وکیل تصرف عدوانی

 1. خانه
 2. Blogs
 3. وکیل تصرف عدوانی
تماس با ما

وکیل تصرف عدوانی

برای اعطای وکالت به وکیل تصرف عدوانی با شماره 44428277-021 و 09399217171 تماس حاصل فرمایید.

همانطور که میدانید جرایم مربوط تصرف عدوانی بسیار در جامعه گسترش پیدا کرده است. و به طور کلی پروند های  مربوط به تصرف عدوانی دارای حساسیت ها و و پیچیدگی های خاصی هستند. و تمامی وکلایی که در این زمینه فعالیت می کنند باید تجربه و تخصص کافی برای حل یک پرونده را داشته باشند.

در صورتی که سوالی از وکیل تصرف عدوانی داشته و یا نیاز به مشاوره درباره این موضوع دارید سوال خود را در انتهای این مقاله بپرسید تا مشاوران حقوقی ما در سریع ترین زمان به شما پاسخ دهند.

یکی از مهم ترین دعاوی که امروزه در دادگاه های کشور وجود دارد و مورد بحث و بررسی قرار می گیرد، مربوط به دعاوی تصرف عدوانی است. به همین دلیل حضور وکیل تصرف عدوانی در این زمینه بسیار اهمیت دارد.

تصرف عدوانی

به طور کلی تصرف عدوانی به این معناست که اگر مال غیر منقولی را با رضایت متصرف یا مالک قبلی آن از تصرف او خارج شده باشد و تحت تصرف شخص دیگری در بیاید سپس مالک قبلی مال غیر منقول، بعد از مدتی از رضایت خود پشیمان شود و شکایت نماید، تصرف عدوانی برآن اطلاق می گردد.

به عبارت دیگر تصرف عدوانی به این معناست که شخص، متصرف ملکی باشد و فرد دیگری ملک را به زور از دست او خارج کرده باشد.

به بیان دیگر وکیل تصرف عدوانی عنوان می دارد که متصرف ملک ادعا کند که شخصی ملک او را به زور تصاحب کرده باشد.

نکته قابل تامل که در این زمینه مطرح می شود این است که این نوع از تصرف فقط شامل اموال غیر منقول مطرح می شود. پس باید به این نکته توجه داشت که این دعوی برای اموال منقول مورد قبول نمی باشد. البته بهتر است در این زمینه برای کسب اطلاعات بیشتر با وکیل تصرف عدوانی مشورت کنید.

البته باید به این مورد نیز توجه داشت که اگر فردی ملک غیر منقول خود را برای مدتی طولانی رها کرده باشد. به آن رجوع نکند و شخص دیگری در همین حین ملک او را به تصرف خود در بیارد، مالک قبلی هیچ گونه حقی برای دعوی تصرف عدوانی نخواهد داشت و وکیل تصرف عدوانی نیز در این زمینه هیچ کمکی به شخص نمی کند.

اموال منقول

تمامی اموالی که امکان جابه جایی آن ها وجود دارد اموال منقول اطلاق می شود.مانند: خودرو و…

اموال غیر منقول

تمامی اموالی که امکان جابه جایی برای آن ها وجود ندارد، اموال غیر منقول اطلاق می شود. مانند: زمین، آپارتمان، ملک و…

شرایط تصرف عدوانی

شرایط مختلفی در خصوص بحث تصرف عدوانی وجود دارد که در این بین می توان به موارد زیر اشاره نمود:

استمرار در تصرف

منظور از مستمر بودن در تصرف مالی غیر منقول توسط شخصی، این است که مال به شکل دائم و مستمر در دست متصرف باشد. این قضیه بدان معناست که تصرف لحظه ای و کوتاه مدت را نمی توان تصرف دانست. طبق گفته یک وکیل تصرف عدوانی استمرار در تصرف باید در یک مدت زمان مشخص باشد که در نزد عرف نیز مورد قبول قرار بگیرد.

علنی بودن تصرف

یکی دیگر از شرایطی که برای دعوی این نوع از تصرف باید در نظر گرفت این است که تصرف باید به شکل آشکار باشد. اگر تصرف مال توسط شخصی به طور مخفیانه صورت گرفته باشد در این صورت نمی توان این مورد را تصرف در نظر گرفت. در این شرایط حضور یک وکیل تصرف عدوانی به شما کمک خواهد کرد.

ممکن است در موضوع اینکه این تصرف به شکل مخفیانه یا آشکارا باشد بین متصرف و مالک اختلاف به وجود بیاد. که در این موقعیت حضور وکیل تصرف عدوانی بسیار موثر خواهد بود.

عدم ابهام در تصرف

ابهام در تصرف در مواقعی رخ می دهد که عملیات مبین تصرف به صورت باشد که مورد آن احتمالات مختلف داده می شود. این ابهام عمدتا در اموالی صورت می گیرد به صورت مشاع هستند.

