فروشنده اقدام به فروش مال غیر می کرده می تواند از او شکایت کند و خواستار محکومیت او شود است. زیرا اگر فرد آگاه باشد که فروشنده در حال فروختن مال فرد دیگری است و صاحب مال نیست نباید اقدام به خریدن آن کند و باید به مراجع قانونی اطلاع دهد و اگر مال را بخرد کلاهبردار محسوب می شود.

خسارت فروش مال غیر

هر جرمی که به وقوع می پیوندد دارای یک شکل طاهری و بیرونی است که افراد جامعه و عامه مردم آن را می بینند و در واقعیت رخ می دهد. اگر فرد تنها در ذهن و فکر خود به جرم فکر کند قانون نمی تواند از او به عنوان مجرم یاد کند و امکان مجازات او وجود ندارد. زیرا در قانون مجازات اسلامی اندیشه و فکر جرم شامل مجازات نیست. مثل اینکه فروش مال غیر در اموال مشاع باید در عالم حقیقت به وقوع بپیوندد و ملک مورد معامله انجام گیرد تا بتوان فرد فروشنده را مجرم شناخت و او را مجازات کرد و تنها به صرف اینکه یکی از مالکان یا شرکا ادعا کند که شریک یا مالک دیگر قصد فروش ملک را دارد نمی تواند او را محکوم کند. تنها زمانی می تواند او را محکوم کند که فرد ملک مشاع را به تنهایی معامله کند در این حالت فرد به عنوان مجرم شناخته می شود و در دادگاه محاکمه می شود.

با به وقوع پیوستن عنصر مادی است که سخن از وقوع جرم می شود و پرونده کیفری باز می شود. در این خصوص لازم به ذکر است که تنها با به وقوع پیوستن عنصر مادی نمی توان ادعا کرد که جرم صورت گرفته و خواستار تشکیل پرونده کیفری شد زیرا ابتدا باید توسط وکیل فروش مال غیر بررسی شود که یا فعل انجام شده جرم انتقال مال غیر است یا معامله فضولی است؟ پس همواره باید به یاد داشت که فروش مال غیر جرم است و معامله فضولی تنها یک دعوی حقوقی است و بین این دو تفاوت بسیار است که ما نباید عجله کنیم و از وکیل فروش مال غیر کمک بخواهیم تا تشخیص دهد فعل انجام شده فروش مال غیر است یا معامله فضولی و بعید نیست فرد عادی بتواند این دو را از هم تشخیص دهد.

مرجع شکایت این جرم و مرجع صالح برای تعقیب مرتکبان دادسرای عمومی و انقلاب است و نیاز است که به دادسرایی شکایت کرد که جرم درحوزه آن انجام شده. یعنی فعل فروش مال غیر و یا انتقال آن ممکن است در حوزه قضایی تهران باشد ولی عمل فروش و انتقال در حوزه قضایی شیراز صورت گرفته باشد که در این حالت دادسرای عمومی و انقلاب اصفهان مرجع صالح برای تعقیب متهم است.

مزایای وکلای با تجربه گروه بزرگمهر

 • سرعت بخشیدن به روند دادرسی
 • حضور در جلسات دادگاه بدون نیاز به حضور موکل و گزارش دهی منظم به موکل
 • حفظ اسرار و اطلاعات موکل و عدم فاش شدن آن ها
 • شفافیت مسائل حقوقی برای موکل
 • پیگیری منظم روند پرونده تا زمان حاصل شدن نتیجه پرونده
 • حق وکالت منصفانه
 • جذب اعتماد موکل و برقرای ارتباط موثر با او
 • انجام فعالیت های حقوقی با به روزترین سیستم حقوقی
 • به روز بودن و اطلاع از اخرین قوانین کشور
 • برخود مناسب و محترمانه با موکل و قاضی موکل
 • فعالیت گروه های مجرب در تمامی زمینه های حقوقی(ملکی، خانواده،و…)، کیفری و…

گروه وکلای بزرگمهر با سابقه درخشان و پرونده های موفق طی سال های اخیر آماده بررسی پرونده های قضایی و مشاوره های تخصصی در حوزه های مختلف حقوقی می باشد. با اعتماد به وکلای ما می توانید از استیفای کامل حقوق قانونی خود اطمینان خاطر داشته باشید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید02144428277

[kkratings]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مطالب مرتبط

فهرست
phone برای‌تماس‌کلیک‌کنید021-44428277