و این قضیه به این دلیل رخ می دهد که هر یک از شرکا می توانند عملیات متصرفانه ای نسبت به اموال خود داشته باشند. که در این صورت نیز حضور یک وکیل تصرف عدوانی بسیار کارآمد خواهد بود.

عدم اجبار در تصرف

آخرین مورد که از اهمیت بالایی نیز برخوردار می باشد این است که اگر در تصرف اموال از هرگونه خشونت و زور استفاده شود. و تصرف با جبر شکل بگیرد، نوع تصرف به هیچ عنوان مورد حمایت قانون نخواهد بود. و حتی حضور وکیل تصرف عدوانی نیز در این شرایط تاثیر بسزایی نخواهد داشت.

مزایای داشتن وکیل تصرف عدوانی

 • همانطور که در بالا گفتیم این تصرف شامل اموال غیر منقول می باشد. که به جهت داشتن اهمیت بالای اموال غیر منقول بسیار حساس و پیچیده می باشد.
 • با در نظر گرفتن شباهت زیاد دعاوی تصرف تشخیص اینکه دعوای مربوط به مال غیر منقول تصرف عدوانی است یا ممانعت یا مزاحمت و مالکیت و… سخت می باشد.
 • دعاوی تصرف از نظر تشخیص نحوه و چگونگی طرح دعوا بسیار اهیمت دارد و اگر این موضوع به درستی تشخیص داده نشود. ممکن است که با قرار رد و منع مواجه شود. برای اطمینان خاطر بهتر است که با یک وکیل تصرف عدوانی مشورت کنید.
 • در طرح دعاوی تصرف معمولا با دلیل مدرک هایی که در دست داریم تصمیم گیری می کنیم، به همین دلیل وجود یک وکیل تصرف عدوانی اهمیت دارد.
 • در دعاوی تصرف این موضوع اهمیت بالایی دارد که شما از همان ابتدای دعوا به صورت صحیح اقامه شود. تا از آثار منفی آن جلوگیری شود. برای مثال شخصی را در نظر بگیرید که راجع به مالکیت یا اصل حق ارتفاع و انتفاع اقامه دعوا کرده باشد نمی تواند نسبت به تصرف عدوانی و ممانعت از حق طراح دعوا نماید. که این موضوع اهمیت بالای حضور وکیل تصرف عدوانی می رساند.
 • شاید یکی از مهم ترین دلایلی که حضور یک وکیل تصرف عدوانی را لازم می دارد این است که در زمینه تصرف عدوانی بحث بر سر اموال غیر منقول می باشد. که اکثرا این اموال دارای مبالغ بالایی می باشند و ممکن است. فردی که حتی اگر حق با او باشد مبلغ مزبور را از دست بدهد.
 • در این بحث یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشیم این است که در برخی از نهاد های حقوقی ورود ثالث و… امکان دارد که اینگونه موارد مهلت قانونی خاص خود را دارند. که در صورت نبود یک وکیل تصرف عدوانی  مختصص و مجرب در این زمینه و عدم آگاهی افراد ممکن است مهلتشان به اتمام برسد و حق آن ها ضایع شود.
 • به طور کلی در دعاوی مربوط به اموال غیر منقول برای مثال تصرف عدوانی و… حضور یک وکیل یا یک مشاور به دلیل تعدد قوانین و روند دادرسی و مهلت ها و موارد مختلف بسیار ضروری است.

اهمیت داشتن سند مالکیت ملک

در پاسخ به این پرسش وکیل تصرف عدوانی مطرح میکند که در دعوای تصرف، متصرف ادعا می کند که قبل از تصرف خوانده در ید او بوده.

و در دعوای تصرف عدوانی بحث رابطه حقوقی متصرف با ملک مطرح نمی شود. در نتیجه ممکن است فرد در صورت داشتن سند نیز در این پرونده شکست بخورد.برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اسناد و مدارک و مشاوره شما می توانید با ما تماس بگیرید و با وکیل تصرف عدوانی صحبت کنید.

تفاوت دعاوی حقوقی و کیفری

دعوای تصرف عدوانی را می توان به دو صورت حقوقی که از طریق دادگاه صورت می پذیرد و به صورت کیفری که از طریق دادسرا انجام می شود اقامه کرد.

تفاوت بین این دو دعوی این گونه است که در دعوی تصرف عدوانی کیفری باید مالکیت مالک ملک ثابت شود. این کار به این صورت شکل میگیرد که برای احراز مالکیت اقدام به اخذ استعلامات مورد نیاز می شود و در صورت عدم احراز مالکیت شاکی اقدام به صدور قرار مربوطه در این بخش می نماید. که برای اثبات این موضوع حضور یک وکیل تصرف عدوانی اثر گذار خواهد بود.

اما در دعوی حقوقی چنانچه متقاضی احراز کند که تصرف خواهان پیش از تصرف خوانده بوده است و مدت زمان مناسب عرفی را در بر می گیرد رای به محکومیت خوانده صادر می شود.

به همین دلیل است که به شما پیشنهاد میکنیم. در زمینه دعوی تصرف از افراد متخصص و یک وکیل تصرف عدوانی استفاده کنید تا حقی از شما ضایع نشود.

تصرف عدوانی کیفری است یا حقوقی؟

اگر از طریق حقوقی اقدام کنیم نیاز به اثبات مالکیت و دلایل مالکیت نداریم و صرف اینکه ملکی را به مدت حداقل یکسال در اختیار داشته باشیم برای اقامه دعوای حقوقی کافی است.

در بحث کیفری داشتن سند و مدارک بسیار مورد نیاز می باشد. بنابراین اگر شما تمام مدارک مورد نیاز را برای اثبات مالکیت خود را دارید بهتر است که از راه کیفری دعوی خود را پیگیری نمایید. البته این موضوع قطعی نیست و بستگی به شرایط دارد . حضور وکیل تصرف عدوانی در این شرایط الزامی است.

در بیشتر مواقع خواهان فقط میخواهد که ملک خود را بدست آورد و به دنبال مجازات خوانده از طریق کیفری نمی باشد.

این نکته نیز برای انتخاب شما لازم به ذکر می باشد که معمولا زمان پیگیری و دادرسی از طریق حقوقی بیشتر از کیفری می باشد.

با توجه به موارد ذکر شده در بالا شما می توایند بهترین انتخاب را برای پیگیری دعوی تصرف خود انتخاب کنید. البته این نکته نیز در اینجا لازم به ذکر است که مشورت با یک وکیل تصرف عدوانی کار شما را سهل تر خواهد کرد.

 

دعوای خلع ید چیست؟

در دعوای خلع ید خواهان ادعا می کند که خوانده توسط یک قراردادی مانند اجاره و در طی یک زمان معلوم متصرف ملک بوده. اما با پایان زمان قرارداد نیز همچنان خوانده ملک را مورد تصرف قرار داده و تخلیه نمی کند. و این در صورتی است که خود خوانده نیز این موضوع را تایید می کند که صاحب اصلی ملک خواهان می باشد. در این موضوع نیز مشورت با یک وکیل تصرف عدوانی به شما کمک خواهد کرد.

 

حداقل مهلت شکایت تصرف عدوانی

در قوانین قدیمی مقدار زمانی که برای این امر مشخص شده بود حدود یکسال بود. اما در قوانین جدید برای آن زمانی را مشخص نکرده اند و هر چه این مدت زمان کوتاه تر باشد برای خوانده شده بهتر می باشد. اما با توجه نظریات متعدد و متفاوتی که در این زمینه وجود دارد. تصرف حداقل یکسال محسوب می شود و اگر کم تر از آن باشد تصرف محسوب نمی شود. در این زمینه هم به شما پیشنهاد می دهیم که برای اطمینان خاطر بیشتر با افراد مختصص در این زمینه و یا یک وکیل تصرف عدوانی مجرب مشورت کنید. تا در این زمینه حقی از شما ضایع نشود.

مزایای وکلای با تجربه گروه بزرگمهر

 

 • سرعت بخشیدن به روند دادرسی
 • حضور در جلسات دادگاه بدون نیاز به حضور موکل و گزارش دهی منظم به موکل
 • حفظ اسرار و اطلاعات موکل و عدم فاش شدن آن ها
 • شفاف مسائل حقوقی برای موکل
 • پیگیری منظم روند پرونده تا زمان حاصل شدن نتیجه پرونده
 • حق وکالت منصفانه
 • جذب اعتماد موکل و برقرای ارتباط موثر با او
 • انجام فعالیت های حقوقی با به روزترین سیستم حقوقی
 • به روز بودن و اطلاع از اخرین قوانین کشور
 • برخود مناسب و محترمانه با موکل و قاضی موکل
 • فعالیت گروه های مجرب در تمامی زمینه های حقوقی(ملکی، خانواده،و…)، کیفری و….

گروه وکلای بزرگمهر با سابقه درخشان و پرونده های موفق طی سال های اخیر آماده بررسی پرونده های قضایی و مشاوره های تخصصی در حوزه های مختلف حقوقیمی باشد. با اعتماد به وکلای ما می توانید از استیفای کامل حقوق قانونی خود اطمینان خاطر داشته باشید.
جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

تلفن: 44428277-021

[kkratings]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مطالب مرتبط

فهرست
phone برای‌تماس‌کلیک‌کنید021-44428277